וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רמזורי העתיד בדרך לישראל?

16.10.2020 / 1:58

נתיבי ישראל תתחיל בעוד מספר שבועות פיילוט ראשון באמצעות חברת אריאל-וימאזור להתקנת רמזור חדש שיקרין את אור הרמזור לאורך כל העמוד. האתר שנבחר - צומת באיזור יהוד

רמזור העתיד. יח"צ,
תאורת הרמזור לאורך כל העמוד אמורה לשפר את נראות האור בו לנהגים/יח"צ

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עיקר התאונות המתרחשות הן בצמתים והסיבה המובילה לתאונות דרכים היא אי ציות לרמזור, על מנת להתמודד עם האתגר הזה, מזה כשנתיים מתנהל פרויקט שבוחן שימוש ברמזורים חדשים שיאפשרו הבחנה טובה יותר באור המופיע ברמזור.

חברת אריאל-וימאזור מקבוצת האחים יעקובי (YSB), היא זו שמשמשת כקבלנית הביצוע בפיילוט שיעשה שימוש במערכת רמזורים חדשנית. בבסיס הרעיון - הקרנת אור הרמזור על גבי כל הקונסטרוקציה שתומכת ברמזור במקום רק על הרמזור עצמו.

לדברי החברה, במדינות שונות בעולם הצליחו רמזורים חדשים דומים לצמצם את מספר תאונות הדרכים ולהוריד את מספר הנוסעים החוצים צומת ברמזור אדום בשוגג. מערכת הרמזורים המוארים פועלת כיום במספר מדינות בעולם, ביניהן צרפת, גרמניה וארה"ב.

רמזור העתיד. יח"צ,
המטרה: הגברת הנראות של הרמזורים/יח"צ

לפי אריאל-ויאמזור, במדינות שונות בעולם הצליחו רמזורים חדשים דומים לצמצם את מספר תאונות הדרכים ולהוריד את מספר הנוסעים החוצים צומת ברמזור אדום בשוגג. מערכת הרמזורים המוארים פועלת כיום במספר מדינות בעולם, ביניהן צרפת, גרמניה וארה"ב.

"פיילוט הרמזור המואר הוא ניסוי בו המטרה להגביר את הבטיחות ובכך לצמצם את תאונות הדרכים" אומר ואדים פלבניק, מהנדס הרמזורים הראשי בחברת נתיבי ישראל שמנהלת את פעילות הרוב המוחלט של הרמזורים בישראל ואיש המקצוע הבכיר בישראל בתחום. "כ-98% מתאונות הדרכים נגרמות בגלל טעות אנוש אך אין זו גזירת גורל. מתחת לפני השטח הפרויקט כבר שם, בצומת יהוד מערב, עשרות אמצעי ניטור הנמצאים בקרבת הצומת ומתנתחים את התנהגות הנהג בהגעה לצומת. מהירות נסיעה, מרחק בלימה וגם אלו אשר חוצים ברמזור אדום - ולא בהכרח ששמו לב לכך".

עוד בוואלה!

הערים שלא עוצרות באדום: רשימת היישובים שמובילים את עבירות הרמזורים

לכתבה המלאה

בעלי קבוצת האחים יעקובי, פיני יעקובי: "שילוב טכנולוגיות מתקדמות הינו חלק מתוכניות הפיתוח של החטיבה הטכנולוגית של קבוצת YSB. אנו שמחים להביא את בשורת הרמזורים המוארים אל תוך ענף התחבורה ולהשיק את הפרויקט בשיתוף פעולה עם נתיבי ישראל, אשר יציבו בקרוב את הרמזור הראשון באיזור יהוד. אנחנו מאמינים כי מהלך זה יסייע באופן משמעותי להורדת מספר תאונות הדרכים וצמצום עבירות התנועה".

סידור התאורה על גבי העמוד מאפשר למנוע מצב בו נהגים המגיעים מכיוונים אחרים יתבלבלו בינו לבית התאורה הרלוונטית לכיוון הנסיעה שלהם והנראות שלו היא למרחק גדול יותר מזה של תאורת הרמזור הרגילה. בנוסף, המערכת החדשה כוללת גם רמזורים חדשים דומים להולכי רגל, המציגים את האור בצורה כזו שרק ההולכים רואים אותם, מבלי לבלבל את שאר משתמשי הדרך.

רמזור העתיד. יח"צ,
הרמזורים נמצאים בשימוש כיום בצרפת, גרמניה וארצות הברית/יח"צ

לסיכום אומר ואדים: "זה פיילוט שאנחנו מאוד מאמינים בו, אשר מהווה חלק מהאסטרטגיה של החברה באיתור ויישום פתרונות אשר ייסעו לשפר את הבטיחות ולאפשר מעבר מבקרת תנועה לניהול תנועה. בישראל יזמים מבריקים, בהחלט יש במה להתגאות".

אולם למרות הבשורה שעשויה להיות טמונה בסוג הרמזורים הזה, פלבניק, עם 30 שנות ניסיון בתחום מציע לחכות עם פתיחת השפמניה ולהמתין לתוצאות, "כבכל ניסוי יתכן שבסוף נחליט שזה לא האמצעי הנכון ביותר לנושא הספציפי"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully