הפטנט המדליק באמת של סקודה

סקודה לוקחת את המסורת של פטנטים קטנים וחכמים צעד אחד קדימה, כאשר היא רושמת פטנט על אבזם חגורת בטיחות משולב תאורת לד שנותן אינדיקציה לחגורה

08/11/2020
פטנט החגורה המאירה של סקודה. יצרן, אתר יצרן
יאיר באור לבן, אדום או ירוק בהתאם למצב החגירה(צילום: אתר יצרן, יצרן)

אחרי התקני העיגון בתא המטען, פסי ההגנה הקופצים של הדלתות, המטריות, מגרד הקרח בפתח התדלוק ומכסה נוזל השמשות שהופך למשפך ועוד ועוד רעיונות קטנים וחכמים - סקודה מציגה עוד פטנט. הפעם אלו חגורות הבטיחות שמקבלות טיפול.

בבסיס הרעיון, כפתור שקוף באבזם חגורת הבטיחות, שמחליף את הכפתור האדום שאנחנו מכירים. הכפתור שמכיל נורות לד שפועלות בשני מצבים, כאשר המושב פנוי, דולק האבזם באור לבן שמסמן את מיקומו ומקל על מציאה שלו בחושך. כאשר מתיישבים בכיסא, חיישני המשקל מאותתים לאבזם וזה משנה את צבעו לאדום - מזכיר לנוסע שיש לחגור. עם החגירה האבזם מהבהב באור ירוק וחוזר ללבן.

עוד בוואלה!

מבחן השוואתי: סקודה קאמיק נגד פיג'ו 2008

לכתבה המלאה
ברגע שמתיישבים על הכיסא, האור הופך לאדום עד החגירה(צילום: אתר יצרן, יצרן)

השימוש באבזם המואר לא רק מקל על מציאת האבזם, אלא גם מאפשר בקרה על מצב החגירה של ילדים במושב האחורי במבט קצר - אומרים בסקודה, למרות שאינדיקציה נוספת קיימת בלוח המחוונים והתרעות נפרדות. היצרנית לא מפרטת לאילו דגמים ומתי יגיעו האבזמים החדשים.

סקודה הגישה במהלך 2019 לא פחות מ-94 בקשות לפטנטים, יותר מכל חברה אחרת בצ'כיה, בין השאר לשטיחוני רצפה מסיבים חלולים השוקלים פחות, מבודדים יותר וקלים יותר לניקוי משטיחונים רגילים. מחיצות קשיחות או גמישות המאפשרות לעגן חפצים בתא המטען תוך הצמדה לשטיח תא המטען. פטנט נוסף שרשמה היצרנית ובו נעשה שימוש בתהליך הייצור עצמו הוא מערך של ארבע מצלמוץ מיוחדת המוודאת כי חלקי הגוף ממוקמים בצורה מדויקת לפני הריתוך שלהם.

עוד בוואלה!

מבחן דרך: סקודה סקאלה ספורט

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully