פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרסום ראשון: סקודה קארוק - פרטים ראשונים

   מחר אנחנו נפגוש את סקודה קארוק בפעם הראשונה וננהג בו, אז גם נוכל לספר לכם את המחירים. אבל עד אז, הנה כל הפרטים שאנחנו יכולים לספר לכם על אחד מכלי הרכב היותר מסקרנים שעולים על הכביש השנה

   פרסום ראשון: סקודה קארוק - פרטים ראשונים

   שם:
   סקודה קארוק

   קטגוריה:
   ג'יפונים בינוניים

   מתחרים:
   קיה ספורטאג', יונדאי טוסון, סיאט אטקה, פיג'ו 3008, פורד קוגה, רנו קדג'אר, אופל גרנדלנד

   מימדים:
   הקארוק, שמחליף אצל סקודה את הייטי וגדול ממנו בכל מימד למעט מרווח הגחון שירד בס"מ ל-17. קארוק הינו אחיהם לפלטרפורמת ה-MQB של סיאט אטקה ופולקסווגן טיגואן. האורך שלו 438 ס"מ מציב אותו שני ס"מ יותר מהאטקה אך קצר יותר מהצמד טוסון/ספורטאז (448 ס"מ), פיג'ו 3008 (445 ס"מ) או טיגואן (449 ס"מ). הרוחב עומד על 184 ס"מ, ואלו רק שני הקוריאנים שרחבים ממנו בשני ס"מ. עם גובה של 160 ס"מ הוא כתף אל כתף עם האטקה והקדג'אר, כאשר ה-3008 והטיגואן גבוהים ממנו בשני ס"מ והצמד קיה וטוסון ב-165 ו-164 ס"מ בהתאמה.

   בסיס הגלגלים הוא 264 ס"מ, זהה לזה של האטקה וקצר משל הקדג'אר בס"מ, מהטיגואן וה-3008 בארבעה ס"מ ושלושה ס"מ פחות משל הקיה-טוסון.

   תא המטען עם 521 ליטרים ממשיך לשאת את הדגל של השימושיות של סקודה, הוא גדול מזה של האטקה (510 ליטרים), של הקדג'אר (472 ליטרים), הספורטאז' (466) הטוסון (488 ליטרים) ולמעשה זהה בנפחו לזה של ה-3008 (520 ליטרים) וקטן רק מזה של הטיגואן (615 ליטרים).

   סקודה קארוק: פרטים ראשונים (אתר יצרן , יצרן)
   סקודה קארוק, מצטרף לתחרות בסגמנט החם של הג'יפונים הבינוניים (צילום: יצרן)

   מנועים וביצועים:

   הקארוק מגיע עם שני מנועי טורבו בנזין ומנוע דיזל אחד, כולם משודכים לתיבת הילוכים כפולת מצמד בת 7 הילוכים. אם כי ייתכן ומנוע הבנזין הקטן יגיע גם בגרסה ידנית.

   מנועי הבנזין הם בנפח 1.0 ליטר, שלושה צילינדרים ולו 115 כ"ס ב-5,000 סל"ד ו-20.4 קג"מ ב-2,000 סל"ד. הביצועים הם תאוצה ל-100 קמ"ש ב-10.7 שניות ומהירות מירבית של 186 קמ"ש. מנוע ה-1.5 ליטר עם 150 כ"ס ב-5,000 סל"ד ו-25.5 קג"מ ב-1,500 סל"ד. בגרסה זו התאוצה היא 8.6 שניות ל-100 קמ"ש ו-203 קמ"ש מירביים.

   מנוע הדיזל, בנפח 2.0 ליטרים ובהספק 150 כ"ס ב-3,500 סל"ד ו-25.5 קג"מ. גרסה זו בעלת הנעה כפולה מאיצה ל-100 קמ"ש ב-9.3 שניות והמהירות המירבית היא 193 קמ"ש.

   סקודה קארוק: נהיגה ראשונה (ניר בן טובים , יצרן)
   קישוריות לנייד, טעינה אלחוטית ולוח מחוונים דיגיטלי, מה יגיע אלינו ובאיזו רמת גימור?

   רמות גימור ואבזור בטיחות:

   סקודה קארוק מגיע בשלוש רמות גימור, אמבישן, סטייל ואקסלוסיב המשודכות למנועים השונים.
   רשימת האבזור המקורי ארוכה ובה ניתן למצוא תאורת לד אדפטיבית מלאה, הקרנת לוגו על הרצפה בפתיחת דלתות, בקרת אקלים מפוצלת, לוח מחוונים ווירטואלי על גבי מסך, טעינה אלחוטית ומגביר קליטה לנייד וכן אפילקציה ייעודית לניטור נתוני הנהיגה והרכב, תאימות אפל ואנדרואיד, פתיחת תא מטען עם הרגל, יציאות מיזוג לאחור ועוד. לא ברור מה מבין רשימה זו יגיע לישראל ובאילו רמות גימור, לפחות לא עד מחר עת נקבל את מלוא הפרטים.

   מנועי ה-1.0 ליטר יגיעו ברמות הגימור אמבישן וסטייל. כאשר לראשונה יהיו חישוקי סגסוגת, בקרת סטייה מנתיב, חיישני אורות, בקרת שיוט אדפטיבית, התראת אי שמירת מרחק והתראת התנגשות.
   רמת הגימור סטייל מוסיפה לאלו גם מצלמת רוורס ועוד.

   מנוע ה-1.5 ליטר שיגיע ברמות הגימור אמבישן, סטייל ואקסלוסיב.
   ברמת הגימור אמבישן יש חישוקי סגסוגת, התראת התנגשות ואי שמירת מרחק, בקרת שיוט אדפטיבית ובקרת סטייה מנתיב. רמת הגימור סטייל מוסיפה לרשימה מצלמת רוורס. רמת הגימור אקסלוסיב מוסיפה חלון בגג, התראת רכב ב"שטח מת" ועוד.

   במנועי הדיזל שתי רמות גימור, סטייל ואקסלוסיב. לסטייל גלגלי סגסוגת, בקרת סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית, מצלמת רוורס וכן מערכת ניטור מרחק מלפנים והתראת התנגשות. ברמת הגימור אקסלוסיב נוספים לרשימה גם חלון שמש, זיהוי רכב ב"שטח מת" ועוד.

   פרטים נוספים, רשימות האבזור המלאות וכמובן המחירים יפורסמו מחר עם חשיפת הרכב הרשמית.