פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חסכונית יותר: סקודה פביה עודכנה עם מנוע 3 צילינדרים

   היצע מכונית הסופר מיני סקודה פביה הורחב עם הצגת מנוע ה-1.0 ל' טורבו בשורותיה לשיפור החסכון והביצועים. מתי תגיע לישראל?

   סקודה פביה 1.0 ל' TSI (אתר יצרן)
   סקודה פביה בגרסת "מונטה קרלו" (צילום: יצרן)

   מטה סקודה באירופה הכריז לאחרונה כי מכונית הסופר מיני פביה צוידה במנוע השלושה צילינדרים טורבו, שהחל לטפטף ברחבי הקונצרן במהלך השנה הקודמת. לאחרונה הושק במגוון רחב של כלי רכב, החל במותג סיאט הספרדי, אודי ובדגמים המובילים של פולקסווגן וסקודה (אוקטביה).

   בסקודה מדווחים כי מנוע ה-1.0 ל' טורבו יחליף את יחידת ה-1.2 ל' TSI הקודמת. יחידה זו, עם שלושה צילינדרים מוגדשים תוצע בשני הספקים שונים שסוחטים ביצועים טובים יותר לצד חסכון בצריכת הדלק, בין היתר בזכות משקל (נמוך ב-10 ק"ג לעומת יחידת ה-1,200 סמ"ד) ושינויים בניהול המנוע.

   עוד בנושא:
   סקודה ראפיד מתרעננת סוף סוף
   נהיגה ראשונה: סקודה קודיאק - רכב פנאי מוביל?

   הגרסה הבסיסית תחלץ הספק מרבי של 95 כ"ס ו-16 קג"מ מ-2,000 סל"ד. בחיבור אל תיבת הילוכים ידנית 5 מהירויות היא תאיץ ל-100 קמ"ש ב-10.6 שניות (10.8 ש') ועד 185 קמ"ש מרביים. צריכת הדלק הממוצעת של המנוע בנסיעה משולבת עומדת על 23 ק"מ לליטר בתנאי יצרן.

   המנוע החזק בסדרת ה-1.0 ל' סוחט מקרביו 110 כ"ס ומטפס ל-20.9 קג"מ לעומת 18 קג"מ בדגם ה-1.2 ל' היוצא. הביצועים הרשמיים על פי סקודה מלמדים על האצה ל-100 קמ"ש ב-9.6 שניות באמצעות תיבת 6 הילוכים ידנית או דו-מצמדית 7 מהירויות. המהירות המרבית היא 196 קמ"ש וצריכת הדלק הממוצעת תהיה כ-22 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת בתנאי יצרן.

   בסקודה ניצלו את ההזדמנות ושידרגו חלק מהמאפיינים של מערכת הניווט והמידע של הרכב, אם כי לא ברור מה מכל זה יוצא כאופציה בישראל (אם בכלל). מהיבואנית צ'מפיון מוטורס נמסר לוואלה! רכב כי את הפביה 1.0 ל' נראה על כבישי ישראל בסוף שנת 2017.