פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   זולה יותר ומכוונת לצעירים: הוצגה מרצדס A קלאס סדאן

   מרצדס הציגה בברוקלין את מרצדס A קלאס סדאן החדשה שתתחרה באודי A3 סדאן ודומותיה המעטות. "היא תפתח שער לקהל חדש, צעיר יותר"

   מרצדס A קלאס סדאן (אתר יצרן , יצרן)
   מרצדס A קלאס סדאן (צילום: יצרן)

   למה צריך עוד מכונית סדאן בגודל בינוני כשיש כבר אחת בהיצע, אופנתית יותר וגם נחשקת יותר בשם CLA? התשובה הרשמית טמונה בפוטנציאל שטמון בשוק האמריקני. היעדרה של ה-A קלאס הצ'בק מארה"ב מטעמי גודל ומרכב, מנעה משוחרי מרצדס לרכוש כרטיס כניסה זול יחסית למותג המפואר. אלא שכעת, עם ה-A קלאס סדאן 2019 קמה אלטרנטיבה לקהל מודרני, צעיר יותר שיאלץ להפרד, לכל היותר מ-32 אלף דולר כדי לשבת ברכב הזה, עד שתגענה מהדורות שריריות.

   מבחינת מקדם המשיכה, ה-A קלאס סדאן היא השתקפות חלקית של אחותה הקומפקטית, להוציא הזנב והדלת הרביעית הקלאסית. כשמשווים אותה ישירות מול CLA, היא קצרה ממנה ב-6 ס"מ לערך, גבוהה יותר (1.44 מ') ובסיס הגלגלים מעט גדול יותר עם 2.79 מ'. נפח תא המטען הוא 420 ל בסדאן החדשה, לעומת 470 ל' ב-CLA.

   חלל הפנים מדופן חומרים איכותיים שנלקחו מסדרות הסאלון והפאר כמו ב-A קלאס החדשה, וזה אומר גם שימוש בפלטפורמות צליל ומגע זהות עם צג 7 אינטש כפול או אופציה להגדלתו לשני צגים מחוברים בגודל 10.25 אינטש ליצירת LCD ענק שמתנוסס על המפלס המרכזי. מלבד זאת, כוללת ה-A קלאס גם את בקרת ה-MBUX החדשה לתפעול קולי של חלק ממערכות הפנים.

   מרצדס A קלאס סדאן (אתר יצרן , יצרן)

   לפחות בשלב ההשקה הראשוני, מרצדס תשווק את ה-A קלאס בשתי גרסאות אירופיות, בנזין ודיזל. מהדורת ה-A200 מפיקה 163 כוחות סוס ו-25 קג"מ בחיבור לתיבת הילוכים דו-מצמדית שבע מהירויות, ואילו גרסת הסולר, ה-180d מפיקה 116 כוחות סוס ו-27 קג"מ, בחיבור אל תיבת הילוכים דו-מצמדית זהה. בארה"ב, מקבלים את גרסת ה-A220 ו-A220 הנעה כפולה 4מאטיק, בהספק של 190 כ"ס.

   במרצדס תולים הרבה תקוות ב-A קלאס סדאן החדשה נוכח המספרים החזקים של ה-CLA באמריקה. בשנה הקודמת דווח כי מחצית מרוכשי סדרת ה-CLA היו קונים חדשים, או קונים שהחליטו לערוק משורות המתחרים ישירות לדיימלר.

   טרם נמסרה תגובת היבואנית כלומביל אודות מועד השקתה של ה-A קלאס סדאן בישראל.

   מרצדס A קלאס סדאן (אתר יצרן , יצרן)
   מרצדס A קלאס סדאן (אתר יצרן , יצרן)
   מרצדס A קלאס סדאן (אתר יצרן , יצרן)
   מרצדס A קלאס סדאן (אתר יצרן , יצרן)