וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אם רוטמן יאשר: תל אביב תקנוס נהגים מצפצפים ב-475 שקלים

עודכן לאחרונה: 2.7.2024 / 13:39

עיריית תל אביב-יפו הופכת צפירה לעבירת קנס, שייאכף באמצעות מצלמות ומיקרופנים. הדוח ינתן לבעל הרכב. המהלך מחייב אישור ועדת חוקה של הכנסת ומשרדי הממשלה

רון חולדאי ראש עיריית תל אביב על הקנס החדש נגד נהגים מצפצפים/עיריית תל אביב

עיריית תל אביב ממשיכה במאבקה בנהגי המכוניות בעיר. אחרי העלאת מחירי החנייה לבאים מחוץ לעיר ולתושבי העיר, היא עוברת לטפל בנהגים המפעילים את צופר הרכב בעצבים ופוגעים באיכות החיים בעיר.

ועדת הכספים של מועצת העיר אישרה השבוע את הפיכת השימוש בצופר לעבירת קנס. סעיף 2 לחוק העזר העירוני לתל אביב-יפו (מניעת רעש), אוסר על הפעלת צופר רכב, אלא אם הדבר נדרש למניעת סכנה ובאופן מיידי. צפירות כלי רכב מהוות מטרד של ממש הפוגע באיכות החיים של המתגוררים בסמוך לכביש, כמו גם בהולכי הרגל, והופך את המרחב האורבני לרועש, לא מזמין ומטרדי. על מנת לייעל את האכיפה, אושרה, כאמור, העבירה כעבירת קנס, ולאחר קבלת אישור מועצת העירייה וכן אישור משרדי הממשלה הרלוונטיים ואישור ועדת חוקה בכנסת וכניסת התיקון לרשומות ניתן יהיה להתחיל באכיפה באמצעים אלקטרוניים.

יצוין כי העלאת מחרי החנייה לאורחים בידי העירייה זכתה לביקורת חריפה מצד יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ דוד ביטן (הליכוד). מעניין איך יתייחס למהלך יו"ר ועדת החוקה, ח"כ שמחה רוטמן (הליכוד).
איתור המפגע ייעשה באמצעות מצלמה שעליה מותקנים עשרות מיקרופונים זעירים, כאשר השילוב של השניים מייצר זיהוי מוחלט של הרכב ממנו מתבצעת העבירה, וזו מועברת לפקחים אשר יושבים ביחידה לאכיפה אלקטרונית. בדומה לדיני התעבורה, גם במקרה של הפעלת צופר בניגוד לחוק, ייחשב בעל הרכב כמי שביצע את העבירה, אלא אם יוכיח אחרת.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "צפירות מכלי רכב הן אחד מהמפגעים המטרידים שקיימים במרחב הציבורי ועמו מתמודדים תושבות ותושבי העיר לאורך שנים. מדובר במפגע בטיחותי ובריאותי כאחד. על אף שהחוק קובע כי יש לצפור רק בעת סכנה ממשית, נהגים רבים עדיין צופרים לדרבן את הנהג שלפניהם להתחיל בנסיעה עוד טרם התחלפות הרמזור לירוק, או על מנת לזרז את מחפשי החניה המעכבים אותם בדרכם. אני שמח לבשר שהמנהג הקלוקל הזה עתיד להיעלם מחיינו העירוניים".

סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי: "אנו רוצים ופועלים בעיר שלנו למנוע שימוש בצופרים, למעט צפירות שנדרשות במצב סיכון בדרך. לכל הנהגים שחושבים שצפירה תשחרר להם את הפקק ותאיץ את התנועה אני רוצה להבהיר שצפירה מגבירה את תחושת הלחץ של הנהגים ושל משתמשי הדרך האחרים, ולכן היא מהווה נזק לבטיחות. מדובר גם בפגיעה נפשית ובירידה בתפקוד הקוגניטיבי לבני האדם - בהם משפחות צעירות עם תינוקות ופעוטות, סטודנטים שלומדים ופנסיונרים - ובירידת ערך של נכסים ודירות שמצויים בסמוך למפגעי רעש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully