וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מי המכוניות שנחטפות כמשומשות ומי מתייבשות במגרשים?

3.4.2019 / 5:03

קיה וטויוטה נחטפות בעוד אופל ופורד מעלות אבק, אלו חלק מהמסקנות מתוך סיכום הרבעון הראשון של שנת 2019 בשוק המשומשות על פי מאגרי המידע של טרייד מוביל

בלון הליסינג מתרוקן. יצרן,
מי המכוניות שנמכרות הכי מהר והכי קרוב למחירון ברבעון הראשון של 2019?/יצרן

בעוד מכירות המכוניות החדשות בישראל מפורסמות על ידי איגוד יבואני הרכב וסיכומי משרד התחבורה, הם אינם מלמדים דבר על העדפות השוק הישראלי, אלא בעיקר על כמה גדולה ההנחה שמקבלים ציי הרכב ברכישה הסיטונאית שלהם מאותם יבואנים. אבל מסתבר שלפחות בחלק מהמקרים יש חפיפה בין הביקוש בין מכוניות משומשות לחדשות בהיבט של העדפות המותגים.

אלו כמה מהנתונים המעניינים שהגיעו אלינו מרשת טרייד מוביל, ויכולים לשקף את ההעדפות בשוק המשומשות במגרשים הגדולים. לראיה מפוכחת של הנתונים, יש לציין כי טרייד מוביל משמשת זרוע הטרייד של יוניון מוטורס יבואנית טויוטה, טלקאר יבואנית קיה, מכשירי תנועה, סמל"ת ועוד.

עליה קלה בעסקאות הטרייד אין, ירידה במימון

בסיכום הרבעון הראשון, עולה כי אחוז עסקאות הטרייד אין, בהם החליפו הלקוחות מכונית במכונית עומד על 49 אחוזים. עליה של אחוז אחד ביחס לנתון של שנת 2018 שמצידו הציג עליה של אחוז אחד ביחס ל-2017. מסתבר שלמרות ההפחתה האוטומטית במגרשי הטרייד אין, הנוחות של לא להתעסק עם המכירה באופן פרטי עדיין קוסמת ללא מעט לקוחות.

תחום המימון שומר גם הוא על יציבות, עם 38 אחוזים מהעסקאות שבוצעו במסלול זה. ברבעון הראשון של השנה שעברה עמד המספר על 39.

סיכום רבעון ראשון 2019 בטרייד מוביל. צילום מסך,
מי יושבת הכי הרבה זמן במגרש ומי נחטפת תוך יומיים?/צילום מסך

"האוטו עף"

מחירי המכוניות הגבוהים בישראל ותופעת העדר לא פוסחת על שוק המשומשות. כאשר אחד השיקולים המובילים בקניית מכונית חדשה או משומשת סובב סביב ירידת הערך העתידית של המכונית, הביקוש שלה וכפועל יוצא כמה מהר נמכור אותה וכמה פחות נפסיד בפעולה.

את שני הנתונים האלו ניתן לראות בגרפים המצורפים המתארים את פרק הזמן הממוצע אותו מעבירה המכונית לפני המכירה במגרש וגרף נוסף המציג את הפער במחיר המכירה ביחס למחיר המחירון של המכונית.

במדד הימים במגרש, קיה, טויוטה וסוזוקי מעבירות את פרק הזמן הקצר ביותר במגרשים. יומיים בממוצע לראשונות וארבעה לסוזוקי. השוואה לרבעון הראשון של 2018 מראה שהמיקום של שלושתן בראש הרשימה לא השתנה, אבל מספר הימים התקצר (ארבעה ימים לקיה ושלושה ימים לטויוטה).
גם בשאר הדירוגים לא נרשמו שינויים גדולים, לעומת זאת בתחתית הטבלה, אצל אלו שממתינות הכי הרבה ימים ללקוחות דווקא יש תנודות לא מעטות. שברולט, שבשנה שעברה עמדה על 24 ימים, ירדה ל-15 ימים. פורד לעומת זאת הופכת לשיאנית השלילית ומציגה מספר של 39 ימים בממוצע במלאי לעומת 29 ברבעון הראשון של 2018. עוד חברות במועדון פרקי הזמן הארוכים הן אופל עם 38 ימים (35 בשנה שעברה), פולקסווגן עם 29 ימים וכן מיצובישי, רנו ופיאט (25 ימים, 22 ימים ו-23 ימים בהתאמה).

סיכום רבעון ראשון 2019 בטרייד מוביל. צילום מסך,
תנודות בתחתית הרשימה, פער ממוצע ממחירון של עד 33 אחוזים/צילום מסך

"שומרות מחיר"

הנתון השני הוא כמה קרוב למחיר המחירון נמכרת המכונית, גם כאן יש מתאם בין נתוני השנה שעברה לזו הנוכחית וכן באופן טבעי קשר למהירות המכירה של המכוניות. כך למשל אלו טויוטה וקיה שנמכרות בממוצע בשני אחוזים מתחת למחירון, נתון זהה לשנה שעברה. מן העבר השני שלוש היצרניות שנמכרות בפער הגדול ביותר מהמחירון גם הן נותרו זהות לדירוג של השנה שעברה, אלא שאצל שלושתן הפער גדל. פולקסווגן שברבעון הראשון של 2018 נמכרה בפער של 18 אחוזים עלתה ל-24 אחוזים, פורד עלתה מפער של 22 אחוזים ל-29 אחוזים ואופל הגדילה עוד יותר את הפער מ-18 אחוזים ללא פחות מ-33 אחוזים.

סיכום רבעון ראשון 2019 בטרייד מוביל. צילום מסך,
כמו במכוניות החדשות, הג'יפונים ורכבי הכאילו שטח מתחזקים על חשבון המשפחתיות/צילום מסך

כוחות השוק

בתחום החלוקה לסגמנטים המגמות בשוק המשומשות מחקות במדויק את אלו שמתרחשות בשוק המכוניות החדשות בהבדלים קטנים מאוד. כאן למשל, מכירות המשפחתיות עדיין מהוות את החלק הגדול ביותר עם 39 אחוזים, אבל יש לשים לב שמדובר בירידה של 5 אחוזים ביחס לנתון של 2018. מן העבר השני, תחום הג'יפונים והשטח מזנק מ-19 אחוזים בשנה שעברה ל-27 אחוזים. נתח מכוניות המנהלים ממשיך להצטמק עם 5 אחוזים (7 אחוזים בעבר), מכוניות הסופר מיני נותרות על 18 אחוזים ומכוניות המיני עם נתון זהה של 11 אחוזים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully