כל דגמי פורד החדשים הגיעו לישראל

שניה לפני סיום 2015 משיקה פורד בישראל את דגמי 2016 החדשים והמרועננים. בתפריט: פוקוס מחודשת, קוגה FWD, אדג' ואקספלורר

  • פורד
  • דלק מוטורס
ניר בן-טובים
אתר יצרן

דלק מוטורס תשיק בימים אלו בישראל את כל דגמי פורד 2016 במסגרת רענון שורותיה. המכוניות החדשות תהיינה זמינות באולמי המכירות בימי השקה מיוחדים שיערכו בין התאריכים 11-18 בדצמבר, אולם עוד לפני כן ניתן בהחלט להגיע החל מיום שלישי (1 בדצמבר) ולהנות מהטבות מיוחדות ולבצע הזמנות.

במבט קדימה, זוהי עשויה להיות נקודת תפנית לדלק מוטורס שחוותה דעיכה של עשרות אחוזים בממוצע במכירות המותג האמריקני בשנתיים האחרונות, אולם הצליחה להתחזק מנגד בזכות מאזדה שחידשה את כל הארסנל והזניקה את החברה בחזרה לצמרת טבלת המסירות.

לתוהים לגבי פורד מוסטאנג החדשה, בשלב זה אין מידע קונקרטי לגבי מועד הגעתה לישראל.

פורד פוקוס

פורד פוקוס החדשה (צילום: אתר יצרן)

הפוקוס המחודשת מגיעה לישראל כשנה וחצי לערך לאחר שהוצגה באירופה. המכונית העממית מציגה חידושים מבחוץ ומבפנים, שדרוגים ברמת האבזור ואיכויות הפנים ובהתקני הבטיחות. מתיחת הפנים מיישרת קן עם פיאסטה ודומותיה האחרונות, מאמצת קונסולה נקייה יותר ופשוטה לשימוש, אך את הבשורה החשובה (גם) נמצא מלפנים.

בפוקוס 2016 מותקן בחרטום מנוע 1.5 ל' טורבו עם 150 כ"ס ו-24.5 קג"מ הזמינים מ-2,000 סל"ד. החיבור הפעם הוא לתיבת הילוכים אוטומטית 6 מהירויות (פלנטרית). מנוע הדיזל, לו 120 כ"ס נשאר עם תיבת הילוכים דו-מצמדית (צריכת דלק ממוצעת של 24.3 ק"מ לליטר).

בפורד מספרים עוד על יכולת דינמית גבוהה יותר, אבזור בטיחותי עשיר (כולל בקרת בלימה אוטומטית במהירות של עד 50 קמ"ש ועוד), ובצד הבידור והמידע מערכת מדיה חדשה עם צג 9 אינטש כולל WAZE מובנה ואפליקציות נוספות מבוססות אנדרויד.

המחירים לפוקוס החדשה בישראל:

1.5 ל' אקובוסט טרנד: 128 אלף שקל
1.5 ל' אקובוסט טרנד סטיישן: 130 אלף שקל
1.5 ל' אקובוסט טיטניום: 133 אלף שקל
1.5 ל' אקובוסט טיטניום סטיישן: 135 אלף שקל
1.5 ל' דיזל: 136-138 אלף שקלים, מותנה במרכב.

עוד באותו נושא

מהכביש לחלל: פורד מציגה את מוסטאנג "אפולו"

לכתבה המלאה

פורד אדג'

פורד אדג'. שינוי קיצוני לעומת הדגם היוצא (צילום: אתר יצרן)

פורד אדג' הוא ללא ספק ה"החדש" ביותר בהגדרתו. פורד שינתה לחלוטין את תכונותיו כשלראשונה מבוסס על פלפטורמת פורד מונדאו האחרונה במקום מאזדה 6 מלפני כמה דורות, ונוטש את תחושת הכבדות שליוותה את הדור הראשון (2006) ומתיחת הפנים של 2010.

האדג' פותח תוך מחשבה לחבר את הנהג טוב יותר לחווית הנהיגה, ולכן חלק ניכר מתכנונו נעשה גם באירופה ועל כבישים שמייצגים מורכבות אספלט מגוונת. הדור החדש קצת יותר מרווח מקודמו, וכן מתקדם ממנו מבחינת היכולת הדינמית וכולל שורה של אמצעי בטיחות אקטיביים על בסיס מערך מצלמות וחיישנים.

מלבד מראה חיצוני קומפקטי וספורטיבי מבעבר, האדג' מציע מגוון של שילובי מנועים ואבזור כמיטב המסורת בסדרה. הוא יימכר בארץ עם מנועי 2.0 ל' טורבו אקובוסט ומנוע ה-3.5 ל' V6 שממשיך מהדור היוצא. גרסת הטורבו מחלצת 245 כ"ס ב-5,500 סל"ד ו-38 קג"מ הזמינים מ-3,000 סל"ד. דגם זה מחובר להנעה קדמית בלבד, כך שמי שחפץ ב-4X4 קבוע יפנה למנוע ה-3.5 ל' V6 המוכר והחלק עם 280 כ"ס. תיבת ההילוכים היא אוטומטית 6 מהירויות עם בקרת ספורט. דגם דיזל יגיע ב-2016.

בתא הנוסעים תהיינה לא פחות הפתעות. פורד טיפלו היטב בבידוד הרעשים, הגימור, והכניסו מערכת מולטימדיה משופרת (מי-פורד טאץ') מגובה עם בקרות בטיחות אקטיביות חכמות. הציוד באדג נחלק לפי רמות האבזור. הוא כולל בחלקו מצלמה פנורמית 180 מעלות שמבחינה בעצמים בפניות חדות ונסתרות, חיישנים היקפיים, מערכת לאיתור שטחים מתים, מערכת התרעה מפני סטייה מנתיב וסיוע בהחזרת הרכב לנתיב בצורה אוטומטית, פתיחה חשמלית של תא המטען בהנפת הרגל, מערכת החנייה האוטומטית המחנה את הרכב במקביל ובניצב, חימום וקירור מושבים, חגורות בטיחות מתנפחות בשורת המושבים השנייה ועוד.

דגמי פורד אדג' בישראל:

אקובוסט 2.0 ל' SEL הנעה קדמית: 265 אלף שקלים
אקובוסט 2.0 ל' טיטניום הנעה קדמית: 295 אלף שקלים
3.5 ל' SEL הנעה כפולה פלוס: 295 אלף שקלים
3.5 ל' טיטניום הנעה קדמית: 299,500 שקלים.
3.5 ל' טיטניום פלוס הנעה כפולה: 315 אלף שקלים.

עוד באותו נושא

פורד: ראיית לילה תדגיש פניות, הולכי רגל ובעלי חיים

לכתבה המלאה

פורד אקספלורר

פורד אקספלורר החדש (צילום: אתר יצרן)

להבדיל מאדג', אקספלורר 2016 מסתפק בעיקר במתיחת פנים היקפית שבאה לידי ביטוי בשינויים קלים גם מתחת למעטפת ובחבילת ההגנה על הנוסעים.

הקרסואובר האמריקני לו 7 מושבים ובקרת שטח אלקטרונית מתהדר בחלק גדול ממערכות הבטיחות של אדג', וכולל גם גרסאות יוקרתיות חדשות, בהן ה"לקשרי" שתמוצב מעל ה"לימיטד". בחזיתו, מנוע ה-3.5 ל' V6 עם 290 כ"ס ותיבת הילוכים אוטומטית 6 מהירויות והנעה כפולה בגרסאות הבכירות.

מחירי אקספלורר בישראל:

3.5 ל' לימיטד הנעה קדמית: 299,500 שקלים.
3.5 ל' לימיטד הנעה קדמית חבילת לקשרי: 329 אלף שקלים
3.5 ל' הנעה כפולה לימיטד פרמיום: 359 אלף שקלים.

פורד קוגה הנעה קדמית

פורד קוגה (צילום: קובי ליאני)

פורד קוגה לא זכה כאן להצלחה או להכרה שקיבל באירופה או בארה"ב (שם נמכר כפורד אסקייפ במספרים גדולים). גם לאחר שנתיים וקצת מאז שיווק בארץ נמכרו ממנו יחידות מעטות, בין אם בגלל אנונימיות לא ברורה, או מחיר גבוה ביחס לתמורה.

אולם כעת, המשפחה מתרחבת עם הגעת דגם ה-FWD, הנעה קדמית עם מנוע ה-1.5 ל' אקובוסט המפיק 182 כ"ס ומחובר לתיבת הילוכים אוטומטית 6 מהירויות. הוא כולל גם חידושים במערכות הפנים שלו לרבות מערכת מדיה חדשה עם צג ראשי 8 אינטש כולל WAZE מובנה ועוד.

לדברי דלק מוטורס, כל הגרסאות כוללות 7 כריות אויר, בקרת שיוט, בקרת אקלים מפוצלת עם פתחי אויר ליושבים מאחור, חישוקי סגסוגת 17 אינטש. דגם ה-Titanium מצויד בגג שמש פנוראמי, מושבי עור בשילוב בד, מושב נהג חשמלי, חישוקי 18 אינטש ועוד.

המחירים לפורד קוגה החדש:

1.5 ל' אקובוסט טרנד: 159,900 שקלים
1.5 ל' אקובוסט טיטניום הנעה קדמית: 172,900 שקלים.
1.5 ל' אקובוסט הנעה כפולה טיטניום: 193 אלף שקלים.

עוד הרבה על פורד בוואלה! רכב

לייק אחד ואתם חברים בקהילה המוטורית הגדולה בישראל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully