וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עמדות הטעינה לאוטובוסים פנויות ביום. תנו להן לטעון רכב פרטי

עודכן לאחרונה: 16.5.2024 / 9:17

המעבר המהיר לאוטובוסים חשמליים בערים הוא אחד ההישגים הבודדים של התחבורה הציבורית בארץ. אריק נאמן, סמנכ"ל המכירות של ג'ינרג'י מציע להשתמש בעמדות הטעינה של האוטובוסים, שפנויות במשך היום לטעינת מכוניות פרטיות ולהשלים את המהפכה

ג'ינרג'י 2. ג'ינרג'י,
עמדות טעינה מהירה של ג'ינרג'י לאוטובוסים באשדוד/ג'ינרג'י

בסוף שנת 2021 היו בישראל רק 95 אוטובוסים חשמליים, מתוך כ-13 אלף שפועלים בתחבורה הציבורית. אבל לפי נתוני הרשות לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, בסוף, 2023, רק שנתיים אחר כך כבר היו בשירות חברות האוטובוסים 1,398 אוטובוסים כאלה. בסוף 2024 תכניות הרכש שכבר בביצוע יעלו את המספר הזה ל-2,149 ובסוף 2026 הוא כבר יעמוד על 4,366.

כבר לפני שלוש שנים קבעו משרדי התחבורה והגנת הסביבה, שמ-2026 לא יוכלו עוד חברות התחבורה הציבורית לרכוש עוד אוטובוסים עירוניים עם מנועי דיזל. בזמן שכמעט כל פרויקט תחבורתי סובל מכשלים ואיחורים, חישמול האוטובוסים הוא אחד הבודדים שמתנהל לפי לוח הזמנים המתוכנן, ויכול להיות מקור גאווה מוצדק במשרד התחבורה.

חלק מהאוטובוסים מיובאים מוגמרים, אחרים מגיעים להרכבה סופית במפעלים המקומיים, מרכבים והארגז. אבל אוטובוסים הם האתגר הקטן: האתגר הגדול יותר הוא בלהבטיח שיהיה להם היכן להיטען בלילה.

גם חישמול של חניוני לילה קיימים, גם בניית חדשים, וגם הבטחה שבכולם יהיו מספיק עמדות ומספיק אספקת חשמל. לפי נתוני הרשות לתבצ"צ מספרן של עמדות הטעינה לאוטובוסים זינק בהתאם, מ-95 בסוף 2021 ל-1,162 בסוף 2023, ויגיע ל-1,977 בסוף השנה הזאת. בסוף 2026 הוא מתוכנן להגיע ל-4,171.

הגידול במספר האוטובוסים החשמלים ועמדות הטעינה לתחבורה ציבורית. הרשות לתחבורה ציבורית, מד"א
הגידול באוטובוסים חשמליים ובעמדות טעינה. כסף ציבורי שהושקע נכון/מד"א, הרשות לתחבורה ציבורית

"האוטובוסים מקבלים טעינה מהירה בדיוק כמו מכוניות חשמליות פרטיות", מסביר אריק נאמן, סמנכ"ל המכירות של חברת הטעינה ג'ינרג'י. "בהתחלה העמדות היו בקצב של 90 קילוואט, אבל הצלחנו לשכנע שעדיף לעבור ל-150 קילוואט, שהפך לתקן. מצד אחד, עוצמה גדולה יותר מחייבת עמדות טעינה עם קירור נוזלי כדי לטפל בחום הרב שיוצאת טעינה אלטרא מהירה. מצד שני, 150 קילוואט מאפשר לקצר משמעותית את זמני הטעינה, להשתמש בכל שקע לטעינת 3-4 אוטובוסים בכל לילה, ולחסוך במספר העמדות ובגודל החניון".

ג'ינרג'י זכתה כבר ב-7 מ-11 מכרזי חישמול חניוני אוטובוסים שפירסמה חברת נתיבי איילון עבור משרד התחבורה, שהראשון שבהם הוקם ופועל באשדוד בחניון של מרכז ביג: האוטובוסים חונים ונטענים בלילה, ובבקרים החשמל חוזר לשמש את המרכז המסחרי ועסקים נוספים סביבו.

"גילינו מהר מאושד שהאוטובוסים לא מגיעים בסוף היום עם סוללה ריקה לגמרי, אלא עם לפחות 20% סוללה. ואז האוטובוסים הראשונים שמגיעים אחר הצהרים, יכולים לסיים את הטעינה את שמגיעים אלה שמסיימים את הקווים אחר חצות, כי תחבורה ציבורית לא מתנהלת כל הזמן באותו קצב, יש שעות שיא שכולם בחוץ, ויש שעות שפל שרק חלק עובדים.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

איך הופכים אריזת פלסטיק לעציץ?

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר

החיסרון הוא שההשקעה הגדולה של המדינה, יותר ממיליארד שקל בסופו של דבר, עומדת ללא שימוש במהלך היום כאשר האוטובוסים עובדים בקווי השירות.

"יש פה כסף ציבורי רב שהושקע, אפשר לנצל אותו טוב יותר לטובת הציבור", מסביר נאמן: "המדינה צריכה לאפשר למכוניות פרטיות להתמש בחלק מהעמדות לטעינה במשך היום. החניונים הרי בטעינה מנוהלת, השקעים הם אותם שקעי CCS שמשמשים גם רכב פרטי. אפשר לפתוח חלק מהעמדות, אפשר לחשב כמה צרכה כל מכונית ולחייב אותה. והחניונים בדרך כלל ממוקמים באזורי ביקוש, וריקים מ-7 בבוקר ועד 6 בערב. לאור המחסור בתשתיות טעינה לרכב פרטי, מה שמאט את קצב רכישת החשמליות, יש פה פתרון שכבר קיים בעצם מול העיניים שלנו. החיונים שמאפשרים את מהפכת החישמול של התחבורה הציבורית יכולים לתת דחיפה גדולה גם לחישמול צי הרכב הפרטי, וכמעט בלי השקעה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully