וואלה! רכב מסקרים את תערוכת פריס 2016

גלריה: תערוכת הרכב בפריס - כל החידושים והתמונות

תערוכת פריס נפתחה לכלי התקשורת העולמיים ואנחנו מביאים לכם מעיר האורות את התמונות, החשיפות והאירועים החשובים בגלריה מתעדכנת. כדאי לעקוב

ניר בן-טובים
29/09/2016
פיג'ו 3008 החדש בגרסת GT הספורטיבית(צילום: קובי ליאני)

עושה רושם שהעתונאים המשוטטים בין דוכני תערוכת הרכב בפריס הגיעו להסכמה שהפסטיבל המוטורי השנה הוא בסימן "רכבי פנאי וכלי רכב חשמליים ספורטביים". לא שאנחנו נופלים מהכסא נוכח הכרזות אלה, שכן התעשייה בהילוך גבוה לקראת שנת 2020, שככל הנראה תהווה נקודת מפנה בעידן הבא של ענף הרכב שבאופן שיטתי מגרד את הנהג מכס הפיקוד, ומעביר את המושכות למערכות נהיגה אוטונומיות.

החשיפות המרכזיות בתערוכת פריס נערכות ביום הראשון של ימי העתונות. שאר הימים מוקדשים להשלמות, ראיונות, הוועצות עם בכירים, סדנאות ועוד אירועים נוצצים שמתרחשים במקביל. בשל הנחיות אסטרטגיות ואילוצים כלכליים, ישנם מספר יצרנים שבחרו להיעדר מהתערוכה הצרפתית, וישיקו את כלי הרכב החדשים באירועים פחות מסוקרים שגוזלים פחות משאבים; בין הנפקדות - מאזדה, פורד, וולוו, בנטלי, אסטון מרטין, סובארו, רולס רויס, MG, לוטוס, קדילאק וגם בוגטי. למבורגיני הגיעה בהרכב יחסית מצומצם.

ובכל זאת, תערוכת פריס מארחת יצרניות רבות ומיזמים טכנולוגיים חשובים עם אמירה, שעושים את דרכם לכלי הרכב העממים שכולנו נוהגים בהם. אנחנו ממליצים לכם לשוב מידי פעם לגלריה המתעדכנת שלנו כדי לצפות בכל החשיפות מתערוכת הרכב הצרפתית.

רנו טרזור (Trezor)

מכוניות תערוכת פריס 2017. קובי ליאני
מכוניות תערוכת פריס 2017(צילום: קובי ליאני)

רנו טרזור היא מכונית קופה דו-מושבית חשמלית, שרוב הרכיבים בה (ודמותה) נותנים לחברה בסיס לקווי המתאר של כלי הרכב העתיידים שלנו. היא משתמשת במערכת הינע שהגיעה ישירות ממכוניות הפורמולה E של רנו, בהספק של 350 כ"ס. ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת פחות מ-4 שניות.

יש בה עוד כמה פיתוחים מענינים במישור הטכנולוגי, אבל ברנו מתארים אותה כמכונית שנולדה ברוחן של מכוניות הספורט הקלאסיות מימים עברו, והיא בחלט תשמש פלטפורמה למכוניות האוטונומיות של היצרן הצרפתי בעתיד.

סיטרואן C3 החדשה

מכוניות תערוכת פריס 2017(צילום: קובי ליאני)

על סיטרואן C3 החדשה תוכלו לקרוא בהרחבה אם תכנסו לסיקור המיוחד (באנר בפסגת העמוד), אבל אין ספק שזו מכונית שתהווה מנוע צמיחה לסיטרואן שנאלצה להתמודד עם רנו קליאו מעמדת נחיתות ברורה. היא מקבלת סיוע מכל הטכנולוגיות הגדישה של היצרן, לרבות ה-1.2 ל' טורבו ותיבת הילוכים אוטומטית 6 מהירויות פלנטרית. היא צפויה להגיע לארץ ברבעון הראשון של 2017.

פרקטל קונספט (פיג'ו)

מכוניות תערוכת פריס 2017(צילום: קובי ליאני)

הפרקטל היא מכונית ספורט רעיונית של פיג'ו שהוצגה כבר לפני שנה, אך היא מגלמת עיצובים קצת יותר מציאותיים מדגמי הראווה החדשים של היצרן הצרפתי. חלק ניכר מהפיתוחים בה נכנסו בסופו של דבר לדגמים משפחתיים כמו ה-5008 החדש, כך שמעבר למופע הדוגמנות שהיא מספקת האורחים בתערוכה מקבלים תקריב לדור הנכנס של פיג'ו.

ניסאן מייקרה

ניסאן מייקרה 2017(צילום: קובי ליאני)

ניסאן הבינו בשלב מסוים שהעגלגלות של המייקרה הגיעה למיצוי מוחלט. גם הפרופורציות, ובטח מערכות ההינע והאבזור בחלל הפנים. הקדימונים של המייקרה הופיעו על במות תערוכות הרכב לפני שנתיים ורמזו על רפורמה מקצה לקצה. ואכן, הדור החדש של המייקרה, ה-5 במספר, מבשר על הנכונות של היצרנית היפנית להתקדם וליישר קו עם המתחרים.

התכונות של המייקרה עוד נותרו בגדר תעלומה (לפחות בהיבט הדינמי), אבל אנחנו כבר יודעים לספר שהיא מרווחת יותר, נוחה מקודמתה וגם מבודדת ממנה. בחזית היא תישא מנועי טורבו קטנים (0.9 ל' עם 90 כ"ס וכן מנוע דיזל בהספק דומה). גרסת בנזין אטמוספרית תמשיך למלא את החלל בדגמים הבסיסיים עם 73 כ"ס בלבד. מהיבואנית קרסו מוטורס נמסר לנו כי היא אינה צפויה להגיע לארץ בשנת 2017.

עדכון: 12:00

סוזוקי איגניס

מכוניות תערוכת פריס 2016(צילום: קובי ליאני)

סוזוקי אינגיס ישתמש במכלולים משותפים (חלקית) לבאלנו, כך שמלבד מערכת הנעה כפולה שתופיע בחלק מהדגמים הבכירים, הוא יצויד במנועים אטמוספריים ותיבת הילוכים ידנית או אוטומטית. בסוזוקי מדווחים על אורך של 3.6 מ', והוא גם יהיה קל מאוד, פחות מ-900 קילוגרמים. למכשירי תנועה בהחלט יש כוונות להביא אותו לארץ בשנה הבאה.

סוזוקי S-קרוס (קרוסאובר)

מכוניות תערוכת פריס 2016(צילום: קובי ליאני)

מתיחת הפנים של סוזוקי קרוסאובר מביאה עמה בשורות בעיקר במערכת ההנעה. יחידות טורבו במקום מנועים אטמוספריים ויכולת גבוהה יותר (וכן הגדלה של מרווח הגחון). גם עליו תוכלו לקרוא בהרחבה בסיקור המיוחד.

לה פרארי אפרטה

פרארי תערוכת פריס(צילום: קובי ליאני)

כנגזר משמה, הלה-פרארי אפרטה היא גרסת הרודסטר הפתוחה של דגם הקופה. היא נעזרת במנוע זהה עם תריסר צילינדרים שפועמים בקרביה מחוברים לבקרה היברידית. ההספק המרבי עומד על 950 כ"ס, והיא תאיץ ל-100 קמ"ש בפחות מ-2.8 שניות. המהדורה תהיה מוגבלת, והיא תחלץ מהבעלים החדשים שלה מחיר שמגרד את ה-3.6 מיליון יורו.

דאצ'יה סנדרו סטפויי מחודש

מכוניות תערוכת פריס 2016(צילום: קובי ליאני)

המותג הרומני של רנו שזוכה לפופולריות רבה בארץ הציג בצרפת גרסה מחודשת של הסטפויי. זוהי מתיחת פנים קטנה יחסית שמטפלת בעיקר במקדם המשיכה שלו. דאצ'יה הוסיפה חיזוקים קלים במישור הקוסמטי (נורות LED וכדומה), וכן מנוע שלושה צילינדרים עם כ-80 כ"ס. מהיבואנית קרסו מוטורס נמסר לנו שרק בתחילת 2017 יידעו מה עתיד להגיע לארץ ואילו מפרטי אבזור ישתלבו בחבילות.

פרארי GTC-4 לוסו V8 טורבו

פרארי תערוכת פריס(צילום: קובי ליאני)

על פרארי GTC-4 לוס טורבוו החדשה כתבנו לכם ממש בימים האחרונים (בסיקור המיוחד). פרארי ממשיכה להכניס מנועי טורבו לשירותיה כדי להאבק בתקנות זיהום האוויר, וגרסה זו, שנחשבת לממשיכת דרכה של ה-FF, מרחיבה את קו הדגמים של פרארי במטרה לפנות לקהלים שונים (אם כי ממילא מדובר בכמות קטנה).

