פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מטיילים: אירוע הרכיבה השנתי של BMW בישראל

   יש משהו מיוחד ברכיבה על אופנוע בכבישים ציבוריים בתוך קבוצה של 300 רוכבים ובמיוחד, כאשר כולם רוכבים על אופנועים מאותו היצרן כקבוצה מלוכדת. חגיגה מקומית, עם ב.מ.וו

   מטיילים: אירוע הרכיבה השנתי של BMW בישראל
   רונן טופלברג, תומר פדר

   צילומים: רונן טופלברג, תומר פדר

   מאז ומעולם אופנועי BMW זכו לתדמית של האריה שבחבורה בזכות הממדים, הכוח והעיצוב המוקפד. בנוסף לכך, כמו אצל האריות, אופי הרכיבה של רבים מרוכבי BMW הוא ברוב הזמן נינוח ושקט, אבל שיש הזדמנות לשחרר קצת מרץ הם מיד קופצים עליה, מעירים את המנוע משנתו ומחזירים לעצמם את המעמד של השליט, במקרה הזה של הכביש. כך הרגשתי לאורך הטיול, במרבית היום כולם רכבו בצורה רגועה ומגובשת, אך כאשר ניתנה ההזדמנות כמו בעליה למבוא חמה או בירידות לכנרת. מרבית הרוכבים ניעורו לחיים, ניצלו קצת יותר מהיכולת העצומה של האופנועים ובזכות כך העלו חיוך של סיפוק על פניהם.

   לאכול, לרכוב ולנשום

   בארוחת הבוקר במצפה הושעיה שבגליל, לאחר הקפה, הקרואסון והפיתות עם הלבנה, שראיתי בתדריך כזאת כמות של רוכבים התחילו לעלות בראשי כמה ספקות. איך אפשר לרכב בתוך כזאת קבוצה גדולה? 1200 GS, 1000RR, K1600 וקטנוע C650 ביחד? בטח לא נצליח לרכב ברצף ורוב הזמן רק נחכה בצמתים.

   בשעה 11:00 במצפה אופיר בזמן שאכלתי ארטיק, כבר הבנתי שיש כאן קבוצה מיוחדת של רוכבים בעלי מטרה משותפת, ליהנות מרכיבת אופנועים מבלי להסתכן, למהר או להפריע לאחרים. כל זה לא היה קורה ללא הארגון המדוקדק של אנשי מועדון BMW ישראל, שדאגו להמתין לשיירה בכל צומת ומחלף ולכוון את השיירה הגדולה בכדי שזו תוכל להמשיך ולנוע בכיף.

   סוף המסלול היה בחוף גרין בכנרת שם זכינו למנה גדולה של פינוקים באדיבות חברת דלק מוטורס, יבואנית BMW בישראל. לאחר ארוחת צהריים מפנקת ורחצה בכנרת שכללה גם שלל אטרקציות נחמדות עלה לבמה ברק כהן, מנהל המותגים ב.מ.וו ומיני בדלק מוטורס. לאחר תודות לכל מי שהיה שותף לארגון הטיול ובמיוחד לחברי מועדוני BMW ישראל, חשף בפנינו את ה-R nine T סקרמבלר החדש של BMW. לסיום זכינו גם בהופעה של דנה אינטרנשיונל שהוסיפה רבות לאווירת החגיגה והכיף שאפיינה את כל הטיול. תודה לדלק מוטורס ולכל מי שתרם לקיומו של האירוע המיוחד הזה.

