אודי SQ2: לרוץ על עקבים

תכירו את ה-S של אודי לתערוכת פאריז. זה ה-SQ2, הגרסה הספורטיבית לQ2. מה יש לג'יפון קטן כמו אודי Q2 לעשות עם 300 סוסים? איזו מין שאלה - אולי להאיץ ל-100 קמ"ש ב-4.8 שניות?

30/09/2018
אודי SQ2 יוצג בתערוכת פאריז. יצרן, אתר יצרן
מקבל שינויים קלים בעיצוב, אבל מה שמעניין זה 300 הסוסים מתחת למכסה המנוע(צילום: אתר יצרן, יצרן)

החשבון פשוט מאוד, לאודי יש מצד אחד ג'יפון-להיט כמו ה-Q2, מצד שני חטיבה ספורטיבית עם מורשת ארוכה של מכוניות ספורטיביות כפולות הנעה - כל מה שצריך זה לנעול את החבר'ה בחדר אחד עם ה-Q2 ולתת להם דד ליין - את התוצאה אתם רואים בעצמכם.

לחזית ה-Q2 דחסו מהנדסי החברה את מנוע 2.0 הליטרים טורבו של החברה, אבל כאן הוא מצליח להוציא 300 כ"ס ו-40.8 קג"מ. בין השאר בזכות מערכת תזמון שסתומים דו-שלבית חדשה, שגם משפרת את אספקת הדלק וגם משפרת את פליטת הגזים המניעים את מגדש הטורבו.
למרבה ההפתעה אודי עושה שימוש בתיבת מצמד כפול טבולת שמן בת שבעה הילוכים ב-SQ2. למרבה ההפתעה מכיוון שמזה כשלוש שנים אודי נמנעת מלעשות שימוש בתיבה זו במכוניות עם נתון מומנט של 40 קג"מ וצפונה.
את הכוח היא מעבירה התיבה לארבעת הגלגלים עם אפשרות לשליחה של עד 100 אחוזים לגלגלים האחוריים דרך מערכת מצמד רב דיסקיות.

בהתאם לשאיפות הספורטיביות שלו, גם מערכת המתלים וההיגוי של ה-SQ2 מותאמת ליעוד החדש. בעוד הגוף מונמך ב-2 ס"מ, מנגנון ההיגוי הפרוגרסיבי משנה את יחס ההעברה להיגוי, כך שככל שמפנים את ההגה בחדות התגובה שלו ישירה יותר, זה אמור על פי אודי לשפר את התמרון בעיר ובפניות צפופות.

ומכיוון שבשכונה של אודי SQ2, הבגדים חשובים לא פחות ממה שמתחתם, הוא מקבל גם כמה נגיעות קוסמטיות קלות. הגריל שונה במקצת, כמובן עם תג ה-S של אודי, חצאיות נמוכות מלפנים עם פתחים בצורת חלת דבש, חצאיות צד, חישוקי 19 או 18 אינץ', ספויילר אחורי ממעל וארבע יציאות אגזוז מתחת.

תחילת השיווק של ה-SQ2 מתוכננת לסוף 2018 והמסירות עצמן לתחילת 2019. בתחרות מולו יעמדו הגרסאות הספורטיביות של מתחריו הגרמניים - אצל ב.מ.וו מדובר ב-X2 M35 ואצל מרצדס הגרסה החמה של ה-GLA החדש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully