למכירה: ניסאן 350Z מ"מהיר ועצבני 3: טוקיו דריפט"

הניסאן 350Z שככבה בפרק השלישי בסדרה ב-2002 מצוידת במנוע משופר בכבדות המחלץ יותר מ-400 כ"ס. מקורית, שמורה ומוכנה לנהג הבא

ניסאן 370 Z מהיר ועצבני 3 (יח"צ , יצרן, Cheshire classic cars)
ניסאן 350Z מטוקיו דריפט. פריט אספנות או לשימוש בשגרה? (צילום: יצרן)

מאז תאונת הדרכים הקטלנית ב-2013 שגבתה את חייו של כוכב "מהיר ועצבני" פול ווקר, זינקו ערכם של מוצרים שלקחו חלק פעיל בסדרת הסרטים הפופולרית. רק בשנה אחרונה פגשנו ניסאן GT-R שתומחרה בכמה מיליונים, ולפני כמה חודשים נפרד מישהו מטויוטה סופרה שגם היא ככבה במהיר ועצבני, בתמורה ל-120 אלף לירות שטרלינג.

מכונית נוספת שנדדה למכירה ישירה בבריטניה ושוכנת במחסני 'צ'שיר קלאסיק קארס', היא ניסאן 350Z שפותחה על ידי חברת Veilside עבור "טוקיו דריפט". זוהי המכונית היחידה שנוצרה לדברם עבור הפקת הסרט וכן מדגישים כי את מושב הנהג אכלס לא פעם במהלך הצילומים ה-'דריפט קינג' (טקאשי) במספר פעלולים (מגרש החניה ושורה של מרדפים כאלה ואחרים).

מנהלים כמו באמריקה: ניסאן אלטימה במבחן דרכים

המפרט של המכונית שונה מכל ניסאן 350Z שיצאה דאז את המפעלים. מלבד בודי קיט מסדרת Veilside 3 שהלבישו על המרכב, היא מחלצת ממנוע V6 הספק מתוגבר מ-280 כ"ס ל-430 כ"ס ו-58 קג"מ בחיבור לתיבת הילוכים ידנית 6 מהירויות. השדרוגים כוללים בין היתר פונטציאל להעלות את ההספק ל-600 כ"ס, וכן בנמצא דפרנציאל מוגבל החלקה של NISMO.

במאגרי החברה אין מידע קונקרטי על ביצועים או נתונים אחרים, מלבד פירוט על כמות הקילומטרים שנערמו על מד המרחק - 9,800 מיילים, שהם כ-15,800 קילומטרים בערך. המחיר הנוכחי עומד על 150 אלף לירות שטרלינג ומי שירכוש את הרכב יקבל תיעוד מלא אודות היסטוריה ותעודות מקוריות, כולל אישורים להשתמש בה על הכביש הציבורי באנגליה. עוד
נאמר כי כרגע מכוילת הניסאן לנהיגת דריפטים, אך ניתן כמובן להסב אותה בחזרה לנהיגה רגילה.

הסרט השמיני בסדרת "מהיר ועצבני" יעלה לאקרנים ב-2017.

ניסאן 370 Z מהיר ועצבני 3 (יח"צ , יצרן, Cheshire classic cars)