פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מבזק: מערכות בטיחות חדשות בסיטרואן C3 ו-רמות גימור נוספות בשברולט

   דוד לובינסקי משיקה בישראל סיטרואן C3 עם מפרט בטיחות מורחב הכולל בקרות אקטיביות נוספות. מפרט חדש בשברולט טראוורס

   סיטרואן C3 במבחן דרכים (ניר בן טובים)
   סיטרואן C3. מעכשיו גם עוד בקרות בטיחות חכמות (צילום: ניר בן-טובים)

   אחת ממכוניות הסופר מיני המבוקשות ביותר בישראל, סיטרואן C3 (היקף מסירות של למעלה מ-1,500 כלים ללקוחות פרטיים), זוכה לשדרוג משמעותי במערכות הבטיחות החכמות,, כך הודיעה השבוע היבואנית בארץ דוד לובינסקי.

   ה-C3 תצויד מעתה ב-2 רמות האבזור התקניות שלה עם בקרת בלימה אוטונומית, התרעה בפני קרבה מסוכנת לעצמים, כולל זיהוי הולכי רגל. מערכות אלה מצטרפות למערכות שכבר קיימות במפרט SHINE עם בקרת סטיה מנתיב, התרעה על עייפות בנהיגה ועוד. מפרט ה-PK הבכיר כולל בנוסף לאלה גם פיקוח על שטחים "מתים" במראות הצד, מצלמת נסיעה לאחור ועוד.

   ל-C3 מנוע 1.2 ל' טורבו המפיק 110 כ"ס ו-20 קג"מ הזמינים מ-1,500 סל"ד. בחיבור אל תיבת הילוכים אוטומטית שש מהירויות היא מאיצה ל-100 קמ"ש ב-10.6 שניות וצריכת הדלק הממוצעת על פי היצרן היא 16 ק"מ לליטר.

   מהיבואנית נמסר כי לא חלו שינויים במחירי הרכב לאחר העדכון: 94, 95 ו-100 אלף שקלים תמורת רמת האבזור הגבוהה ביותר.

   שברולט טראוורס (אתר רשמי)
   שברולט טראוורס (צילום: יצרן)

   עוד בגזרת החידושים, קבוצת UMI יבואנית דגמי שברולט לישראל פרסמה כי החלה לשווק את דגמי טראוורס ו-טראקס עם מפרטים מורחבים.

   במוביל הנוסעים הגדול, טראוורס הוסיפה UMI למפרט היי-קאנטרי גם את התוספות הבאות: חיפויי כרום נוספים לגריל הקדמי, בקרת שיוט אדפטיבית, שורה שלישית בקיפול חשמלי, ריפוד עור חום עם דיפונים בשילוב זמש, חישוקי אלומיניום "20 בעיצוב ייחודי וגם מערכת הנעה מתקדמת בעלת מצמד כפול עם העברת מומנט בין הגלגלים האחוריים.

   לטראוורס מנוע ששה צילינדרים עם 310 כ"ס בחיבור אל תיבת 9 הילוכים אוטומטית. מחיר גרסה זו בישראל - 359 אלף שקלים.

   בדגם הטראקס חלו שינויים קלים יחסית שעיקרם במערכות הבטיחות: התראת שטח מת צידי, התראת תנועה חוצה מאחור, חלון גג חשמלי וריפודי Leatherette בגוון אפור בהיר ושחור. דגם זה משווק כמפרט לקשרי ומחירו בישראל 134 אלף שקלים.