פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   משאירים בקבוק מים ברכב? זו טעות שעלולה לגרום אפילו לשריפה

   הרבה נהגים נצמדים לבקבוק מים צונן כדי לקרר את עצמם בחום הלוהט. אולם, בקבוק פלסטיק שמתחמם על ידי קרני השמש הלוהטות, עלול להגיע עד ל-100 מעלות ולהיות מאוד מסוכן. כך תימנעו מאסון

   משאירים בקבוק מים ברכב? זו טעות שעלולה לגרום אפילו לשריפה
   Safety Check: Water Bottle in a Hot Car - Idaho Power

   הקיץ בעיצומו, ואנחנו מנסים להתמודד בכל דרך עם החום הלוהט, בעיקר כשאנחנו ברכב שצובר חום שאפילו המזגן לא מצליח לקרר אותו ולצנן את גופנו. הרבה מאוד נהגים, בעיקר כאלו שנמצאים ברכב כל היום, מנסים להימנע מהתייבשות ומנסיעה ברכב לוהט ולשם כך הם תמיד מחזיקים איתם בקבוק של מים קרים. אולם, כדאי מאוד שתוודאו שאתם לא משאירים את הבקבוק בתוך הרכב כשאתם עוזבים אותו משום שההשלכות של זה יכולות להיות הרסניות.

   בקבוק מים ברכב (אתר רשמי)
   לעולם אל תשאירו ככה בקבוק ברכב (צילום מסך)

   בקבוק המים שמתלהט על ידי קרני השמש יכול להיות קטלני ולגרום, תלוי בחומר שהשארתם עליו את הבקבוק, לגרום אפילו לשריפה ברכב. לא מאמינים? בסרטון הדרכה שהתפרסם לאחרונה ניתן לראות בדיוק איך זה יכול לקרות. כחלק מניסוי שערכו המומחים, הושאר בקבוק מים על מושב העור או על יד ההגה בחום הלוהט, מה שגרם לו להגיע עד ל-100 מעלות צלזיוס.

   הבקבוק היה כל כך חם עד שהוא גרם לשני חורים במושב העור. למרבה המזל רוב היצרנים משתמשים בחומר נגד בעירה, אבל אם אתה משאיר את הבקבוק ליד חומרים כמו נייר, בגדים או זבל ברכב, הם יכולים לגרום אפילו לשריפה. כדי שזה יקרה צריך גם שהבקבוק יספוג קרן שמש חזקה בזווית הנכונה כדי להגיע לטמפטרטורה אופטימלית. אבל אל תיקחו סיכונים, אם אתם כבר מחליטים להשאיר בקבוק מים ברכב הלוהט, עדיף שתשאירו אותו בתא כפפות או בתא סגור, או שתבחרו בקבוק אישי מחומר לא שקוף אותו תמלאו בעצמכם.

   רכב לוהט (יח"צ)
   כאן הבקבוק גורם ללהבה של ממש (צילום מסך)
   רכב לוהט (יח"צ)
   חורים שנפערו במושב בגלל הבקבוק