פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מפגש רכבי פולקסווגן מקוררי אוויר 2018: היה לוהט

   270 מחברי מועדון פולקסווגן מקוררי אוויר התכנסו גם השנה למפגש הקבוע שלהם. התוצאה: אחד ממפגשי המכוניות הגדולים והססגוניים שראינו בישראל

   מפגש מקוררי האוויר 2018 (ניר בן טובים , ליאור בלו)
   ים, שמש והמון יצירתיות במפגש השנתי של מועדון פולקסווגן מקוררי אוויר (צילום: ליאור בלו)

   עוד ממרחק של 300 מטרים ממגרש החניה בנמל יפו הבנתי שהגענו למקום הנכון. זה מתחיל בטרטור הבוקסר המצלצל שאי אפשר לטעות בו וכאשר מסובבים את הראש אחורה, זו עוד חיפושית, עוד טרנספורטר שמתגלגלים להם בדרך למקום המפגש של המועדון.

   גם כאשר המתחם עצמו נגלה לעין, ברור לגמרי מה הולך פה. שורות שורות של חיפושיות בכל צבע וגרסה, כמה מהן נדירות מאוד ואחדות מהן מביאות את מושג היצירתיות של הבעלים שלהם לרמה אחרת לגמרי.

   בשורה לידן עומדים טרנספורטרים מכל מין, סוג, דור ותצורה. קאמפרים מדוגמים, סינכרו כפול הנעה, דאבל קבינה שיצא לגמלאות אחרי שנים של עבודה קשה, מוטורהום, ווסטפליות וכאלו שכאילו ננהגו מוודסטוק 1969 הישר לנמל יפו 2018.

   מפגש מקוררי האוויר 2018 (ניר בן טובים , יוסי ארגיל)
   כמה מהמכוניות הן יצירות מיוחדות במינן ואין שתיים זהות (צילום: יוסי ארגיל)

   מי שאחראים לכל היופי הזה, הם חברי הגרעין הקשה של מועדון פולקסווגן מקוררי האוויר. שמוליק קיטייניק מהפעילים המרכזיים של המועדון שולח אותי עם "רשימת קניות" למכוניות שאני חייב לראות, אבל כמובן שאני מוצא את עצמי נעצר מול כמעט כל אחת מהמכוניות, מגלה שתחת הגגות העגלגלים כל אחת מהמכוניות שונה לחלוטין.

   המועדון, שמונה כ-600 חברים והחברות בו היא חינם מנהל גם עמוד פייסבוק בו החברים משתפים, עוזרים ומארגנים מפגשים שבועיים ודו שבועיים במספר מקומות, חיפה, רמת גן, רופין ובאר שבע.

   את החסויות לאירוע השנה העניקו עריית תל אביב, נמל יפו, חברת מילגה וכמובן צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן לישראל ועל התמיכה הזו בתרבות מוטורית מקומית מגיע לה כל הקרדיט.