   טיול ב.מ.וו בישראל (מערכת וואלה! NEWS , רונן טופלברג, תומר פדר)

   על האופנוע: BMW XR1000

   לקראת הטיול קיבלתי רשימה של אופנועים שמתוכם יכולתי לבחור עם איזה אופנוע להשתתף באירוע. למרות שנטיותיי האישיות הם לרוב לתחום השטח, החלטתי לבחור ב- XR1000מכיוון שזהו לפי דעתי אחד האופנועים המעניינים והמיוחדים ביותר שחברת BMW הוציאה לשוק בשנים האחרונות. השילוב בין מנוע ארבעV צילינדרים של אופנוע סופרבייק ה-1000S, שלדת אלומיניום קשיחה ותנוחת רכיבה של אדוונצ'ר יוצר אופנוע מיוחד מאוד. אופי המנוע נותר של אופנוע ספורט והוא שש לטפס במעלה הסל''ד, כפי ששום מנוע טווין לא יכול לעשות ושם הוא מספק כוח עצום, שגרם לי כל פעם מחדש להישאר עם פה פעור.

   הצלילים שבוקעים ממערכת הפליטה נשמעים מגרים מאוד ולמרות שהמערכת מקורית, ברגע שהמנוע נכנס לתחום היעיל שלו, בוקעת ממנה יללה שגורמת לכל מי שנמצא בסביבה להפנות את הראש בפליאה לעבר האופנוע האדום שחולף לידו.

   הממדים הקומפקטיים, רכבתי רק עם ארגז אחורי, הפתיעו אותי מאוד ואפשרו לי להשתחל בתנועה העירונית בקלילות ולתמרן איתו בחניות ללא שום בעיה. ברכיבה בכבישים מפותלים ה- XR1000 נמצא במיטבו, רק צריך לדאוג לצאת מהפניות כאשר המנוע לא קרוב לנקודה שבה מגיע שיא ההספק, אחרת הגלגל האחורי ממהר לאבד את אחיזתו בפתיחה של הגז.

   בכל מקרה המערכות האלקטרוניות השולטות על הבלמים ועל האחיזה בהאצה של הגלגל האחורי מסייעות במקרים אלו, אך בגלל תנאי האחיזה הירודים והלא אחידים של הכבישים כדאי להימנע ממצבים אלו. בכביש 6 ה- XR1000משייט בנינוחות במהירויות גבוהות במיוחד וכאשר מעלים את המשקף הקדמי למצבו הגבוה מתקבלת גם הגנה טובה, לראש בלבד, ובזכות כך העומס על הצוואר קטן. מה שפחות אהבתי הם הרעידות שמגיעות אל הידיים בכל תחום הסל''ד ומתאפיינות בתדר גבוה וגורמות להרדמות של הידיים לאורך זמן.

   ה- XR1000 הוא אופנוע מדליק ביותר, שמעניק לרוכב חווית רכיבה ספורטיבית שונה משאר אופנועי BMW, שהכרתי עד היום. הוא גם מצליח להיות שימושי ונוח ברכיבה יום יומיות בעיר ומחוצה לה ויכול בהחלט לשמש מצד אחד כאופנוע ספורט לשעות הפנאי ומצד שני ככלי תחבורה ליום יום.

   תמונות נוספות מהטיול בהמשך העמוד.

   טיול ב.מ.וו בישראל (מערכת וואלה! NEWS , רונן טופלברג, תומר פדר)
   טיול ב.מ.וו בישראל (מערכת וואלה! NEWS , רונן טופלברג, תומר פדר)
   טיול ב.מ.וו בישראל (מערכת וואלה! NEWS , רונן טופלברג, תומר פדר)
   טיול ב.מ.וו בישראל (מערכת וואלה! NEWS , רונן טופלברג, תומר פדר)
   טיול ב.מ.וו בישראל (מערכת וואלה! NEWS , רונן טופלברג, תומר פדר)
   טיול ב.מ.וו בישראל (מערכת וואלה! NEWS , רונן טופלברג, תומר פדר)
   ברק כהן, מנהל חטיבת ב.מ.וו ומיני בדלק מוטורס, יבואנית המותגים לישראל

   עוד בוואלה! רכב:
   רכיבה ראשונה על ב.מ.וו R-NINE T החדש
   לייק אחד ואתם בקהילה המוטורית הגדולה בישראל