פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   50 שנה, שלושה דורות: טויוטה מרעננת את ספינת הדגל

   טויוטה החלה למכור את ה-Century החדשה בדור השלישי שלה בלבד על פני יובל שנים. מנוע V8 היברידי, צגים לנוסעים והרבה פינוקים במגילת האבזור. ספינת פאר ברוח האתמול

   טויוטה סנטיורי (אתר יצרן , יצרן)
   טויוטה century. חמישים שנה של פאר לעשירי יפן (צילום: יצרן)

   בהתחשב בחדשנות שזורמת לאחרונה בצינורות של טויוטה, בין אם במישור העיצובי, הטכנולוגי או הבטיחותי, מכונית כמו טויוטה Century נראית כמו שריד מוזיאוני של מכוניות השרד משנות ה-80 המוקדמות בארה"ב או ביפן. לימוזינת הפאר היפנית, שנולדה ב-1967 לציון 100 שנים להולדתו של סאקיצ'י טויודה, מייסד קבוצת טויוטה סוגרת השנה מעל 50 שנות פעילות, ולרגל המאורע השיקו עבורה מקצה עדכונים נרחב.

   אחרי חשיפתו בטוקיו אשתקד, הדור השלישי, המעודכן של ה-סנצ'יורי יצא לכבישים ביום שישי האחרון ביפן עם תג מחיר של 20 אלף יין, שהם כ-700 אלף שקלים, לפני תוספות מוזמנות. זוהי הפעם הראשונה מזה 21 שנים שטויוטה מרעננת את הסנצ'יורי ועל פי רשימת האבזור שנלווית לה מסתמן שהיא עמוסה בכל טוב, כולל בקרות בטיחות חכמות (בלימה אוטונומית וכדומה).

   תמורת הסכום הנאה הזה, מקבלים מכונית שעיצובה הקלאסי נותר נאמן למקור, ושאורכה מעל חמישה מטרים, רוחבה מעל 2 מטרים ובסיס הגלגלים שלה הוגדל ב-7 סנטימטרים ל-3.2 מ'. תא הנוסעים הוא מרקחת של חדש וישן עם מאפיינים מודרנים כמו צגי 12 אינטש מלפנים ומאחור, בקרת שליטה על מערכות המדיה מבקר דמוי אייפד במשענת היד של השורה האחורית, מערכת שמע עם 20 רמקולים ליצירת תחושה של אולם קונצרטים, מושבים עם עיסוי, דיפוני עץ, חריטות בעבודת יד ועוד. טויוטה מורחת את ה-סנצ'יורי בשבע שכבות של צבע שחור ומשלימה את המלאכה עם ליטוש ב-3 שלבים.

   בתוך כך, השינוי המשמעותי ביותר של הסנצ'יורי 2019 נמצא בחרטום; במקום מנוע ה-V12 הזללן המשרת אותה 20 שנה, טויוטה שלפו מלקסוס את מנוע ה-V8 ההיברידי של לקסוס LS החדשה. ההספק המרבי של מנוע הבערה עומד על 381 כוחות סוס ב-6,200 סל"ד ו-52 קג"מ הזמינים מ-4,000 סל"ד. המנוע החשמלי תורם עוד 224 כוחות סוס ו-31 קג"מ ובסך הכול, מחלצת ה-סנצ'יורי 431 כוחות סוס העוברים לכל הגלגלים דרך תיבת הילוכים רציפה.

   טויוטה תגלגל החוצה מקו הייצור רק 50 יחידות של הסנצ'יורי החדשה מדי חודש. זו מכונית פופולרית בקרב אנשי עסקים ביפן ובכירים בממשל, כך שסביר להניח שיהיה לה ביקוש גבוה, כתמיד. בהשוואה לקורולה אגב, מדובר בנתון מצחיק; טויוטה מוכרת קורולה כל 15 שניות איפשהו בעולם, ואם היו מחברים את 44 מיליון היחידות של הקורולה לטור אחד מפוקק מאז הושקה בשנות ה-60, ניתן היה להקיף את כדור הארץ 5 פעמים.

   טויוטה סנטיורי (אתר יצרן , יצרן)
   טויוטה סנטיורי (אתר יצרן , יצרן)
   טויוטה סנטיורי (אתר יצרן , יצרן)
   טויוטה סנטיורי (אתר יצרן , יצרן)

   טויוטה סנטיורי (אתר יצרן , יצרן)