עדכון: 13:15

פולקסווגן ID קונספט

תערוכת הרכב בפריס(צילום: קובי ליאני)

פולקסווגן הציגו בפריס את הכוכבת הכי גדולה שלהם בתערוכה, ואין זה מפתיע שמדובר במכונית חשמלית. ה-ID קונספט בגרסת טרום ייצור מציעה טווח נסיעה מרשים של 482 קילומטרים בין טעינות (במצב אופטימלי). תמצאו בה סידור הושבה ל-4 אנשים ובסיס גלגלים גדול יותר מהגולף הקומפקטית (2.75 מ'). היא הסנונית הראשונה של מתקפת הדגמים החשמליים הקונצרן הגרמני, שחוזה כי עד שנת 2025 יצליח למכור מיליון מכוניות חשמליות.

סיטרואן קונספט - קדימון ל-C5

תערוכת הרכב בפריס(צילום: קובי ליאני)

בסיטרואן אומרים שהם עתידים להחליף גם את ה-C5 וכן את ה-C6 (שבעצם לא נמכרת באירופה כבר תקופה ארוכה). את רכב הראווה שלהם פגשנו לפני כמה שבועות בתמונות ראשונות, וכעת הוא מוצג לכבוד האורחים בתערוכת פריס. הכול עליו, בסיקור המיוחד.

עדכון: 13:43

הונדה סיוויק טייפ R קונספט

תערוכת פריס(צילום: קובי ליאני)

הונדה תכננה את ההשקה של הסיוויק בקפידה. גרסת הסדאן אמנם הופיעה בארה"ב לפני כמה חודשים, אבל באירופה חיכו לגרסת ההצ'בק החשובה שתבשר גם על תחילתה של הרפתקה חדשה במהדורת הטייפ R הלוהטת.

במעמד זה, היא עדיין מוגדרת מכונית ראווה, גם בלבוש וגם במכלולים. אולם הטייפ R הרעיונית עתידה לעשות לרנו מגאן ספורט הבאה (300 כ"ס) חיים לא קלים בכלל כמו שהדגם הנוכחי מעולל אפילו לכפולי הנעה כמו פורד פוקוס RS.

מקורבים להונדה טוענים שהיא עשויה לפתח ממנוע ה-2.0 ל' טורבו הספק מרבי של כמעט 350 כ"ס. וכל זה, עובר לגלגלים הקדמיים כאמור. מתי? בעוד כמה חודשים טובים כנראה נקבל את גרסת הייצור הסדרתית שלה.

יונדאי N ספורט

תערוכת פריס(צילום: קובי ליאני)

יונדאי הגיעה לפריס עם גרסאות שונות, בהן גם i10 מחודשת עליה סיפרנו לכם כבר, וכן עם מכונית ראווה שנושאת את האות N, רמז דק לחטיבת הספורט של יונדאי שרוקמת פח וגלגלים בחודשים האחרונים. יונדאי מאוד רוצה לשחק בזירה של גולף GTI וחברותיה, ולפחות לפי המבחנים האחרונים במסלול הנורדשלייפה היא נמצאת על הנתיב המהיר להצלחה.

סקודה קודיאק

תערוכת הרכב בפריס(צילום: קובי ליאני)

רק למקרה שטרם קראתם את הסיקור המלא שלנו על הקודיאק, תוכלו לעשות זאת באמצעות הקלקה החלון בצד ימין ולקרוא את כל הפרטים אודותיו. אבל למי שהחמיץ את הבכורה שלו לפני כמה שבועות, נספר כי הקודיאק מבוסס על פלטפורמה מודולארית, והוא יציע סידור הושבה ל-7 אנשים, הוא מצויד בכל מנועי ה-TSI וה-TDI שחווינו בקונצרן והנעה כפולה או קדמית. בהחלט יהיה מעניין לראות איזה תג מחיר יישא כשיגיע לחופינו.

עדכון אחרון: 16:00

עוד באותו נושא

חשיפה עולמית: סקודה קודיאק, קרוסאובר גדול ויוקרתי

לכתבה המלאה

יונדאי i30 החדשה

תערוכת פריס(צילום: קובי ליאני)

לקסוס LC500

תערוכת הרכב בפריס(צילום: קובי ליאני)

טויוטה FCV תא דלק

תערוכת הרכב בפריס(צילום: קובי ליאני)

סיאט אטקה אסקפריינס

תערוכת הרכב בפריס(צילום: קובי ליאני)

פרארי 488 GTB

פרארי תערוכת פריס(צילום: קובי ליאני)

טסלה מודל X

תערוכת הרכב בפריס(צילום: קובי ליאני)

חכו, זה לא נגמר. נמשיך לעדכן אתכם בימים הקרובים על עוד חשיפות מתערוכת הרכב הצרפתית.

לייק אחד ואתם בקהילה המוטורית הגדולה בישראל

  • תערוכת פריס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully