ג'יפ רנגלר בישראל

סמל"ת יבואנית ג'יפ לישראל השיקה הבוקר את הרנגלר החדש. הדור הרביעי לרכב השטח האייקוני מגיע מאובזר וטכנולוגי מתמיד עם שמירה על מאפייני שטח, אבל עם התייקרות משמעותית

03/12/2018
ג'יפ רנגלר החדש בישראל. קינן כהן, ניר בן טובים
ג'יפ רוביקון בלבן, אתה חייב להיות עם חוש הומור משובח כדי לעשות את זה...(צילום: ניר בן טובים, קינן כהן)

מאז החל להתגלגל לאחר מלחמת העולם השנייה כגרסה אזרחית של הג'יפ המהולל של מלחמת העולם השנייה וביתר שאת מאז הוצג הרנגלר הראשון בשנת 1987 הג'יפ האמיתי, זה עם שבעת החריצים נשאר נאמן למורשת שלו וקנה עדת מעריצים בכל העולם.

כעת מתחיל השיווק של הדור הרביעי של הרנגלר בו נהגנו בבכורה בלעדית שהוצג בשנה שעברה ומכונה JL. גם בדור הנוכחי, הוא שומר באדיקות על מאפייני העיצוב של הרנגלר - פנסים עגולים, גריל שבעת החריצים, בתי גלגלים רבועים וכן הלאה. הוא גם שומר על שאר המרכיבים שמלווים כל ג'יפ אמיתי - הגג והדלתות ניתנים לפירוק והשמשה הקדמית לקיפול על גבי מכסה המנוע כדי לייצר את חווית נסיעת השטח שאפשר להשיג רק ברנגלר או במילואים...

עוד באותו נושא

בלעדי: מבחן דרכים ראשון על ג'יפ רנגלר החדש

לכתבה המלאה
שבעה חריצים ושני פנסים עגולים ואחד רנגלר אייקוני(צילום: ניר בן טובים, קינן כהן)

הרנגלר החדש ישווק בשלוש גרסאות שהן גם שלוש רמות גימור שונות. ספורט הבסיסית, סהרה המאובזרת ורוביקון לעבודת השטח הרצינית יותר. מבחינת האבזור, הספורט מגיע עם חישוקי 17 אינץ', חיישני חניה ומצלמת רוורס, שלושה מיגונים מקוריים, מסך מולטימדיה 7 אינץ' עם קישוריות לאפל, הנעה ללא מפתח, בקרת אקלים מפוצלת ועוד. בסעיף הבטיחות, לא מוצעת גרסה זו עם מערכות מתקדמות עוד ברמת היצרן. מה שמותיר אותה עם מפרט דל של ארבע כריות אוויר, ומובילאיי פסיבי בהתקנה מקומית.

עוד באותו נושא

שטח משומש: ג'יפ רנגלר JL החדש עומד להגיע אלינו בקרוב - האם זו ההזדמנות לרכוש JK משומש?

לכתבה המלאה
רמת הגימור ספורט מופשלת גג ושמשה(צילום: רונן טופלברג)

הרנגלר החדש ישווק בשלוש גרסאות שהן גם שלוש רמות גימור שונות. ספורט הבסיסית, סהרה המאובזרת ורוביקון לעבודת השטח הרצינית יותר. מבחינת האבזור, הספורט מגיע עם חישוקי 17 אינץ', חיישני חניה ומצלמת רוורס, שלושה מיגונים מקוריים, מסך מולטימדיה 7 אינץ' עם קישוריות לאפל, הנעה ללא מפתח, בקרת אקלים מפוצלת ועוד. בסעיף הבטיחות, לא מוצעת גרסה זו עם מערכות מתקדמות עוד ברמת היצרן. מה שמותיר אותה עם מפרט דל של ארבע כריות אוויר, ומובילאיי פסיבי בהתקנה מקומית.

גרסת הסהרה בפוזת עירום נטולת דלתות, גג ומופשלת שמשה(צילום: אתר יצרן, יצרן)

רמת הגימור סהרה מעלה את קוטר החישוק ל-18 אינץ', מוסיפה מדרגות צד, חיישני חנייה קדמיים, תאורת לד ובתוך תא הנוסעים מושבי עור מחוממים, דיפון רך בדשבורד, המסך גדל ל-8.4 אינץ' ומערכת השמע של "אלפין" כוללת סאב וופר. כאן כבר מצטרפות מערכות בטיחות מתקדמות, עם בקרת שיוט אדפטיבית, בלימה אוטומטית, התראה על רכב ב"שטח מת" וזיהוי תנועה חוצה בנסיעה לאחור. בגרסה זו ניתן גם יהיה לקבל את הרנגלר עם גג בד חשמלי בנוסף לזה הידני ולגג הקשיח.

תא הנוסעים שומר על המראה הקשוח של החלק החיצוני גם ברוביקון(צילום: ניר בן טובים, קינן כהן)

לגרסת הרוביקון הקשוחה מייחדת היצרנית חישוקי 17 אינץ' עם צמיגי שטח, גם פה יש חיישני חניה קדמיים, תאורת לד, הדיפון הרך לדשבורד ומסכים לתצוגת הקרקע בנסיעת שטח. אבל מה שמעניין הוא מתחת לאלו במכלולי הנעה ומערכות ממוחשבות לנסיעת שטח של ממש. תיבת ההעברה ביחס של 4:1, סרן קדמי מחוזק (דנה 210HD במקום 186LD בסהרה ובספורט), נעילות קדמיות ואחוריות, ניתוק מוט מייצב קדמי ומערכת כחלק ממערת ה-Rock Trac.

מחידושי הדור הרביעי: מערכת הנעה כפולה קבועה גם לכביש(צילום: אתר יצרן, יצרן)

מבחינת מימדים, האורך הכללי עלה מ-422 ס"מ ל-433 ס"מ בגרסה הקצרה ומ-475 ס"מ ל-488 ס"מ בגרסה הארוכה. הרוחב עלה מ-187 ס"מ ל-189 ס"מ ובסיס הגלגלים עלה מ-242 ס"מ בגרסה הקצרה בעבר ל-246 ס"מ כעת ומ-295 ס"מ בגרסה הארוכה ל-301 ס"מ כעת. מרווח הגחון משתנה משמעותית בין הגרסאות השונות (ספורט, סהרה ורוביקון). זוויות הגישה שופרו והן עומדות על 35.4 עד 37.4 בהתאם לגרסה וכן זוויות הנטישה שעלו ל-30.5 עד 31.4 כמו גם מרווח הגחון שנע בין 242 ל-260 בהתאם לגרסה.

אותו מראה קוביה קשוח ואהוב(צילום: ניר בן טובים, קינן כהן)

בהתאם לצו הקדמה ולדעת הטהרנים בחילול קודש, מחליף הרנגלר את מנוע ה-3.6 ליטרים בתצורת V6 במנוע 2.0 ליטרים ארבעה צילינדרים מוגדש טורבו. ההספק הוא 272 כ"ס ב-5,250 סל"ד לעומת 285 ב-6,350 סל"ד בעבר, ומומנט של 40.8 קג"מ ב-3,000 סל"ד לעומת 35.3 קג"מ ב-4,300. נתוני התאוצה שסופקו הם רק של גרסת שתי הדלתות הקלה בכ-100 ק"ג מהגרסה הארוכה. אלו עומדים על 7.6 שניות. הכוח עובר לכביש דרך תיבת הילוכים חדשה של ZF בת שמונה יחסי העברה ולראשונה מקבל הרנגלר מערכת הנעה כפולה חכמה המיודעת לנהיגה בכביש.

חווית נסיעת שטח שייחודית לרנגלר ולשירות מילואים ביחידות הנכונות(צילום: רונן טופלברג)

מחירים

כאמור, הרנגלר החדש מתייקר משמעותית ביחס לדור היוצא. אצל היבואנית מסבירים זאת בעליית המחיר אצל היצרן וכן הבחירה להביא את הכלים ברמת אבזור גבוהה יחסית. לשאלתנו האם צפויות להגיע גרסאות "ערומות" ומוזלות נאמר שזה לא בתוכניות, כמו גם גרסת הדיזל לרנגלר.
עליית המחירים האלו תציב אתגר של ממש בפני הרנגלר, שכן הוא ניצב בלב הטריטוריה של מחירי רכבי שטח אמיתיים לא פחות ממנו, כמו טויוטה לנדקרוזר המציעים פחות "רוח הרפתקנית" אבל תנאי מחיה משופרים בהרבה.

אלו מחירי הרנגלר החדש, בסוגריים מחיר הדור היוצא.
ספורט:
קצר- 299 אלף שקלים (265 אלף שקלים)
ארוך- 329 אלף שקלים (290 אלף שקלים)

סהרה:
קצר- 389 אלף שקלים
ארוך- 419 אלף שקלים

רוביקון:
קצר- 379 אלף שקלים (300 אלף שקלים)
ארוך-399 אלף שקלים (320 אלף שקלים)

עוד באותו נושא

השקה אמריקנית: ג'יפ גלדיאטור נולד מחדש!

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully