השקה: קוואסאקי אנדורו KL סדרת 250 ו-450

טניס משחקים בשמש, אבל אנדורו עושים בגשם. יומיים רצופים של גשם קדמו להשקת דגמי האנדורו המקצועיים של קוואסקי ביער בן שמן. לבשנו סרבל ויצאנו לבחון

  • קוואסאקי
ראובן סביו
(צילומים: רונן טופלברג)

בבוקר האירוע להשקת הקוואסאקי החדשים עוד ירד גשם שוטף, ולכן הודיעו המארגנים על דחייה של האירוע. אולם בהחלטה של הרגע האחרון, החליטו אנשי מטרו לקחת צ'אנס ולקיים את רכיבות המבחן, לפחות לעיתונאים, בכל מצב וטוב שכך.

בוץ היה בכל מקום, כמויות עצומות של מים בכל הוואדיות ושלוליות ענק היוו תנאים מעולים בכדי להתרשם מצמד אופנועי האנדורו הירוקים החדשים. צמד הקוואסקים הם למעשה אופנועי המוטוקרוס מסדרת ה-KX, שעברו הסבה והתאמה לדרישות התקינה עבור הכביש הציבורי.

ניר בן טובים רונן טופלברג

ההסבה לשמחתי כוללת רק מערכת חשמל הכוללת תאורה, צג מהירות, ג'ק צד וגלגל אחורי בקוטר 18 אינץ' המאפשר הרכבת צמיגי אנדורו. כל שאר מכלולי האופנוע, מתלי המוטוקרוס החדישים, המנוע והשלדה נותרים זהים לדגמי ה-KX המקוריים. שני האופנועים עושים שימוש במתלים חדישים מתוצרת SHOWA וללא ספק שזוהי אחת מנקודות החוזק של האופנועים הללו. השלדות עשויות מאלומיניום וכל הפלסטיקה ומיכל הדלק מתוכננים כדי לאפשר מקסימום ניידות לאורך האופנוע ושליטה מרבית של הרוכב על הקרקע ובאוויר, כיאה לאופנועי מוטוקרוס. כפי שנהוג באופנועים מקצועיים, ניתן להתאים את צמד הקוואסקים לצרכים השונים של כל רוכב מבחינת מיקום הכידון, מיקום רגליות הרוכב, התנהגות המנוע והמתלים.

ניר בן טובים רונן טופלברג

כדי להתרגל לתנאים ולאופי האופנועים העדפתי להתחיל עם ה-250 ולהפתעתי, למרות התנאים, המתלים הקשים והמנוע החזק, עד מהרה הרגשתי מאוד בנוח על האופנוע. בכל הקטעים שבהם פתחתי את הגז, האופנוע הצליח לשמור על הקו הנבחר באדיקות, גם כאשר בדרך היו סלעים, בורות, גזעים כרותים ועוד מכשולים וזה העניק לי הרבה בטחון להמשיך ולפתוח את הגז עוד ועוד.

בקטעים הצפופים בתוך היער ובעליות שבהן צריך להשתמש במצמד בנסיעה במהירות נמוכה המנוע דומם מספר רב של פעמים ורק אחרי שהבנתי שהמנוע צריך סל''ד יחסית גבוה כדי לעבוד באופן חלק, הצלחתי להימנע מדימום המנוע.

עוד באותו נושא

סובלים ונהנים. חופשה לרכיבת אקסטרים ברומניה

לכתבה המלאה
ניר בן טובים רונן טופלברג

צריך לזכור שבגלל העדר מתנע חשמלי כל דימום מחייב עצירה, שליפת רגלית ההתנעה. פעולה שכבר מרביתנו שכחנו איך לבצע.

ה-250 מהנה מאוד לרכיבה בסינגלים מהירים ומפותלים עם הרבה מדרגות סלע בעליה ובירידה. מנוע שמגיב בחדות, מתלים נוקשים, אך סופגים, משקל נוצה והעדר בלימת מנוע הם הקלפים החזקים של ה-250. תכונות אלו גורמות לו להיות מהנה מאוד לרכיבה במסלולים מסומנים, שבהם אפשר לפתוח גז כגון סינגלים, מסלולי מוטוקרוס וספישל טסט.

ניר בן טובים רונן טופלברג

למרות הדמיון הגדול ביניהם, ה-450 שונה מאוד מה-250. כל מה שציינתי לטובה על ה-250 בדגם ה-450 הולך צעד נוסף קדימה ואילו מה שציינתי לשלילה הולך עוד צעד אחורה. ה-450 מצליח לשמור על הקו, ללא שום קשר למה שהולך לו מתחת לגלגלים, כל עוד הגז נשאר פתוח והרוכב עומד על הרגליות באופן שמעורר התפעלות מיוחדת.

כנראה שהטכנולוגיה החדישה של המתלים, שכוללים מזלג קדמי בעל שלושה תאי אוויר נפרדים (אין קפיץ מתכתי כלל), שאחד מהם הוא בכלל מחוץ למזלג מצליחה ליצור את ההבדל לעומת מזלגות אחרים. המנוע הגדול מייצר כוח אדיר ובזמינות מידית ובזכותו ניתן לצאת ממצבים ולהניף את הגלגל הקדמי לאוויר מבלי להתאמץ כלל לטובת רכיבה מהירה בשבילים עם חריצים ומדרגות סלע.

ניר בן טובים רונן טופלברג

נחיתות מדרופים למשטח אופקי נספגות ללא שום מחאות על ידי המתלים ושום חבטה לא עוברת לרוכב דרך הידיים או הרגליים, כל זה תורם רבות לתחושת הביטחון מהאופנוע שגורמת לרוכב רק להעז יותר ויותר. בקטעים המפותלים מתקבלת תחושה של כבדות לעומת ה-250 בעיקר ברכיבה בהילוכים הראשון והשני.

הטעימה הקצרה מצמד האופנועים גרמה לי לחייך במשך כמה ימים והעלתה מחשבות לגבי רכיבה במסלול מוטוקרוס ובדיונות עם מצערת פתוחה. אני בטוח שכל מי שרכיבת השטח עבורו היא ברובה רכיבה מהירה במסלול בנוי, בדיונות או ברכיבת מדבר מהירה יוכל למצוא בצמד הקוואסקים החדשים פרטנרים אידאליים לחוויית הרכיבה. חשוב לזכור שצמד האופנועים רק נחתו בישראל ואנשי מטרו עדיין לא הספיקו ללמוד את שלל אפשרויות הכיוון של האופנועים הללו.

ניר בן טובים רונן טופלברג

רק אחרי מבחן מקיף שיערך בתנאים שונים ויכלול אופציות כיוון שונות של האופנועים, ניתן יהיה לומר מהם היתרונות והחסרונות של אופנועי האנדורו החדשים של קוואסקי בתנאי השטח השונים.

ניר בן טובים רונן טופלברג

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully