עורך אורח: רונן טופלברג עורך את וואלה! רכב

רונן טופלברג: הצילומים הבלתי נשכחים ב-30 שנים

איך מסכמים שלושים שנים מאחורי עדשת המצלמה? דרך הצילומים כמובן. רונן טופלברג מציג את 20 התמונות הבלתי נשכחות שלו מאז הקליק הראשון, אז בשלהי שנת 1985

  • רונן טופלברג
רונן טופלברג

צילומים: רונן טופלברג

עוד בוואלה! NEWS

ביס של החיים: כיסונים ממולאים קורנביף בציפוי פריך

אינס שילת ינאי בשיתוף עוף טוב
לכתבה המלאה
במשך ימים נברתי במאות אלפי התמונות ובחרתי את העשרים הטובות ביותר. העשרים שהשאירו אצלי את החותם המשמעותי ביותר ויזכרו לעולם. מקווה שתאהבו ותיהנו מהן כמוני

באחד מימי הקיץ החמים של שנת 1985 נכנסתי ברוב חוצפתי בשעריו של היכל הקודש של מגזיני הרכב בישראל - מגזין טורבו כשבאמתחתי מספר תמונות שצילמתי במרוצי הראליקרוס שהתקיימו באשקלון כילד מתלהב מהקהל. לתדהמתי הרבה, אדוארד אטלר, העורך הצבעוני של המגזין מאוד אהב את החומרים ובאותה הנשימה שאל אותי בניב פולני תוקפני אם-אני-רוצה-להיות-צלם-המערכת כי בדיוק התפנתה להם המשרה. כל השאר שייך להיסטוריה.

במהלך השנים עברו דרך עדשת המצלמה שלי מאות אלפי תמונות, אלפי כלי רכב מכל הסוגים ומכל המינים, בים באוויר וביבשה. אלה ככבו בכמה מאות של צילומי שער בכל מגזיני הרכב שהתפרסמו בארץ, החל בטורבו, מוטו, אוטו, הגה ועוד. ההתחלה הייתה עם מצלמות ידניות לחלוטין, לא אוטומטיות, ללא מערכת מיקוד אוטומטי. הכול ידני. CANON F1 למי שבעניין. וכאן זה המקום להתנצל בפני כל אותם הרוכבים והנהגים שעברו במסגרת הצילומים עינויים קשים בסגנון של "תעבור עוד פעם. ועוד פעם. ועוד פעם. ועוד 50 פעם" ולעבור 50 פעם מולי עם אופנוע וחליפת עור בחודש אוגוסט... תאמינו לי, לא תענוג גדול.

עד שלא הייתי מזהה ענן של קיטור דק שיוצא לחברה האלה מהאוזניים או מהאף, לא היית חודל אותם. העיקר להוציא תמונה טובה. ישנם כאלה הטוענים שגם הייתי משליך אבנים אם לא היו עומדים בדרישות, אבל אל תאמינו, סתם אגדות. היה לי גם מנהג מגונה לסמן לנהגים\רוכבים סימון של "עוד פעם אחת אחרונה ודי" עם אצבע מונפת לשמים, ואז היה קורה מקרה מצער, כנראה בגלל השתדלות יתר עבור הפריים האחרון, אז חדלתי מהמנהג הזה.

ואז נכנסה טכנולוגיית המיקוד האוטומטי ולאחר מכן הצילום הדיגיטלי. כיום ממרומי הצילום הדיגיטלי ומערכות מיקוד אוטומטי המתמודדות עם מהירויות תלת ספרתיות, כל התקופה ההיא נראית כמו ימי הביניים. אם בעבר הייתי מצלם מאות תמונות מבלי ידיעה ש"יש לי את הפריים", כיום מספיקות לי מספר בודד של תמונות כדי לראות שיש לי את הפריים המבוקש ואפשר לחדול מוקדם מבלי להמשיך ולסכן אותי ואת הנהג בעבודה ממושכת, רק לשם הצילום.

דבר אחד שפעם היה והיום נעלם כליל, זה פרק הזמן בין הצילום בשטח ועד קבלת השקופיות מהמעבדה. המתח, ההתרגשות, לראות מה יצא, אם יצא, הטקס שבו העורך יושב על שולחן האור עם העין בתוך הלופה ועוד עשרה אנשים עומדים מאחורי גבו וניזונים מקריאות ההתפעלות או האכזבה. היה ואיננו עוד.

מעבר לטכנולוגית הצילום שהתקדמה שנות דור, כשהתחלתי לצלם, מבחר המכוניות והאופנועים בישראל היה מצומצם ודחוק. במכוניות, מבין היצרניות היפניות, רק סובארו ומיצובישי החלו לעשות את צעדיהן הראשונים ומבין האופנועים, היו סוזוקי ונציגות יפה לאירופאים וכמובן שאין על מה לדבר על מכוניות 'על' רחמנא ליצנן. האתגר להוציא מגזין לאופנועים במדינה שבה אין אופנועים, היה אדיר בכל קנה מידה עד גבול הבלתי הגיוני ואפשרי. היום, היום כבר יש הכל מהכל, כמעט.

אחד התענוגות הגדולים שלי במהלך השנים, הוא שזכיתי לעבוד עם הטובים שבטובים. עורכים, כתבים נהגים ורוכבים ששעו לכל הדרישות והגחמות שלי. דיי במצמוץ עיניים כדי להבין איש את רעהו. לא אציין שמות מהחשש לפספס מי מהמקצוענים ולעורר סצנות, אז עמכם הסליחה. כל כך חשוב בצילומי אקשן לדעת לסמוך אחד על השני לא במאה אחוז, באלף אחוז, כי תחשבו על טרקטורון שאמור לעבור לי חצי מטר מהעדשה, בדריפט עצבני, במהירות דו-ספרתית גבוהה. אני צריך להיות במקום הנכון כדי ללכוד את הפריים והרוכב, במהירות ובמקום הנכון כדי לאפשר זאת, גם בפעם העשירית, מבלי לפספס ולדרוס אותי.

במשך ימים נברתי במאות אלפי התמונות ובחרתי את העשרים הטובות ביותר. העשרים שהשאירו אצלי את החותם המשמעותי ביותר ויזכרו לעולם. מקווה שתאהבו ותיהנו מהן כמוני.

