פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   השבוע בכבישים: נדרס למוות הולך רגל כבן 60

   שמונה בני אדם נהרגו השבוע בשש תאונות דרכים קטלניות שאירעו על כבישי ישראל. מתחילת השנה: 298 הרוגים

   תאונת דרכים בכביש 6 ממחלף קריית גת לכיוון צפון, 28 באוקטובר 2015 (חטיבת דובר המשטרה)
   (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

   שמונה בני אדם נהרגו השבוע (24/10/1/11/15) בשש תאונות דרכים קטלניות ברחבי ישראל, כך עולה היום (ראשון) מדוח המתפרסם על ידי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. מתחילת השנה, נהרגו בכבישים 298 בני אדם, עלייה של 14% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

   בתחילת השבוע אירעה התנגשות חזית-אחור בין שני כלי רכב על כביש 5 שגבתה את חייו של אחד מנהגי הרכב הפרטי, אדם בשנות ה-50 לחייו. יממה לאחר מכן נדרס למוות הולך רגל כבן 60 בשדרות ימיני בפתח תקווה על ידי מערבל בטון.

   בתאונה חזיתית על כביש 60 בה היו מעורבות שלוש משאיות, נהרגו שני בני אדם כבני 50.

   ב-27 בחודש נהרגו שתי נשים על כביש 6 בעקבות פגיעת גלגל שניתק ממשאית סמוך למחלף קריית גת. יומיים לאחר מכן פגעה משאית בהולך רגל ברחוב שרירא גאון בת"א וגרמה למותו. ביום שישי האחרון אירעה תאונה עצמית קטלנית של נהג משאית על כביש 854 מכיוון נחף צפונה.

   בשבוע האחרון נוסף למניין ההרוגים אדם אחד שנפטר מפציעות קשות: קשיש כבן 80 שנפגע בתאונה שאירעה בתחילת החודש סמוך לנתיבי איילון.

   על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עולה כי במהלך חודש אוקטובר נהרגו בתאונות דרכים קטלניות 33 בני אדם, לעומת 32 בשנה שלפני כן. מקום המדינה, נהרגו בכבישים 32,556 בני אדם, מהם 5,010 ילדים ובני נוער.