פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בעזרת מרצדס: מנוע 1.3 ל' טורבו חדש בדגמי רנו-ניסאן הבאים

   דיימלר פתחה עם רנו-ניסאן ו-מיצובישי מנוע 1300 סמ"ק עם עקומת מומנט גמישה יותר וחסכון בדלק. ימלא את כל השורות בהמשך שנת 2018

   רנו גרנד סניק (אתר יצרן)
   רנו גרנד סניק

   רנו הכריזה במהלך הסופ"ש האחרון על מנוע 1.3 ל' טורבו חדש שהופק בסיוען של דיימלר ו-מיצובישי. ברנו טוענים שהמנוע הרבה יותר אנרגטי מקודמיו בזכות "נשימה" משודרגת בקצה טווח הטורים, מציג שיפור בביצועים וכן ירידה בצריכת הדלק ופליטת המזהמים.

   המנוע יהיה זמין בהספקים של 115 ועד 160 כ"ס, בחיבור אל תיבות הילוכים ידניות או דו-מצמדית EDC. הטכנולוגיה עצמה אינה פורצת דרך, כי אם מתבססת על הזרקת דלק ישירה, ציפוי צילינדרים לוויסות חום יעיל יותר והגדשת טורבו משופרת שכיום נמצאת גם בניסאן GT-R. כך למשל, במנוע ה-140 כ"ס (במקום 130 כ"ס) ותוספת מומנט של 3.5 קג"מ טמונה בטווח רחב יותר, החל מ-1,500 ועד 3,500 סל"ד. המנוע העיקרי של רנו בדור הנוכחי הוא ה-1.2 ל' TCE, וכן עושה שימוש נרחב במנוע טורבו דיזל 1.5 ל' (110 כ"ס).

   שני הדגמים הראשונים שיחנכו את המנוע החדש עם ה-סניק וגרנד סניק. בשנים חלה ירידה ל-122 גק"מ (זיהום אוויר) במקום 125, וצריכת הדלק תהיה בסביבות ה-18 ק"מ לליטר בנזין. בשלב מאוחר יותר, המנוע יגיע לכל סדרות רנו וייתכן שנראה אותו גם בחלק מרכבי מרצדס הקומפקטיים.


   .