בגלל היציאה מהסגר: עלייה של 23 אחוז בגניבות רכבים

מחקר של חברת איתוראן בנושא גניבות רכב במחצית הראשונה של שנת 2021, קובע שביטול הסגר וחזרה לפעילות של המשק הביא לגידול משמעותי במספר גניבות הרכב - 23% עלייה באירועי גניבות רכבים לעומת החציון הראשון בשנת 2020

  • איתוראן
וואלה! רכב

מחקר של חברת איתוראן בנושא גניבות רכב במחצית הראשונה של שנת 2021, קובע שביטול הסגר וחזרה לפעילות של המשק הביא לגידול משמעותי במספר הגניבות - 23% עלייה באירועי גניבות רכבים לעומת החציון הראשון בשנת 2020. בין ינואר ליוני השנה היה זינוק של כ-700% באירועי גניבות רכבים מחניונים תת קרקעיים לעומת שנת 2020.

בחציון הראשון של 2021, ב-27% מאירועי הגניבה נמצא מפתח הרכב ברשות הגנב, ב-39% מהאירועים בשיטת הפריצה האלימה לרכב וניסיון הנעה באמצעות מחשבי רכב פרוצים, ב-16% מהאירועים היו אירועי קידוד דרך שקע OBD שברכב, ב-9% מהאירועים ע"י גרירה והעמסה , ב-4% מהאירועים הרכב נשדד מבעליו/מפתח הושאר ברכב וב-5% מהמקרים לא ניתן לקבוע.

טוב לדעת (מקודם)

לחיות בלב שקט: אבחון מדויק ומהיר שחוסך זמן ומציל חיים

לכתבה המלאה
לפעמים זה פשוט נשאר בחורשה. רכב שאותר על ידי איתוראן (צילום: יחצ)

מהמחקר הרחב היקף של איתוראן עולה, כי בניתוח האזורים המועדפים על הגנבים, אזור גוש דן מוביל את טבלת הגניבות בישראל עם 31% מכלל ניסיונות הגניבה, ואחריו אזור השרון עם 28%, אזור הדרום עם 17%, אזור השפלה עם 8%, נפת ירושלים 7%, אזור הצפון עם 6% ויו"ש 3%.

סגמנט כלי הרכב בעלי שכיחות ניסיונות הגניבה הגדולים ביותר בחציון הראשון של 2021: ג'יפים וג'יפונים - 37%, רכבים פרטיים - 26%, רכבים מסחריים - 10%, משאיות - 4%, אופנועים - 21% וכלי צמ"ה - 2%.

בחציון הראשון של 2021 התמקדו גנבי הרכב בהעברת הרכבים הגנובים לערים רמאללה וטול כרם הנמצאות בסמוך למרכז הארץ דרך המחסומים ופרצות בגדר ההפרדה ואשר משמשות עבור הגנבים ערי מקלט לכל דבר ועניין.

ניר שרצקי, מנכ"ל איתוראן: "מתחילת 2021 הובילה חברת איתוראן למעצרם של 56 חוליות גנבי רכב, שמעצרם יחסוך למשק הישראלי כ- 304 מיליון שקל (בטווח של שנה). המעצר של 56 חוליות החשודים בגניבות רכב בזמן אמת, מסייע רבות לתהליך הרשעת החשודים ולמאסרם לתקופות ממושכות. בכך, צפויים המאסרים לחסוך לשוק הרכב הישראלי אלפי גניבות פוטנציאליות במהלך שנת 2021 ואף מעבר לה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully