אם אין מכוניות נייצר מכונות הנשמה

במלחמת העולם השנייה יצרה פורד מטוסים, אוניות, קסדות וג'יפים, במלחמה העולמית בקורונה היא מסבה פסי ייצור לבניית מכונות לטיהור אוויר, מגני פנים ומסננים

הסבת מתקני ייצור מרכב לייצור מסיכות פנים

תעשיית הרכב ובמיוחד זו האמריקנית מעולם לא נודעה ככזו בעלת גמישות ומהירות תגובה. אולם הזמנים החדשים של התמודדות מול מגיפת הקורונה והאילוץ להשבית פסי ייצור מביאים גם חברות ענק כמו פורד לשנות כיוון במהירות.

היצרנית האמריקנית הוותיקה כבר ידעה בעבר התגייסות לייצור שאינו כלי רכב, כמו במלחמת העולם השנייה, אז במפעליה יוצרו והורכבו טנקי M8, מטוסי B-24, קסדות, אוניות וכמובן הג'יפ המפורסם שאמנם תוכנן על ידי וויליס אבל יוצר על ידי פורד. אולם כעת, החברה מגייסת את יכולות הייצור שלה על מנת לצייד צוותים רפואיים במסכות, מטהרי אוויר ומכונות הנשמה.

עוד בוואלה! NEWS

כשכולם רצו שתהייה להם קורונה

לכתבה המלאה
במלחמת העולם השנייה הם ייצרו ג'יפים, קסדות, טנקים אוניות ומפציצים - הפעם מסכות פנים

לצורך כך חברה היצרנית לחברת 3M, יצרנית המכשור הרפואי GE Healthcare וחברת UAW על מנת לספק ציוד נדרש לטיפול בהתפרצות הקורונה. צוותים משותפים לפורד ו-3M תכננו במשותף מכונה לטיהור אוויר שעושה שימוש בכמה מכלולי מדף מפתיעים כמו למשל מאווררים שמגיעים ממערכת קירור המושבים של הטנדר F-150. שבצירוף למסננים של 3M מונעים מעבר והפצה של חלקיקים לחים שעלולים להעביר את הנגיף. במקביל תייצר פורד במפעלים שלה מגני פנים לצוותים רפואיים שבאים במגע עם החולים, להערכת החברה ניתן יהיה לייצר אותם בהיקפים של 100 אלף יחידות בשבוע.

שרטוט של מטהר האוויר החדש, המאווררים מגיעים מה-F-150

המוצר השלישי שתייצר פורד הוא גרסה בסיסית ופשוטה יותר של מכונת ההנשמה מתוצרת GE Healthcare, המכונות נועדו לשמש חולים בעלי תסמינים של קשיי נשימה, האופייניים לחולים בנגיף הקורונה. גם פה, צוותים משותפים לשתי החברות ישבו לתכנן ולמצוא פתרונות טכניים שיאפשרו ייצור מהיר ופשוט של המכשירים, במהלכם נעשה שימוש ביכולות ההדפסה התלת מימדיות של פורד.

עוד בוואלה! NEWS

המפלט האחרון בימי קורונה: משאית BlissMobil

לכתבה המלאה
אתר יצרן יצרן

במחוז ווהאן בסין, שם התפרצה המגיפה תרמה פורד 10 אמבולנסיים ייעודיים להובלה של חולי קורונה המבוססים על הטרנזיט. זאת בנוסף לסיוע באיתור, רכישה ושינוע של מלאים גדולים של מסיכות N95 לצוותים רפואיים הן בסין והן בארצות הברית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully