פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מכונית העל של מקלארן: 903 כ"ס

   מקלארן משחררת את הפרטים הטכניים אודות מכונית העל הקיצונית P1. תפיק 903 כ"ס ממנוע היברידי ותאיץ ל-100 קמ"ש ב-2.8 שניות. פרארי F70 החדשה תחכה לה בסיבוב

   קצת לפני תערוכת ז'נבה, וימים לפני שפרארי תשיק רשמית את יורשת פרארי אנזו ה-F70, מקלארן שמה קץ לספקולציות והתאוריות של החודשים האחרונים ומפרסמת את הנתונים הרשמיים למכונית הקיצון שלה, P1.

   המלקארן החדשה, ממשיכת דרכה של ה-F1 משנות ה-90 המוקדמות, תישא בקרביה מנוע בנזין היברידי בנפח 3.8 ל' כפול מגדשי טורבו שמחלץ 727 כ"ס מיחידת הבנזין ו-73.4 קג"מ. אליו, מחובר מנוע חשמלי - בלחיצת כפתור על גלגל ההגה, שמוסיף עוד 180 כ"ס ו-90 קג"מ המעלה את התפוקה המצטברת (היברידית) ל-903 כ"ס.

   תתרגם את הכוח תיבת הילוכים כפולת מצמד לה שבעה יחסי העברה שפותחה על ידי חטיבת המירוצים של המותג הבריטי. זו תשגר את המקלארן P1 ל-100 קמ"ש ב-2.8 שניות (רשמי), ל-160 קמ"ש ב-5.5 שניות, ל-320 קמ"ש ב-20 שניות ועד מהירות מרבית של מעל 380 קמ"ש.

   המנוע הוא פיתוח נפרד של היחידה המשרתת את ה-MP4-12C, אולם בסיועם של בקרים אלקטרוניים לטובת המערכת החשמלית, כמו גם מנגנון אגירת אנרגיה מבלימה, ניתן לנצל את העוצמה של המכונית, גם לנסיעה לפרק זמן קצר על המנוע החשמלי למרחק של כ-14 קילומטרים לכל היותר וללא זיהום אוויר (200 גק"מ בפעולה משולבת).

   הסוללות של המכונית, משקלן 96 קילוגרמים, ואלה מותקנות מתחת לשלדת הקרבון במיקום המיטבי לחלוקת המשקל וניתן לטעון אותן משקע ביתי סטנדרטי בתוך שעתיים בלבד (מקלארן מספקת ערכת טעינה מיוחדת שניתן לאפסן אותה בבית או במכונית).

   לצד כל זה, שתי מערכות סלקטיביות תהיינה למקלארן P1 על מנת לשלוט בתכונות המנוע - את שתיהן אפשר להפעיל או ולכבות מעמדת מושב הנהג בלחיצה קטנה: בקרת ה-Drag Reduction System, וכן את שילוב מנוע החשמל, או ה-Instant Power Assist System

   הראשונה לעיל, פועלת בדומה למכוניות הפורמולה 1 של מקלארן על ידי וויסות כוח הגרר על הכנף האחורית והפחתה בשיעור של עד 23 אחוזים - המערכת מושבתת אוטומטית ברגע שהנהג לוחץ על דוושת הבלם. המערכת השנייה, מבוססת על טכנולוגיית KERS ומזרימה כוח מהמערכת החשמלית לזמן קצוב עד להתשת הסוללות (180 כ"ס כאמור).

   מקלארן P1 תוצג בז'נבה ממש בעוד כשבועיים וקצת, ומנגד תעמוד מולה מכונית העל של פרארי שלפי כל הדיווחים תפיק נתונים קרובים עם למעלה מ-900 כ"ס, ותג מחיר של מיליון יורו לפחות. המקלארן מתומחרת בסביבות 700 אלף יורו (3.5 מיליון שקלים לפני מס).

   עוד הרבה על מקלארן בוואלה! רכב