טיל קרקע מפואר: הוצגה ב.מ.וו M5 החדשה

הדור החדש, השישי בגלגוליה של גרסת השרירים על בסיס מכונית הסאלון של ב.מ.וו היא החזקה והמתקדמת ביותר בתולדות סדרה 5. 600 סוסים והנעה כפולה בדרך לישראל בראשית 2018

יש הנעה כפולה, אבל יש גם אפשרות לנתק אותה - ולב.מ.וו מאוד חשוב שתדעו את זה (צילום: ניר בן טובים, יצרן)

עוד לפני המספרים, עוד לפני הנתונים, השמות המפוצצים והטכנולוגיות המתקדמות, אנחנו רוצים שתסכלו על התמונה הזו.
פשוט קחו רגע או שניים כדי להסתכל על הדבר הזה:

עוד בוואלה!

"הנזק יכול להגיע למיליוני שקלים": הטעות שכל כך הרבה עסקים עושים

לכתבה המלאה
(צילום: ניר בן טובים, יצרן)

חזרתם? נהדר. אני לא יודע מה אתכם, אבל מכל תמונות האקשן, התקריב, תא הנוסעים - את זו אהבתי במיוחד. משהו במראה של מנוע ה-4.4 ליטר V8 טווין-טורבו שממלא את כל תא המנוע באופן שנראה עד אפס מקום, הוא בעיניי מראה מלבב מאין כמוהו.

אז הדור הנוכחי, השישי במספר של מכונית השרירים-סאלון של ב.מ.וו נחשף. הבשורה המרכזית וזו שמרגע שהחלה להתרוצץ כשמועה נוגעת למערכת ההנעה של המכונית. לראשונה ב-M5 היא כפולה ומכונה על ידי ב.מ.וו M xdrive.

היצרנית הבווארית החליטה שהאופן המיטבי בו יהיה ניתן לאפשר לנצל את 600 הסוסים שלה ו-76.5 קג"מ (40 סוסים ו-7.1 קג"מ יותר מבעבר) עובר דרך כל ארבעת הגלגלים שלה.

אולם רגע לפני שאדוקי המותג לובשים שק ואפר, נספר כי למרות ההנעה הכפולה, לרשות הנהג עומדת בחירה בין שלושה מצבי הנעה למכונית. במצב הרגיל ההנעה כאמור הינה כפולה, במצב הספורטיבי שלה היא מאפשרת מידת החלקה מבוקרת של המכונית למרות שמירה על ההנעה הכפולה וכן יש מצב הנעה אחורית בלבד. אבל לא רק למערכת ההנעה הכפולה, גם המתלים, ההגה, מהירות התגובה והפעולה של תיבת ההילוכים ואופי פעולת המנוע נשלטים על ידי הנהג עם שלוש אפשרויות בחירה. על כל אלו מתווספת גם אפשרות לאפיין כל אחד מהמצבים בנפרד ו"לשמור" את הכיול הנבחר. מעבר בין שני המצבים האישיים האלו נעשה על ידי שני הכפתורים האדומים שעל גבי גלגל ההגה.

מאחורי ההגה נמצאים גם מנופי שליטה על תיבת ההילוכים הפלנטרית בעלת שמונה יחסי העברה, שמחליפה את זו הרובוטית בת שבעת ההילוכים מהדור הקודם. באמצעותם ניתן גם להוריד מספר הילוכים בבת אחת, למשל במקרה בו נדרשת בלימה חריפה לפנייה חדה.

הביצועים, כצפוי וכמקובל במכונית שנושאת את שם ה-M המפורש יוצאים מן הכלל, נושקים לאלו של מכוניות ספורט קיצוניות. התאוצה למאה אורכת 3.4 שניות בלבד, ובזמן התאוצה של משפחתית ממוצעת למאה קמ"ש (11.1 שניות) היא כבר ב-200 קמ"ש ועוד היד נטויה בדרך ל-305 הקמ"ש המירביים שלה (בגרסאות שאינן מוגבלות ל-250 קמ"ש).

עוד דברים שצריך לדעת? כמו בדגמי ב.מ.וו מהשנים האחרונות, גם כאן בניית המכונית משלבת שימוש בסיבי פחמן ובאלומיניום במטרה להפחית משקל. מה שהיא אכן עושה וחוסכת 15 ק"ג ביחס לדור היוצא, כאשר היא רושמת 1,855 ק"ג על המאזניים למרות השימוש בהנעה הכפולה.

לישראל צפויה המכונית להגיע ברבעון הראשון של 2018 ומחירה יעמוד על הרבה מאוד שקלים חדשים...

וכדי שיהיה לכולנו סוף שבוע נהדר, אתם מוזמנים לגלול באיטיות את הגלריה ממש כאן מתחת.

(צילום: ניר בן טובים, יצרן)
(צילום: ניר בן טובים, יצרן)
(צילום: ניר בן טובים, יצרן)
(צילום: ניר בן טובים, יצרן)
(צילום: ניר בן טובים, יצרן)
(צילום: ניר בן טובים, יצרן)
(צילום: ניר בן טובים, יצרן)
(צילום: ניר בן טובים, יצרן)
(צילום: ניר בן טובים, יצרן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully