רוכשים ביטוח רכב? הטיפים שיעזרו לכם להבין את האותיות הקטנות

איזו פוליסה תבטיח פיצוי במקרה שהרכב ניזוק בשיטפון? אילו שירותי דרך ימנעו הוצאות מיותרות? ומהם הסעיפים שמשפיעים על מחיר הפוליסה? הכנו מדריך קצר שיעזור לכם להבין את הפוליסה בזמן שאתם מחדשים, רוכשים או בדיוק נזקקים לביטוח הרכב

על-ידי WE SURE חברה לביטוח, על-ידי WE SURE חברה לביטוח
03/02/2020
מה כוללת הפוליסה שלכם במקרה של פגיעה ברכב ואיך תדעו לייעל אותה? יש כמה סעיפים שחובה להכיר(צילום: ניר בן טובים, Shutterstock)

הנה מקרה שקרה לאחרונה לרבים מאיתנו: הגעתם למכונית שחנתה בחניון תת קרקעי וכל חלל הרכב נהרס בגלל המים שחדרו פנימה והציפו את החניון. זה נחשב לטוטאל לוס? איזה פיצוי מגיע? מקרה נוסף שקרה לרבים בעקבות סופות החורף - פגיעות במעטפת הרכב ובצבע בעקבות ברד או ענפים שנפלו על המכונית. מי מפצה? האם הפוליסה כוללת פיצוי?

עם יד על הלב, מתי אתם טורחים להתעמק בפרטי הפוליסה ולהיזכר על מה בדיוק אתם משלמים? נכון, רק כשקורה משהו ואתם נזקקים לה. כדי למנוע הפתעות ולדעת מה מגיע לכם, הכנו עבורכם מדריך קצר שיעזור לכם להבין את האותיות הקטנות בזמן.

עוד בוואלה!

לפני הסופה הבאה: כך תבטיחו פיצוי במקרה של נזק למכונית שלכם

על-ידי WE SURE חברה לביטוח

השירותים הקטנים שיוצרים הבדל גדול

אותן "אותיות קטנות" הן הכיסויים והתוספות לביטוח או לחילופין החריגים, אשר יבטיחו לכם עזרה ו/או פיצוי במקרים בהם תזדקקו להם. בכל פוליסה ניתן להוסיף רכיבים ושירותים נוספים, שיכולים להקל עליכם מאוד במקרה של תאונה או תקלה (וצורך בשירות). ישנן הרחבות וכתבי שירות הנותנים מענה לנושאים משמעותיים כמו רעידת אדמה, שביתות פרעות (שבד"כ הם מוחרגים בפוליסה, וכן אפשרות לרכישה של כתבי שירות הנותנים מענה שהוא לפעמים נראה לנו "קטן" אך הופך מאוד משמעותי במקרה בו נדרש אותו שירות לרכב.

על מה כדאי להקפיד:

כתב שירותי דרך וגרירה - יבטיח לכם עזרה במקרה של בעיה כלשהי במכונית, אולם שימו לב ששירות זה כולל החלפת גלגל או הטענת מצבר, שלהם תזדקקו במקרה הצורך. שירות זה ניתן גם במקרה של "תקלת דרך" ולאו דווקא במקרה של אירוע ביטוח כדוגמת תאונת דרכים).

עברתם תאונת דרכים והרכב מושבת? חשוב לדעת בעת רכישת הפוליסה אם אתם משלמים גם עבור כתב שירות של רכב חלופי אשר יסופק לכם במקרה שכזה.

כתב שירות "שבר שמשות" - כתב שירות המספק שירות החלפת שמשה שבורה בשמשה חדשה.

ניתן לרכוש גם כתבי שירות משודרגים (נקראים לפעמים VIP). לדוגמה, בעת רכישת כיסוי משודרג, חברת weSure מספקת רכב חלופי משודרג (רכב משפחתי) המגיע לבית הלקוח או במקרה החלפת שמשות שבורות בבית הלקוח וכיסוי שכזה יכול לעשות עבורכם הבדל גדול.

להצעת מחיר לביטוח הרכב ולרכישת פוליסת ביטוח הקליקו כאן

עברתם תאונת דרכים והרכב מושבת? חשוב לדעת בעת רכישת הפוליסה אם אתם משלמים גם עבור כתב שירות של רכב חלופי(צילום: ShutterStock)

הרחבה נוספת בפוליסה הנה הרחבה לתיקון מראות ופנסים - מדובר בשירות תיקון או החלפה של פנסים או מראות במקרה של שבר. סכום הביטוח במסגרת הרחבה זו מוגבל וחשוב שתדעו מה הם גבולות הכיסוי.

סעיף גבול אחריות צד ג' רכוש - חשוב לשים לגבול אחריות ביטוח צד שלישי רכוש שכן כיום נעים על כבישי ישראל רכבים בסכומי ביטוח גבוהים כפי שלא היו בעבר. המשמעות שאם סכום הכיסוי לביטוח אחריות צד ג' בפוליסה שלך הוא חצי מיליון שקלים (נשמע הרבה?!) ופגעת ברכב יקר וגרמת לו נזק של 1 מיליון שקלים, הכיסוי לא יהיה מלא ואתה תאלץ לשלם מכיסך את ההפרש מכיסך. ב-weSure אפשר לרכוש גבול אחריות עד 1.5 מיליון שקלים.

חשוב לבדוק את דמי הביטוח (הפרמיה) שגובים מכם על הרחבות וכתבי השירות הנ"ל, בהתחשב בכך שיש שונות גדולה בין החברות ובין הסוכנים. המחירים יכולים לנוע בין עשרות שקלים לשנה לבין מאות שקלים.

המדינה אינה מפצה בעלי רכב במקרה של נזק למכונית הנגרם כתוצאה ממזג האוויר. הצפות בקריית מוצקין(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

סעיף הגנה מפני פגעי מזג האוויר

כיום כשליש מאוכלוסיית בעלי הרכבים רוכשים כיסוי מסוג צד ג' בלבד. המשמעות היא שבעת נזק משיטפון או סערה הפוליסה אינה מכסה נזקים למכונית עצמה. לכן, אם לא רכשתם ביטוח מקיף, אתם לוקחים את הסיכון שבמקרה שרכבכם ניזוק לא תפוצו. חשוב לדעת! המדינה אינה מפצה בעלי רכב במקרה של נזק למכונית הנגרם כתוצאה ממזג האוויר. אם לדעתכם הנזק נגרם כתוצאה מרשלנות של הרשות המקומית יהיה עליכם להוכיח זאת ולפעול לתביעתה, דבר שבדרך כלל לוקח זמן רב והתוצאה אינה מובטחת.

לאחרונה ניתן לראות פרסומים של ביטוח מקיף לרכב בחברת weSure במחירים של כ-100 שקלים לחודש בלבד (*כפוף לחיתום פרטני, מאפייני רכב ונהגים)!. רמת מחירים זו הינה דומה למה שהיה נהוג לשלם על ביטוח צד ג' בלבד לפני כניסתם של חברות הביטוח הדיגיטליות החדשות.

חשוב להקפיד על בחירת גיל הנהג הכי צעיר שינהג ברכב ואם קיים שינוי במהלך תקופת הביטוח, לעדכן זאת מראש מול חברת הביטוח(צילום: ShutterStock)

הנתונים שיחסכו לכם כסף רב

ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על הפרמיה: לגיל שלכם, לגיליון עבירות התנועה שלכם, לסוג הרכב ושנת הייצור שלו ולאמצעי הבטיחות שהוא כולל - לכל אלה יש השפעה על מחיר הפוליסה. לדוגמה, אם לא תבעתם את חברת הביטוח בשלוש השנים האחרונות (לפעמים החברות בוחנות תקופה ארוכה משלוש שנים) תוכלו לקבל מחיר הרבה יותר נמוך לפוליסה בזכות היעדר תביעות.

מספר הנהגים המורשים, הגיל שלהם ומספר השנים שיש להם רישיון נהיגה משפיעים אף הם על מחיר הפוליסה. אל תתפתו לחדש את הפוליסה אוטומטית לפני שאתם בודקים על מה בדיוק אתם משלמים וכמה זה יעלה לכם. התאימו את הכיסוי לצרכים שלכם ותבדקו את המחיר גם ב- weSure. כך למשל, תוכלו להוזיל את הביטוח, אם תרכשו כיסוי ביטוחי לנהג אחד או שניים בלבד, ששמותיהם יהיו נקובים בפוליסה. חשוב להגדיר היטב מה הם הצרכים שלכם ולבחור את הפוליסה עם התנאים הרלוונטים מבחינתכם, אבל מאידך לוודא שלא יכולה להיווצר סיטואציה של אירועי ביטוחי, שבו פרמטר שבחרתם, שולל מכם כיסוי ביטוחי במלואו או חלקו.

על מה להקפיד:

גיל הנהג ו-ותק בנהיגה: חשוב להקפיד על בחירת גיל הנהג הכי צעיר שינהג ברכב ואם קיים שינוי במהלך תקופת הביטוח, לעדכן זאת מראש מול חברת הביטוח. הנושא משמעותי ויכול להביא עד כדי שלילת תגמולי הביטוח.

מסמכי הפוליסה והמפרט: חשוב לוודא כי מיד עם רכישת הביטוח קיבלת את הפוליסה והמפרט, יש לוודא את תקינות הנתונים. בחברת weSure הרשימה ברורה ופשוטה והכיסויים, סכומי הביטוח והשתתפויות העצמיות לכל כיסוי מוצגים בצורה ברורה ופשוטה.

ההשתתפות העצמית: ככל שההשתתפות העצמית שלכם תהיה גבוהה יותר, כך מחיר הפוליסה יהיה נמוך יותר. אם אתה נהג זהיר ששכיחות התאונות שלו נמוכה, בהחלט יש מקום לשקול לרכוש פוליסה עם השתתפות עצמית גבוהה יותר תמורת פרמיה נמוכה יותר. אם תבחרו לתקן את רכבכם במסגרת מוסך הסדר של חברת הביטוח תהיה ההשתתפות העצמית נמוכה יותר ברוב המקרים (גם היא מצוינת במפרט הפוליסה ובד"כ תהיו זכאים לקבל רכב חליפי מהיום הראשון).

מבוטחי weSure יכולים להודיע על האירוע בוואטסאפ או במייל claims@we-sure.co.il כמו גם באמצעות מוקד אנושי ולקבל מענה מהיר ומקצועי לבעיה. weSure היא חברת ביטוח דיגיטלית, המציעה מחירי פוליסות נמוכים מהממוצע בשוק. הורדת מרכיבי העלות של חברות הביטוח הישנות מאפשרת ל-weSure לחתוך במחירים ובכך לחסוך לכם מאות שקלים בביטוחי הרכב (מקיף וגם חובה). סעו בזהירות וחורף בטוח לכם.

להצעת מחיר לביטוח הרכב ולרכישת פוליסת ביטוח הקליקו כאן

*מכירת מוצר ו/או השירות תעשה על ידי ווישור חברה לביטוח בע"מ ("We Sure"); המידע המוצג בכתבה זו ביחס למוצרים ושירותים של We Sure הינו מידע של We Sure והיא אחראית לתוכנו

  • ביטוח רכב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully