פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לאוליגרך הצנוע: אודי A8 עם 450 כ"ס בלבד

   אודי בונה גשר ל"מעוטי יכולת" שידם רחוקה מ-S8, וחושפת את הלימוזינה הגרמנית עם מנוע 4.0 ל' טורבו מתוגבר ל-450 כ"ס. שלא יחסר דבר

   אודי A8 ספורט 4.0 ל' (אתר יצרן)
   אודי A8 עם מנוע 4.0 ל' טורבו. לא AMG, אבל מרווחת וחזקה מאוד (צילום: יצרן)

   אודי A8 עם מנוע 4.0 ל' טורבו היא מכונית מפוארת ומרשימה, כזו שמתאימה לאלו שאינם רוצים להתנייד עם מכונת מלחמה על הכביש שמוציאה צלילים של דרקון. מצד שני, היא מתומחרת בארה"ב בהפרש זניח מאודי S8, כאשר בסביבות ה-20 30 אלף דולר מפרידים ביניהן והפער בהספק גם לא מדהים. מי הם הרוכשים שיעדיפו אותה על פני ה-S8?

   השאלה הזו מקבלת משנה תוקף כשמסתכלים על המספרים היבשים (והמעטים שפורסמו). המנוע, 4.0 ל' טורבו כפול שמונה צילינדרים, מחלץ הספק מרבי של 450 כ"ס (עלייה של 15 כ"ס ביחס לדגם הקודם). משמע, נחותה ב-70 כ"ס מאודי S8 שמאיצה ל-100 קמ"ש בפחות מ-4 שניות. יתרה מכך, הדמיון ביניהן ממשיך שכן גרסה זו מצוידת בבודי קיט אגרסיבי עם פגושים קרביים ומתלים מונמכים בעלי שיכוך ספורטיבי, על חישוקי 20 אינטש חמש צלעות ואופציה ל-21 אינטש.

   אודי A8 ספורט 4.0 ל' (אתר יצרן)

   מבט פנימה מגלה שגם בחלל המחייה אין פשרות יוצאות דופן בהשוואה ל-S8. ה-A8 טורבו מצוידת כמעט בכל הצעצועים שתוכלו למצוא בדגם הבכיר ביותר במשפחה; הרשימה מורכבת ממושבי עור חשמליים מאווררים עם 22 כיוונים, בקרת מדיה ראשית MMI מהדור האחרון גג-שמש פנורמי, מעטפת הגנה מלאה (פסיבית ואקטיבית), תצוגה עלית, בקרת אקלים מפוצלת קדימה ואחור עם שליטה נפרדת ועוד.

   בשורת המחיר, הנהגים ייפרדו מ-90 אלף דולר אם חפצה נפשם לשהות ב-A8L. באודי אומרים שמכונית זו מגשרת על ההבדל בין המכונה הקיצונית ביותר למכונה לעיל שמשתדלת למזג את הטוב משני העולמות. בארץ מכל מקום, נמכרת כיום ה-A8 עם מנוע ה-4.0 ל' (קוואטרו, הנעה כפולה) לו 435 כ"ס ובמחיר התחלתי של מעל 880 אלף שקלים לגרסה הארוכה (L). הדגם הבסיסי של ה-A8 נמכר בישראל בתמורה ל-725 אלף שקלים (מנוע 3.0 ל' טורבו המפיק 310 כ"ס).

   ה-4.0 ל' המחודשת תעשה את דרכה לישראל בשנה הבאה. בהחלט ממתינה לכם החלטה קשה.

   עוד באותו נושא:
   אודי Q7 החדש במבחן דרכים