פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מזראטי מעלה מתח

   סרג'יו מרקיונה, הבוס של קבוצת פיאט-קרייזלר חשף כי מזראטי מתוכננת להיות חוד החנית של FCA בכל הקשור למכוניות חשמליות

   השקה מזראטי קוואטרופורטה (קובי ליאני)
   מנועי הבנזין של מזראטי? האם הסוף קרוב? (צילום: קובי ליאני)

   מלבד העיצוב החלקלק עם גריל הסורגים הגדול, צליל המנוע הוא אחד מהמאפיינים המרכזיים של דגמי מזראטי, החל בגיבלי וכלה בגראנטוריסמו ובקוואטרופורטה.

   אולם ייתכן מאוד שבעוד שנים ספורות, הצלילים האלו יהפכו להיות חלק מהמורשת של החברה עם המעבר שלה לייצור מכוניות חשמליות.

   "אני חושב שאנחנו כעת בנקודת הזמן בה אנחנו מבינים שלפחות אחד המותגים שלנו ובאופן ספציפי מזראטי, תהפוך - ברגע שנשלים את שלב הפיתוח של קו הדגמים הבא – ליצרנית של כלי רכב חשמליים". מרקיונה נתן גם צפי של כשנתיים קדימה והזכיר את שנת 2019 כזו שבה נתחיל לראות מכוניות חשמליות עם סמל הקלשון.

   רק בתחילת החודש ראינו את וולוו יוצאת בהכרזה דומה לפיה כל הדגמים החדשים שלה משנת 2019 ואילך יהיו היברידיים או חשמליים לחלוטין. במקביל יצרניות כמו ב.מ.וו ואודי מרחיבות את החטיבות שלהן המפתחות מכוניות בעלות טכנולוגיית הנעה ירוקה.

   ההצהרה מפי מרקיונה מעניינת מכיוון שבעבר היו ההתבטאויות שלו בנושא ההנעה החלופית מסוייגות למדי. את השינוי בעמדות אפשר בקלות לייחס לכך שמדינות רבות מפנות עורף לטכנולוגיית הדיזל, נקייה ומתקדמת ככל שתהייה, בה השקיעו יצרניות אירופיות מיליארדים – מצב היוצר מציאות חדשה לחלוטין ליצרניות ומאלצות אותן למהר ולאמץ שיטות הנעה אחרות.

   בנוגע להמשך התרחבות השימוש בהנעה חשמלית, ויישום שלה במותגים ודגמים אחרים בקבוצה, מרקיונה מציין כי עניין המחיר הוא כרגע החסם העיקרי בפני תפוצה רחבה יותר של הטכנולוגיה והפיכה שלה לאטרקטיבית יותר עבור הצרכן.