1. למבורגיני קונטאש: אחד הצילומים הראשונים שלי ותצלום השער הראשון במגזין טורבו. אנשים דיווחו על יצור אדום ממאדים שנחת בתל אביב. במהלך הצילומים התרחשו 4 תאונות פגוש לפגוש של אנשים שעצרו לראות מה זה הדבר הזה. אחד הצילומים הבודדים שלי שאין בו פיקסל אחד חד ואם זאת אחד המיוחדים.
2. הכותרת לכתבה על היחידה להדרכת נהיגה מבצעית הייתה "קורס טייס" ואז אמרו המדריכים -"אנחנו מכירים פה קפיצה טובה" ואז צולם הצילום הזה שלאחריו קיפלנו את הציוד ונסענו הביתה.
3. קח אחד עידו כהן. אחד מיצובישי פג'רו קצר. אחד ארגז חול והרי לכם מתכון לצילום שהוא תופעת טבע לא ברורה. צולם לקטלוג של מיצובישי.
4. השנה 1999 וסוזוקי מטילים למערכה את נשק יום הדין שלהם - סוזוקי היאבוסה 1300. המגזין האיטלקי הנחשב סופר ווילז מרים את הכפפה ויצא לבדוק האם נתוני היצרן בדבר מהירות סופית של כ-312 קמ"ש נכונים. ויום בהיר נחתה הזמנה על שולחנו של עורך מוטו להצטרף כמשקיפים למבחן המסקרן. כך מצאנו את עצמנו יוסי שווץ הכתב ואנוכי במסלול נארדו שבדרום איטליה, מתקן אובלי שכל מטרתו, בדיקת מהירויות סופיות של כלי רכב. לצורך המבחן, גייסו עוד כמה אופנועי על פלוס שתי מכוניות 'על', למבורגיני דיאבלוVT ודודג' וויפר שיהיה נחמד ברקע. ולשאלתכם, מדדו לו 312 קמ"ש טבין ותקילין, שיא עולם חדש לאופנוע סדרתי ואנחנו היינו שם כשזה קרה.
5. קייסי סטונר, אלוף העולם במוטו GP במסלול ברנו בצ'כיה בשנת 2008. כמו שאתם רואים, אי אפשר לרדת נמוך יותר. 3 הקפות אחרי שצולמה התמונה הזאת ניסה להוריד עוד יותר את האופנוע ו....נפל.
6. מסתובבים במילנו עם אופנוע אפריליה מוטו 6.5 שעוצב על ידי מעצב העל פיליפ שטארק, האור יורד, הזמן אוזל וצילומים אין. לפתע קולטים את גן הפסלים הזה שנוצר ממש עבורנו. מעמידים את האופנוע בין הפסלים, מעמידים את רכב הליווי בצורה כזאת שיאיר את האופנוע ו....בינגו.
7. טל שביט ז"ל גדול הרוכבים והאנשים שיצא לי לעבוד איתם. איש אשכולות ולצערי איננו עוד. כאן בתצלום על הטרמינייטור 2, אופנוע שהגה ובנה לפי דרישותיו הגבוהות. לצורך העניין, ישרתי את התצלום לפי טל.
8. בלט אווירי. עיין ערך "עוד אחד ודי" בגוף הטקסט. לרוכב (השם והכתובת שמורים) שלום.
9. פרויקט הדגל של רדבול. קפיצת בייס של ספורטאי האקסטרים עומר מי-דן מראש ארובת תחנת הכוח אורות שבחדרה. המבנה הבנוי מעשה ידי אדם הגבוה ביותר בארץ - 330מטר. העלייה לראש הארובה התחילה בשעה 02:00 ולאור ראשון זינק עומר מראש הארובה ונחת בשלום על החוף מתחת. חדי העין יכולים לראות אותי מציץ מעל צלם הווידאו ירון ווינשטיין. הצילום נעשה סימולטנית בשתי מצלמות כאשר אני צילמתי מצד אחד והפעלתי באותו הזמן מצלמה שניה שהותקנה על מוט טלסקופי כשלושה מטר מחוץ לארובה. למחרת היום פורסמו שתי התמונות משתי המצלמות בשער ידיעות אחרונות ובשער המוסף 24 שעות ואז הגיעו הטלפונים בסגנון של - "איך יכול להיות שצילמת את שתי התמונות?"
10. מיק דוהאן, גדול רוכבי המוטו GP שהייתה לי הזכות לצלם במסלולים. 200 צלמים מכוונים אליו את המצלמה, ולמי הוא מסתכל ישר לתוך העדשה?
11. עידו כהן עם היונדאי טראקן אקסטרים (כל קשר ליונדאי טראקן מקרי בהחלט). אולי הוא חשב שזה מים ולא חול ולכן ניסה לקפוץ ראש 
12. מפגן יום העצמאות 2012. יש מי שנוטה לחשוב שמדובר פה בעיבוד מחשב ואני אומר, סה"כ מזל של מתחילים  ככה זה נראה מהקומה ה-21 של מגדלי האופרה עם עדשה 300 מ"מ. ועל זה אומרים, לוקיישן לוקיישן לוקיישן.
13. סובארו WRX , ג'אנט 17" זהוב, אור אחרון, מצלמה מותקנת על הפגוש, והרי לכם.
14. רדבול ספיד פריקס ביפו העתיקה. דאונהיל אופניים עצבני. זינוק בכיכר קדומים, סיום למטה בנמל. בלימה מטורפת עם חציית קוו הסיום כדי שלא יקרה מה שאתם רואים בצילום.
1515-17. און יעקבסון. אלוף הארץ בקארטינג. הוא כל כך מהיר שלעקוף אותו זו משימה בלתי אפשרית. המתחרים, לא בחלו בשוב דרך. בתמונה, אחד היצירתיים.
16
17
18. יום צילומים שיגרתי להדרכת נהיגה על ארמדת רכבי העל של מרצדס מסדרת ה-AMG התחיל להיות מעניין עם תנאי התאורה המיוחדים ושיתוף הפעולה של הנוכחים.
19. מוטוGP , מסלול אטאטורק באיסטנבול. אחת מזוויות הצילום הקשות והמאתגרות אם כי, מהמרשימות ביותר. דמיינו, המצלמה על רצפה בגובה האספלט. כבודו, שוכב על האספלט עם העין בתוך הכוונת. כיוון המצלמה והחדות מכוונים מראש לנקודה בה האופנוע אמור לעבור. אני שומע את האופנוע מגיע, אבל לא רואה אותו ואז ברגע שהאופנוע נכנס לפרם (וזה קורה מהר) אני סוחט את לחצן הצילום, המצלמה מתמודדת עם פוקוס עוקב מתרחק (הכי קשה) והתוצאה לפניכם.
20. כתבת מבחן על פולריס ספורט 400. רוכב דני שטיינמן האגדי. צולם עם עדשה 14 מ"מ ולזאת הייתה הכוונה כשאמרתי שצריך לסמוך ב-1,000 אחוז על הרוכב שלך ושוב, אל תנסו זאת בבית.
21. לפעמים גם רכב הוא סוג של... יצירת אומנות.
22. עיין ערך "אל תנסו זאת בבית", אבל אם אתם בכל זאת מתעקשים, תמשיכו את תנועת המצלמה גם לאחר הצילום וכדאי שתעשו את זה הכי מהר שאתם יכולים.
23. לא בכל יום נקראת בדרכך ההזדמנות להכניס את העדשה לתוך היכל הקודש. הקוקפיט הרותח של אלוף העולם בנהיגת ראלי, קולין מקריי. אחד מגדולי נהגי הראלי בכל הזמנים שנהרג מספר שנים לאחר מכן בתאונה.
24. טוב. לפעמים אין מה לכתוב. התמונה מדברת בעד עצמה 

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully