מבחן: מרידה ג'ולייט, אופניים לאשה הספורטיבית

מי אמר שנשים צריכות לרכוב ביום יום על אופני עיר כבדים ומעוצבים ולא על אופני הרים ספורטיביים? מבחן ראשון על מרידה ג'ולייט ביג 7 החדשים

  • אופניים
ראובן וקים סביו
מרידה ביג 7 החדשים (צילום: ראובן סביו)

האמת היא, שאף אחד לא אמר את זה. הכול מתחיל ברגע שאישה ניגשת לרכוש אופניים לשימוש יום יומי והיא מופנית מידית לאופני עיר מעוצבים בסגנון קרוזר, בעיקר כי לרוב זה מה שהכי קל למכור להן, או במקרה היותר טוב, לאופניים היברידיים המשלבים יכולת של אופני תיור עם יכולת שטח מינימלית.

בכל אחד מהמקרים הללו מדובר לרוב באופניים כבדים יחסית, בעלי תנוחת רכיבה זקופה וגיאומטרית, שלדה המתאפיינת במושב נמוך, כידון גבוה ומשוך לאחור וכמעט ללא יכולת רכיבה בשטח. ללא ספק שהישיבה על אופניים אלו נוחה מאוד ומזכירה ישיבה על כיסא מרופד, אך תוך כדי רכיבה מתקבל דיווש לא יעיל והיגוי איטי וכבד המקשים מאוד לפתח מהירות ולשמור על מהירות רכיבה סבירה לאורך זמן. נכון שמרבית הנשים לא בדיוק חובבות של רכיבת שטח, אך אופני הרים לעומת אופני קרוזר, או היברידיים מתאפיינים ביכולת ספיגת מהמורות, זריזות ועמידות גבוהה יותר. בנוסף לכך, לרוב טווח מערכות ההילוכים קטן יותר, הבלמים ושאר מכלולי השליטה הם ברמה נמוכה לעומת אופני הרים.

מערכת וואלה! NEWS ראובן סביו

כל אלו תורמים עוד יותר להבדל הגדול ביעילות הדיווש וביכולת האופניים לעזור לרוכבת לשמור על מהירות לאורך זמן ולהתחמק ממכשולים לאורך הדרך. צריך לקחת בחשבון, שנשים דורשות מוצרים בכלל ואופניים בפרט יותר יפים, נוחים, שימושיים, בעלי יכולת נשיאה ופחות מורכבים לשימוש לעומת גברים. לכן אופני הרים ספורטיביים כמו של הגברים לרוב לא יתאימו להן, אפילו שהאופניים יהיו קלים, מהירים ואיכותיים מבחינת מכלולים, זה לא מה שיגרום להן ליהנות מהשימוש באופניים וכתוצאה מכך האופניים יצברו אבק במחסן. אז מה טוב לנשים שמשתמשות באופניים ככלי תחבורה עירוני ורוצות אופניים יפים, נוחים, יעילים ומהירים?

מערכת וואלה! NEWS ראובן סביו

הפתרון האולטימטיבי?

כדי להצליח לענות על כל הדרישות הללו, מרידה מייצרים את דגם ה-JULIET BIG 7. דגם זה משלב את היכולות של אופני הרים מבחינת יעילות הדיווש, ספיגת הזעזועים, הזריזות ואיכות המכלולים עם עיצוב, נוחות תפעול ושימושיות ברמה דומה לאופני עיר קלאסיים. דגם נשים זה בשונה מהדגם המקביל המיועד לגברים, הוא בעל צינור שלדה עליון מכופף כלפי מטה באופן המגדיל משמעותית את מרווח העמידה. מבנה מיוחד זה מעניק תחושת בטחון גבוהה, מכיוון שברגע שעוברים לפני המושב ניתן לעמוד עם שני רגליים על הקרקע גם ללא צורך בירידה מהאופניים והעלייה והירידה מאופניים קלה יותר. יתרון נוסף הוא בכך שניתן לכוון את המושב בגובה הנכון בכדי לאפשר דיווש יעיל ועדיין ליהנות מהיתרונות שציינתי קודם.

פרט לכך, הבלמים, מערכת ההילוכים, המזלג הקדמי וגלגלי ה-27.5 אינץ' האופנתיים זהים לאלו של אופני הרים איכותיים ברמת המחיר המקבילה. כדי לענות על הדרישות הוויזואליות של הנשים, הקפידו המעצבים במרידה לצבוע את האופניים בצבעים רכים, אך יחד עם זאת בולטים. כמות המחמאות שקיבלנו מאנשים במשך המבחן על האופניים, ללא ספק מעידות על ההצלחה של המעצבים בנושא זה. את אופני המרידה ג'ולייט מסרנו לבוחנת האופניים שלנו, אשר משתמשת באופניים בתור כלי התחבורה העיקרי שלה ולעיתים נדירות מצטרפת לרכיבות שטח קלילות עם הילדים. כדי להתאים את הג'ולייט לשימוש יום יומי עירוני, סיכמנו מראש עם אנשי רוזן מינץ, היבואן של מותג מרידה לישראל, על הרכבת סבל מסיבי המאפשר גם הרכבת מושב לילד ורגלית צד איכותית.

