תמכרו את הכול: הפרארי הכי יקרה בדרך לישראל

פרארי תחשוף במסגרת תערוכת ז'נבה את ה-488 'פיסטה' - יורשת ה-סטרדלה 360 ו-430 סקודריה. אוטו איטליה, יבואנית פרארי לארץ תשווק 2 מהן בארץ במחיר מרקיע שחקים

  • פרארי
אתר יצרן

(בסרטון - פרארי GTC4 לוסו)

פרארי תחשוף במסגרת תערוכת הרכב בז'נבה בחודש הבא את ה-488 'פיסטה' - או "גרסת המסלול" באיטלקית. מכונית זו, שהיא מהדורה שדופה של ה-488GTB, מציעה יכולת קיצונית יותר עם מנוע בנזין מתוגבר, וכמה אזכורים קוסמטיים כדי לבדל אותה מהסוסים הצוהלים האחרים במרנלו.

כנהוג במשטר האימונים של גרסאות המסלול בפרארי, ה-488 פיסטה גילחה ממשקלה כ-90 קילוגרמים ל-1.28 טון, לעומת ה-GTB, וזכתה לחיזוק של כ-50 כ"ס נוספים ל-711 כ"ס בסך הכול; לדברי פרארי, זו העליה הגבוהה ביותר בעקומת הכוח של מכונית פרארי "מסדרה מיוחדת". מנוע ה-3.9 ל' בי-טורבו שמונה צילינדרים גם גמיש יותר תחת כנפיה של הפיסטה ומפיק כעת מעל 78 קג"מ.

כל זה, מתורגם להאצה ל-100 קמ"ש ב-2.5 שניות ול-200 קמ"ש ב-7.6 שניות בלבד. המהירות המרבית תהיה יותר מ-340 קמ"ש. ה-GTB, רחמנא ליצלן, זקוקה ל-3 שניות כדי להעפיל ל-100 קמ"ש והיא תעצור ב-330 קמ"ש.

פרארי גם טיפלו כהרגלם בכוח ההצמדה, שחוזק בערך ב-20% ביחס ל-GTB וכך גם עשו למערכת הפליטה שמשחררת מלועות המפלטים צלילים משכרים - ובעיקר הרבה יותר מענגים למי שיתמזל מזלו ויוכל לפתוח את המצערת כאוות נפשו. כיול ממוקד בוצע גם בתיבת ה-7 הילוכים, הבולמים, המתלים ומערכת בקרת המשיכה.

עוד באותו נושא

טבעת יהלום: כמה עולה הפרארי של אייל גולן?

לכתבה המלאה
פרארי 488 פיסטה. תחרותית (צילום: אתר יצרן)
711 כוחות סוס (צילום: אתר יצרן, יצרן)
מתי מעט יזכו לשבת כאן במושב הנהג (צילום: אתר יצרן, יצרן)

ביבואנית פרארי לישראל 'אוטו-איטליה' השיגו הקצאה ל-2 מכוניות 488 פיסטה שתגענה לארץ במחצית השנייה של השנה הבאה. המחיר לכל אחת מהפרארי הנדירות? 3 מיליון שקלים בבקשה. מחיר זה, יהפוך אותה לפרארי הכי יקרה שתמכר בישראל כשמתחתיה בפער של כ-200 אלף שקל צנועים, ניצבת ה-F12 ברלינטה (740 כוחות סוס).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully