תערוכת ז'נבה - 5-15 למרץ 2009

רינספיד: הממד החשמלי

סדנת רינספיד מעבירה את ה-iChange מדף הנייר למציאות. משך הזמן שייקח כדי להביאה לייצור יהיה קצת יותר ארוך

ניר בן-טובים

עוד בטרם הסתיימה השנה האזרחית הקודמת, הבאנו לכם את האיורים למכונית החשמלית iChange של 'רינספיד'. הסדנה השווצרית המתמחה בקונספטים מעולמות אחרים, הודיעה כי היא מתכוננת להילחם על מקומה בשוק הגואה של כלי הרכב החשמליים. דרכה למקום הראוי מגובה על ידי רעיון מקורי וחדש המקנה למרכב אפשרות הושבה סלקטיבית עבור 1 עד 3 אנשים בלחיצת כפתור. האם הרובוטריק הסדרתי הראשון כנראה יגיע מבאזל?

המבנה הבועתי מאפשר ל-iChange להחליף את צורתה דרך עכוזה החטוב, ובכך להושיב נוסע אחד מלפנים, ושניים או שלושה מאחור – על פי בחירה. המבנה האדפטיבי מניף את הגג הפנורמי וחושף את צמד המושבים מאחור, בהנחה שהנהג מוכן לנסוע כך גם בתנאי אקלים שאינם סבירים כאילו מדובר ברפסודה מפרשית. במקום דלתות, הנוסע/נוסעים חודרים אל חלל התא דרך יריעת זכוכית המגנה עליהם מעל הראשים כך שלמעשה אין כל דלתות, ידיות או חריצי מפתח בצדדים.

תניע את ה-iChange יחידה חשמלית חזקה וקטנה לה משודכת תיבת 6 הילוכים שמקורה בסובארו אימפרזה WRX. תיבה שכזו רגילה לכוח רב יחסית ואכן, 200 כ"ס תפיק היחידה החשמלית ובסיועם של אלו, תשוגר המכונית ל-100 קמ"ש ב-4 שניות, ומהירותה המרבית תגלוש אל 220 קמ"ש שכמעט ואינם מורגשים על משקל של טון בודד. האנרגיה אגב, מהשמש.

לכאורה, הרינספיד מגיעה לז'נבה בליווי הקונספט הפטריוטי ביותר שניתן להעלות על הדעת – חשמלי, נקי, ואפילו נראה לא רע. יחד עם זאת, כך מעריכים בסדנה, הייצור הסדרתי נמצא כמה שנים הרחק מהישג ידם. בינתיים נחתום את האפיזודה הדמיונית עם התמונות.

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
(צילום: אתר יצרן)
(צילום: אתר יצרן)
(צילום: אתר יצרן)
(צילום: אתר יצרן)
(צילום: אתר יצרן)
(צילום: אתר יצרן)
(צילום: אתר יצרן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully