פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מחדל האופניים החשמליים: יש תקנות, אין תיקון

   לנהג המעורב בתאונת דרכים עם אופניים חשמליים, גם אם לא אירעה באשמתו צפויה מסכת ייסורים ארוכה. המחדל שהביא למצב הזה הינו תוצאה של הזנחה רבת שנים, התיקון למצב הבלתי אפשרי הזה ארוך לא פחות

   בניגוד לחוק: רוכבים בלי קסדה, יורדים לכביש מדברים בסלולרי ומסיעים חברים (מערכת וואלה! NEWS , אין קרדיט)
   הפושע פוגע - הקורבן משלם, תאונה עם אופניים חשמליים הן אסון לבעל הרכב

   הזעקה הציבורית להסדרת נושא האופניים החשמליים לא קמה רק בשל הסטטיסטיקה העגומה של מספר הפציעות ומקרי המוות, אלא כי כל נסיעה מהבית לעבודה הפכה לסיוט. הציבור זועק כי הוא משלם על כך בבריאותו הנפשית. בכל רגע נתון בכביש עלולה להיפתח הרעה בדמות רוכב אופניים חשמליים שיחדור לנתיב הנסיעה, יגרום לתאונה שבעקבותיה הנהג יאלץ להתמודד עם השלכות חמורות.

   לצד הטראומה שכרוכה בפגיעה ברוכב, תאונה עם נפגעים, ולא משנה נסיבותיה, מכניסה את הנהג לסיטואציה של חקירה משטרתית. די בפציעה קלה על מנת שבשלב הראשון קצין משטרה יפסול את רישיון הנהיגה של הנהג למשך 60 יום. בהמשך לרוב יוגש כתב אישום כנגד הנהג. גם אם הראיות מצביעות במידה ניכרת על הפרה בוטה של החוק מצד הרוכב, בפן התעבורתי לא יהיה די בכך לזיכוי ורשלנות רוכב האופניים תחשב לכל היותר טיעונים להקלה בעונש. כך או אחרת, הוא יאלץ לשכור את שירותיו של עורך דין לצורך הגנתו וככול שהפגיעה חמורה יותר כך הסיכון לענישה מחמירה גדל ובכלל זה קנסות, הטלת שלילה ואף שליחה למאסר.