פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   במשטרת התנועה היפנית לא צריכים מצלמות. יש ניסאן GT-R

   אגף התנועה של מחוז טוצ'יגי ביפן התחדש בניסאן GT-R לרגל חגיגות יובל למפעל המרכזי בעיר. "תשרת גם את הקהילה הצעירה כדי לקדם תרבות מוטורית בקרב ילדים"

   ניסאן GT-R בשירות משטרת יפן (אתר יצרן , יצרן, NISSAN)
   ניסאן GT-R בלבוש הולם של אגף התנועה ביפן (צילום: NISSAN)

   בעוד בישראל עסוקים במהימנות מצלמות מהירות א3, ובדרכים לחלוב את הנהגים, במשטרת התנועה ביפן לא זקוקים כל כך לאמצעים אלקטרוניים כדי לתפוס נהגים במהירות מופרזת; בסוף השבוע האחרון גויסה למשטרה ניסאן GT-R חדשה שתזרע פחד בעבריינים עם 570 כוחות סוס ממנוע ה-V6 טווין טורבו שתחוב שם בחרטום. חושבים בכל זאת לברוח? קבלו את הנתונים הבאים: 0-100 קמ"ש בפחות מ-2.8 שניות ומהירות מרבית מעל 325 קמ"ש. בהצלחה.

   בטקס מיוחד שהתקיים ביום שישי האחרון, נמסרה המכונית על ידי אחד מבכירי ניסאן לראש מחלקת התנועה של משטרת טוצ'יגי. התרומה נעשתה על ידי אחד מעשירי העיר במסגרת חגיגות 50 השנה להקמת המפעל הראשי שמייצר את ניסאן GT-R, שנמצא צפונית-מזרחית לטוקיו. מפעל זה, מספק עבודה לחלק ניכר מהאכולוסייה באזור קמינקווקה ואחראי להרכבת את ה-GT-R שנים ארוכות.

   ניסאן GT-R בשירות משטרת יפן (אתר יצרן , יצרן, NISSAN)

   ה-GT-R המשטרתית צבועה כמובן בגווני השחור-לבן הקלאסיים של המשטרה היפנית עם קורת תאורה סטנדרטית על הגג וכן תאורת LED מופעלת ידנית, נסתרת בתוך השבכה הקדמית. החלק התחתון של המכונית נראה שרירי במיוחד בזכות חישוקי ה-20 אינטש התקניים של סדרת ה-GT-R.

   בניסאן אומרים, שמלבד אכיפה וסיור, המכונית תשרת את גם את האכולוסייה הצעירה בעיר, תוך קידום ערכים של תרבות מוטורית מגיל מוקדם. "אני בטוח שהם יתלהבו ממנה כשהיא תחלוף ברחובות שלנו", כך אומר מסקי טנקה, ראש אגף התנועה בעיר. עוד הוא מוסיף, "כמובן שגם אצלנו, השוטרים מאוד נרגשים לקבל אותה לצי המכוניות שלנו. ה-GT-R היא באמת מכונית מיוחדת".

   מי שחושב אגב שביפן ה-GT-R זולה ביחס לישראל, יתבדה. המחיר הבסיסי לרכב חדש מהמפעל עומד על 19 אלף יין לפני תוספות, כלומר בערך 190 אלף דולר, פלוס מינוס, שהם כ-660 אלף שקל. בארץ נמכרת המכונית דרך היבואנית 'קרסו מוטורס' ב-880 אלף שקלים.

   ניסאן GT-R משטרתית ביפן (אתר יצרן , יצרן, NISSAN)
   ניסאן GT-R משטרתית ביפן (אתר יצרן , יצרן, NISSAN)
   ניסאן GT-R משטרתית ביפן (אתר יצרן , יצרן, NISSAN)
   ניסאן GT-R משטרתית ביפן (אתר יצרן , יצרן, NISSAN)