פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   7 מכוניות בישראל שאולי לא ידעתם אבל מסתירות ביצועים רציניים

   "זאב בעור כבש" הוא מושג שמרבים להשתמש בו כשמכונית שגרתית למראה עושה לכם בית ספר בכביש. מתחת לאף שלכם, ברמזור נוהמות חתיכות אנונימיות שיכולות להיעלם אל האופק בשנייה, לפני שתספיקו לעזוב את דוושת הבלם. הנה כמה מהן

   לפני 25 שנה, למכונית מנהלים ממוצעת דוגמת סובארו לגאסי היו משהו כמו 100 כ"ס בריאים - הספק שאפשר למצוא אותו ב-2017 אצור במכוניות סופר מיני קטנות. מי שהצליח לרכוש מכונית באמת חזקה אולץ לחטט עמוק בין היבואנים וכמובן להפקיד סכומים דמיוניים כדי לדלות רגעי הנאה. אז אולי משהו אחד, בכל זאת לא השתנה בישראל.

   שיא של 300 אלף מכוניות פוקקות את כל הכבישים בארץ בשנה האחרונה, ומאחר ואחוז ניכר מהן שייך לגזע ה-1600 סדאן אוטומטי ו-רכבי קרוסאובר אופנתיים, קשה לבודד את המצטיינות שמסוגלות לגרום לכם להביט אחד על השני ולשאול: "איך לכל הרוחות היא עשתה את זה"?

   הן בהחלט שם. מתגודדות ביניהן (לפעמים) בסופי שבוע בכבישים נידחים בצפון או סתם משייטות להנאתן על הכבישים המהירים, מחכות בקוצר רוח לסרט אספלט פנוי לפתוח מבערים ולברוח אל החופש. בקרבן יש מטורפות יותר ומופרכות פחות, אבל המכנה המשותף ביניהן הוא שכולן מחביאות כוח אש רציני מאחורי קלסתר די אנונימי. הנה כמה מהן, שאולי יקרצו לשוחרי הדיסקרטיות.