פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   גם עם מנוע קטן: סקודה ראפיד המחודשת בארץ

   מתיחת הפנים של סקודה ראפיד, תת המשפחתית של המותג העממי מתמקדת באבזור בטיחותי ובמנוע 1.0 ל' טורבו בחרטום. המחירים, החל ב-111,500 שקלים

   סקודה ראפיד (אתר יצרן)
   סקודה ראפיד המחודשת (צילום: יצרן)

   יבואנית דגמי סקודה לישראל, צ'מפיון מוטורס הכריזה על תחילת שיווקה של סקודה ראפיד 2017, אחרי מתיחת פנים סמלית שהוצגה לפני כארבעה חודשים. הראפיד מקבלת מקבץ עדכונים ויזואלים ומחוזקת במערכות בטיחות, כשלכך מצטרף גם מנוע שלושה צילינדרים טורבו.

   מנוע ה-1.0 ל' התברג במרבית דגמי הקונצרן עד כה, בין אם בפולקסווגן, סיאט וכן באודי. יחידת ה-3 צילינדרים טורבו מחלצת הספק מרבי של 95 כ"ס ב-5,500 סל"ד ומומנט מרבי של 16.3 קג"מ הזמינים מטווח של 1,500 סל"ד. השידוך הוא לתיבת הילוכים רובוטית עם צריכת דלק ממוצעת של כ-21 ק"מ לליטר (יצרן). הדגם השני של הראפיד בישראל הוא ה-1.4 ל' טורבו עם הספק של 125 כ"ס ו-20.3 קג"מ מ-1,400 סל"ד. צריכת הדלק הממוצעת בדגם זה היא 20 ק"מ לליטר.

   במישור הקוסמטי קשה להבחין בהבדלים מהותיים בין הדגם הנוכחי לדגם היוצא, שכן מתיחת הפנים מסתכמת ברענון של הפגושים, תאורת ה-LED והשבכה. גם בתא הנוסעים, בוצעו שינויים קטנים בלוח המחוונים, פתחי המיזוג, עיצובם של הרמקולים ובספי הדלתות. מרכז הקונסולה תוחם צג 6.5 אינטש וכן התווספו כניסות USB ליושבים מאחור.

   ברמת הגימור הבסיסית, מפרט 'אמבישן', מצוידת הראפיד במערכת התרעה מפני קרבה מסוכנת לעצמים בחזית (Front Assist) ובלימה אוטונומית במקרה חירום.

   המחירים בישראל עומדים על 111,500 שקלים לדגם ה-1.0 ל' טורבו, ו-120 אלף שקלים לדגם ה-1.4 ל' טורבו.