מערכת וואלה! NEWS ראובן סביו

קים סביו, 45 מאמנת כושר, רמת גן

כבר יותר מעשר שנים אני משתמשת באופניים בתור כלי התחבורה העיקרי שלי. בשנים הראשונות עדיין הייתה מידי פעם התלבטות, בין המכונית לאופניים, אך עם השנים ההתלבטות נעלמה. כיום אני משתמשת באופניים בכל מזג אוויר, סוחבת על האופניים גם קניות גדולות מהסופר וגם לתל אביב אני מגיעה רק עם אופניים. עד היום השתמשתי באופני עיר בסגנון קרוזר בגלל תנוחת הרכיבה הנוחה ותחושת הביטחון שקיבלתי מהם ובנוסף יש ברשותי אופני הרים לטיולים עם הילדים בסופי שבוע. לאורך השנים, נאלצתי מספר פעמים להחליף את בלמי החישוק ואפילו החלפתי את הגלגלים עצמם בגלל השחיקה של החישוקים באזור המגע עם רפידות הבלימה. בכל מקרה מערכת הבלימה מעולם לא פעלה באופן עוצמתי כמו באופני ההרים שלי, שבהם יש בלמי דיסק.

המרידה ג'ולייט הם אופניים מדליקים בגלל הצבעים והמראה הספורטיבי וללא ספק ימצאו חן בעיני נשים. כבר מההתחלה לא אהבתי את המושב הצר והנוקשה ולכן החלפתי אותו במושב רחב ומרופד של האופניים הפרטיים שלי. אני לא רוכבת הרבה בשטח ובטח לא יורדת ירידות תלולות המחייבות אותי לעבור מאחורי המושב ולכן אין לי צורך במושב צר בחלקו האחורי ומעדיפה נוחות.

עוד באותו נושא

מבחן אופניים: MERIDA BIG 7 500

לכתבה המלאה

תחושה מדויקת

תנוחת הרכיבה מעמיסה יותר על הידיים, אך מאפשרת לי לדווש בכוח רב יותר ובזכות כך המהירות שלי בכל מקום עלתה. מערכת הבלימה פועלת בצורה יוצאת מהכלל וגם ברכיבה בגשם ממשיכה לתפקד מעולה ומספקת תחושה מדויקת ועוצרת את האופניים מידית במקרה של בלימת חרום. הכידון רחב וישר יותר מהכידון באופניים שלי, אך לאחר שהתרגלתי אליו השליטה באופניים ללא ספק קלה יותר לעומת כידון צר ומשוך לאחור, פרט לרוחב שלעיתים מפריע לעבור בשבילי אופניים צרים עם תנועה נגדית.

מערכת ההילוכים פועלת בצורה חלקה ומאפשרת לי להתמודד גם עם עליות תלולות מאוד שעד היום הייתי מוותרת מראש ועוברת להליכה.

הזדמן לי גם לצאת לרכיבת שטח עם המשפחה והופתעתי מאוד מיכולת האופניים להעניק בטחון בסינגלים עם אבנים ואפילו שהעמיסו עלי את כל הציוד, לאחרים אין סבל, הרכיבה הייתה יחסית קלה. מה שפחות אהבתי באופניים זה כאמור המושב, אותו החלפתי לאחד נוח יותר ואת העדרם של סבל ורגלית צד איכותיים שיאפשרו למקסם את הנוחות והשימושיות של האופניים מבלי לפגוע במראה המיוחד שלהם . מבחינתי, המרידה ג'ולייט הם אופניים אידאליים לנשים, שמחפשות משהו מעבר לאופניים נאים למראה ומשתמשות באמת באופניים ככלי תחבורה יום יומי. ללא ספק הם יתאימו למגוון גדול של רוכבות, שעשויות יחד איתם להתחיל להשתמש באופניים ככלי תחבורה נוח, זול, ידידותי לסביבה ובריא ואולי אפילו להתחיל לרכב בשטח.

מערכת וואלה! NEWS ראובן סביו

על הצד הטכני:

שלדה: אלומיניום BIG 7 6061 Heat Treated Alloy
מידות: 13.5, 15.0, 17.0, אינצ'ים
גימור: תכלת
בולם זעזועים קדמי : SR Suntour 27 XCM HLO 100 מ''מ ננעל.
הילוכים: 27
מעביר אחורי: Shimano Altus
מעביר קדמי: Shimano Altus
שיפטרים: Shimano Altus rapidfire
קראנק: SR XCM 44-32-22 CG
מעצורים: Tektro Auriga WS hydraulic 160 160
צמיגים: Merida 27.5 2.1 / Merida 27.5 2.1
חישוק: Merida Big.Seven D
צירי גלגל: Alloy Disc QR
סטם: Merida Comp OS 15
כידון: MERIDA comp OS 640 R30
מוט אוכף: Merida Speed 27.2 mm
אוכף: Juliet Sport
פדלים: Comfort double

מחיר: 2490 ש''ח, לחברי מועדון 2241 ש''ח.

עוד הרבה על אופניים בוואלה! רכב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully