הראשונה לחשוף: יגואר תציג תשובה לטסלה בתערוכת ז'נבה

יגואר תקדים את פורשה ו-אודי עם בכורה רשמית של ה-I - PACE במסגרת תערוכת הרכב בז'נבה בחודש מרץ הקרוב. בתפריט - טעינה מהירה וטווח של כ-500 קילומטרים

  • יגואר
ניר בן-טובים
אתר יצרן

לא פורשה, לא אודי וגם לא ב.מ.וו; יגואר תהיה יצרנית הפרמיום הראשונה ("לפני כולם") שתנוך מכונית משפחתית חשמלית במלואה שתוכל להתחרות ישירות בטסלה, כך עולה מכלי התקשורת בצרפת. על פי מקורבים למיזם, יגואר תחשוף את ה-I - PACE בתערוכת ז'נבה 2018.

יגואר חשפה את ה-I PACE כרכב אב-טיפוס (קדם ייצור) ב-2016 תוך שהיא מוסרת פרטים טכניים מוגבלים; היצרן הבריטי הצהיר שגרסת הייצור הסדרתית תפיק מעל 400 כ"ס מצמד מנועים חשמליים, תבוסס על הנעה כפולה וזמן ההאצה ל-100 קמ"ש הוא 4 שניות. כמו כן, היא תוכל לכסות מרחק נסיעה של 500 קילומטרים בין טעינות וכן מצוידות מערכת הזנת סוללה מותאמת לטעינת "בזק" בעמדות חיצוניות, מ-0 ל-80% בפרק זמן קצר במיוחד.

באודי עוסקים בקדחתנות במכוניות חשמליות במסגרת מיזמי ה-E טרון (ה-A3 ההיברדית החלה את דרכה לאחרונה בישראל). ואולם, למרות פרסומים לפיהם הקרוסאובר החשמלי של אודי יוצג גם הוא ב-2018, מסתמן כי השקתו נדחתה לתחילת שנת 2019. הקרוסאובר של אודי יעמיד נתונים דומים - 500 קילומטרים בין טעינות ומקום לחמישה נוסעים.

המכונית החשמלית של פורשה, ה-מישן E, עתידה לעלות לכבישים בסוף 2018, אולם כאן לא מדובר בקרוסאובר כי אם במכונית סאלון במידותיה של הפנמרה. היא תחלץ מ-2 מנועים חשמליים מעל 600 כ"ס, תאיץ ל-100 קמ"ש ב-3.3 שניות ומחיריה יחלו ב-90 אלף דולרים. יגואר יתמחרו את ה-I PACE ב-60 אלף לירות שטרלינג. היא תיוצר על ידי מגנה שטייר בגראץ, אוסטריה, שם יגלגלו החוצה מרצפת ההרכבה 13 אלף מכוניות בשנה.

בספטמבר, דיווחו יגואר כי צברו 25 אלף הזמנות למכונית החשמלית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully