דרום כחול לבן

גם השנה, רגע לפני שהקיץ נגמר, יצאו שוב מאות אופנועי ב.מ.וו ושטפו את הדרום בטיול האופנועים השנתי של דלק מוטורס. טעימה מהיופי הזה מחכה לכם בגלריה הזו

28/10/2019
מסע האופנועים השנתי של אופנועי ב.מ.וו. עמיר טרקל,
500 רוכבים מדוגמי אופנועים מכל המינים והסוגים(צילום: עמיר טרקל)

הרגע שאני הכי אוהב במסעות האופנועים של ב.מ.וו מתחיל בכלל עוד לפני שרואים את משטח החנייה הענקי. הוא קורה עוד הרבה לפני, כאשר כבר בדרך דרומה הם מתחילים לצוץ. הנה זוג על GS ועוד בחור על nine T, עוד אחד על F850GS ופתאום דבוקה של שלושה אופנועים. ככל שמתקרבים לנקודת היעד הבודדים מצטרפים לקבוצות ואז בבת אחת נפרס המראה הזה של מאות מאות אופנועים חונים בסדר מופתי.

עוד בוואלה!

אירוע הרכיבה השנתי של ב.מ.וו אופנועים 2018

לכתבה המלאה
כ-300 אופנועים, מחיר ממוצע של 100 אלף שקלים לחתיכה, תעשו חשבון...(צילום: עמיר טרקל)

תדריך קצר של רב האמן בתקתוק אירועי שטח, יקי שקרל, כמה מילים ממובילי השיירה, והרוכבים, לבושים היטב ומדוגמים מכף רגל ועד ראש (חוץ מאינדיאני אחד על S1000RR עם נסיבות מקילות) עולים על הכלים, מניעים והשיירה הענקית הזו מתחילה לנוע, נמשכת לאורך קילומטרים. אי אפשר לראות את ראש השיירה, אלא רק נקודות קטנות באופק וגם מבט לאחור מגלה רק טורים טורים של אופנועים. הלב מזנק.

שיירה בלתי נגמרת מאופק עד אופק(צילום: עמיר טרקל)

עלומים, בארי, רעים, טל אור, אורים, כל השמות האלו שאנחנו רגילים לשמוע בעיתות הסלמה בטחונית חולפים על פנינו. ביני לבין עצמי, בתוך הקסדה אני חושב לעצמי שאין מצב שכל הרעם המתגלגל הזה לא דרך פה את כל מערכות כיפת ברזל ברדיוס של קילומטרים מהשיירה. הנחש הבווארי מתפתל דרומה ומזרחה, עובר את צאלים, דימונה, המכתש הגדול להפסקת קפה ועד לכרם רמון, מיזם של 14 משפחות שהגיעו למצפה רמון מסיבות אידיאולוגיות ועוסקות בחינוך ואליו גם מופנות ההכנסות מהכרם. שם נפגשו קבוצת הכביש וקבוצת השטח לארוחת צהריים והופעה של עילי בוטנר וילדי החוץ.

מחזה מרהיב וחוויה אדירה(צילום: עמיר טרקל)

למסע השנה הצטרפתי על גבי ה-R1250RT, אין כלי מושלם ממנו למשימת שינוע של מאות קילומטרים ביום, גם כאשר צריך להגביר קצב ולהתייצב בחזרה בבית כדי להכין שבת.

מנוע הבוקסר בתוך מעטפת התיור עם נגיעות הספורט אורזים כלי רב יכולת בכיסוי מרחקים בנוחות מעולה. ההפתעה הגדולה היא כאשר מגיעים לכבישים המפותלים ומגלים שהאופנוע הזה גם יודע לפנות טוב מאוד. הפטנט הוא לא לגלות לו שהוא מפלץ בן יותר מ-200 ק"ג ופשוט לרכוב עליו כאילו היה קטנוע.

כמובן שברגע שמגיעים לעיר או לתנועה צפופה צריך להיזכר מחדש שמדובר בכלי דו גלגלי במימדי דירה קטנה. אפשר לשכוח מהשתחלות זריזה בין מכוניות, הסכנה ללטף איזה סילברדו ולגרום לו לנזק של טוטאלוס גדול מדי.

כן, במחיר של בין 168 ל-173 אלף שקלים לפני תוספות אני לא אגיד לכם שזה תענוג זול, אבל זה בהחלט תענוג.

ב.מ.וו R1250RT, פרטנר מושלם לטיול(צילום: קינן כהן, קינן כהן)

מעט (מדי) יבואנים רואים בתחזוקה של קשרי לקוחות באמצעות אירועים כאלו כערך, אבל זה בהחלט משהו שמאפיין מאוד את דלק מוטורס, יבואנית אופנועי ב.מ.וו לישראל ובמיוחד את ברק כהן המנכ"ל, אופנוען בעצמו שהתייצב עם ה-R הקלאסי שלו משנת 1984 לטיול. הרבה מזה הולך גם לאופי של רוכבי ב.מ.וו, שמגלים מדי שנה היענות יוצאת דופן ליוזמות האלו.

צילום: עמיר טרקל(צילום: עמיר טרקל)
צילום: עמיר טרקל(צילום: עמיר טרקל)
צילום: גדי סיירה(צילום: גדי סיירה)
צילום: עמיר טרקל(צילום: עמיר טרקל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully