פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אתם שואלים, אנחנו עונים

   אלדד שואל איך נקבעות קבוצות הרישוי, עומר שואל מה היא תיבה רציפה, טובי מחכה להנחות של המשבר הכלכלי ועוד

   שלום הייתי מעוניין לדעת כיצד נקבע קבוצת רישוי הרכב? מה זה אמור ליידע אותי בתור נהג או בעל הרכב? אלדד.

   קבוצות הרישוי לרכב נקבעות על פי מחיר הרכב. ישנן שבע קבוצות רישוי והם מחולקות לפי טווחי מחירים לדוגמה, קבוצת רישוי תכלול כלי רכב עד מחיר של 92 אלף שקל, קבוצת רישוי 2 תכיל כלי רכב בין 92,001 שקל ל-111,000 שקל וכן הלאה. ההשפעה הישירה של קבוצות רישוי אלה היא על מחיר אגרת הרישוי השנתית של הרכב וכן קובע חלק נכבד מהמחיר שישלם לקוח הליסינג על הרכב הספציפי.

   שלום אני מתלבט קשות בקנית רכב שנראה ומרגיש רענן וצעיר בסכום של עד 50,000 ש"ח. האם אלפא רומיאו 147 מנוע 2,000 סלספיד שנת 01/02 היא בחירה טובה? ואם לא מה אתם מציעים? חן שי.

   אלפא 147 היא בהחלט בחירה טובה, גם בזכות עיצובה הנאה, איכות החומרים וההנאה מהנהיגה. אולם, יש לקחת בחשבון כי רכב זה זקוק לרמה תחזוקתית גבוהה מהממוצע. כמו כן, מנועי ה-2.0 ליטר ידועים בהיותם צרכני שמן גדולים (כ-1 ליטר לכל 1,000 ק"מ) וגם תיבת ההילוכים הרובוטית מעט בעיתית. בתקציב זה, כדאי לשקול פולקסווגן גולף GTI וכו'.

   טויוטה אוונסיס החדשה מצוידת בתיבה רציפה. רציתי בבקשה לדעת מה משמעות תיבה זו וגם והבנתי שיש רצועות או של גומי או של מתכת בתיבות רציפות. רציתי גם לדעת האם ישנה הרגשה של העברת הילוכים (כמו ברובוטית) או כמו באוטומט. עומר.

   תיבה רציפה שונה מאוד מזו רובוטית או אוטומטית קונבנציונלית. תיבה זו בנויה למעשה משני קונוסים הנעים זה לקראת זה ובאמצעות שרשרת או רצועה המחברת בניהם, נקבעים יחסי ההעברה בה בהתאם לצורך. באופן תיאורטי, מדובר בתיבה היעילה ביותר משום שהיא מעניקה למנוע טווח מאוד רחב של יחסי העברה בהתאם לצורך. אולם, תפעולה לפעמים מעיק. אם בתיבה אוטומטית, לחיצה חזקה על דוושת הדלק תגרום להורדת הילוך רחד או שניים, במקרה של התיבה של האוונסיס, יגרום הדבר להעלאת סל"ד המנוע גבוה מאוד ואז רק מתחילה האצה, כלומר, אין תחושה של העברת הילוכים, אלא אם משתמשים במצב ה'כאילו' ידני. עם זאת, בתחומי העיר זה לא ממש מורגש.

   אני מעוניין בקניית B4 חדשה. הבעיה היא שאני צריך מנוע דיזל מסיבות שונות. שמעתי על מנוע הבוקסר דיזל החדשני של סובארו שמשווק עם הלגאסי באירופה, ורציתי לדעת האם המנוע הנ"ל יגיע ארצה בקרוב? מה סה"כ ניתן להגיד על הרכב ועל המנוע החדש? שמואל.

   ה-B4 (לגאסי) החדשה טרם נחשפה לציבור ויתכן שזה יקרה בתחילת חודש מרץ בתערוכת ז'נבה. כבר לפני שנה הוצג מנוע הדיזל הראשון של סובארו, אך עדיין לא ידוע אם ומתי זה אכן ימצא את דרכו לישראל. כמו כן, טרם הזדמן לנו לנהוג במכונית סובארו המצוידת במנוע החדש, כך שלא נועל למסור חוות דעת עליו.

   אני בחור צעיר ורוצה אוטו צעיר 4 מקומות, משהו מהיר, חזק ואמין לנסיעות רחוקות, מפואר ומפנק עד סכום של 300,000 שקל. יששכר.

   התקציב שלך מאפשר ל לבחור בין שלל כלי רכב מעניינים, חזקים ואיכותיים. שלוש דוגמאות מתוך ההיצע הגדול יכולות להיות אודי S3 – ספורטיבית איכותית חזקה, בטוחה ומאוד מהנה, אלפא GT – מכונית קופה מאוד יפה, איכותית ומהנה לנהיגה וכן הב.מ.וו סדרה 1 קופה – יוקרתית, מהנה לנהיגה ומאוד מהירה.

   ישנם מושגים במכוניות ואופנועים שאני לא מבין את משמעותם, כמו: קלאץ' מחליק, רטוב. איך פועל דיפרנציאל נגד החלקה ודיפרנציאל להאצה. מה זה הזרקה רב נקודתית, מה ההבדל בין כוח סוס - הספק לבין המומנט, איך פועל מנתק הצתה - איך אני מזהה אותו? מתן.

   רשימת המושגים שלך מעט ארוכה, ולכן ננסה לתמצת את ההסבר. קלאץ' מחליק הנו מצמד שבעת שליובו והצמדתו אל גלגל התנופה, הוא אינו ננעל ובמידה ומפעל עליו לחץ הפוך מכיוון התנועה הרגיל, הוא מאפשר מידה מסוימת של החלקה. מצמד זה נועל למנוע מקרים של נעילת הגלגל האחורי באופנועים במקרה של הורדת הילוך, דבר שעלול לגרום לאבדן שליטה באופנוע. במקרה זה, המצמד יאפשר החלקה קלה למרות שזה שוחרר והוצמד לגלגל התנופה, כדי להבטיח שהגלגל המניע לא ינעל כתוצאה מהתנגדות המנוע. מצמד רטוב הנו מצמד שכמו שמו, נמצא טבול בשמן. הטבילה בשמן משפרת את פעולתו במספר תחומים.

   לא שמענו על המונח "דיפרנציאל להאצה", אולם, דיפרנציאל מוגבל החלקה הנו דיפרנציאל שמונע מהכוח שעובר דרכו לסחרר את אחד הגלגלים במקרה של חוסר אחיזה. באמצעות המכאניקה שבתוכו, הוא מסוגל לחלק את הכוח העובר דרכו בין שני הגלגלים המניעים מבלי שאחד מהם יוביל במהירות סיבובו ביחס לזו של השני. בשטח הדבר מאפשר לנועה חלקה יותר במקרים בהם ישנו הבדלי אחיזה גדולים בי הצמיגים ובכביש התועלת מגיעה בשיפור העברת הכוח ל הכביש בסיבובים והאצות.

   הזרקה רב נקודתית הנו השם של מערכת המזריקה דלק אינדיבידואלית לכל צילינדר במנוע, בניגוד למשל למערכת הזרקה חד נקודתית שבה ישנו רק מזרק יחיד במנוע.

   ההסבר של מהו כוח סוס ומה הוא המומנט הנו הסבר מורכב מאוד. כ"ס הנה יחידת כוח של הספק ו-1 כ"ס הנו היכולת להרים 75 ק"ג לגובה של 1 מטר בשנייה אחת. זהו ההספק של מנוע המכונית, הכוח שמאפשר לה לנוע. לעומתו, נתון המומנט הוא הנתון שמציין את גמישות המנוע ו-1 קג"מ משמעותו של הפעלת דחף סיבובי של 1 קילוגרם במרחק של 1 מטר מציר הסיבוב. כדי להבין את המשמעות של המומנט, נסה לחשוב על מפתח לפתיחת ברגי הגלגלים. מפתח עם ידית ארוכה יותר יאפשר פתיחה קלה יותר של הברגים מאשר מפתח קצר משום שככל שאורכת הידית, יש לך יותר מומנט. וכך, מנוע שיש לו יותר מומנט והוא מושג בסל"ד נמו יותר, יאפשר למנוע להאיץ את הרכב טוב יותר.

   מנתק הצתה הנו מגביל אלקטרוני לרוב למהירות הסיבוב של המנוע (סל"ד). הרי לכל מנוע יש גבול למהירות בו הוא יכול להסתובב. לדוגמה, אם יצרן הרכב קבע ש-7,000 סל"ד הנו גבול היכולת העליון של המנוע ומעל זה עלול להיגרם לו נזק, מחשב המנוע ימנע את חציית קו זה על ידי הפסקת הצתת הדלק והפסקת הזרמת הדלק למנוע. בנסיעה, כאשר מגיעים לסל"ד הגבולי, מרגישים חיתוכים בפעולת המנוע וזה לא ימשיך לנוע מעבר לגבול זה.

   האם כלי הרכב באולם התצוגה עברו תהליך רישוי? מה עושה היבואן עם המכוניות הללו לאחר שסיימו את דרכן בתצוגה? האם מוציא אותן למכירה כמוצר מתצוגה בהנחה? אחרי הכל, הרבה אנשים ישבו ונגעו ולחצו וכו'...

   המכוניות הממוקמות באולמות התצוגה לא עברו (ברוב המקרים) רישוי והן מוגדרות כתצוגה בלבד ולא מאושרות לתנועה. במקרה זה, לא חלות עליהן אגרות הרישוי של מכונית המורשה לתנועה. מדי זמן, מרענן היבואן את אולמות התצוגה במכוניות אחרות ואלה שהוצגו בו עוברות רישוי ונמכרות. לגבי מחירן, קשה לענות על שאלה זו באופן גורף. אחרי הכל, אלו מכוניות שלא נסעו כלל וכן אוחסנו טוב יותר ממכוניות חדשות שעמדו בשמש והעלו אבק.

   ברצוני לשאול לגביי סקודה אוקטביה החדשה. מתיי תגיע, מחירים והכי חשוב האם מצויידת גם במנועים החדשים של פולסווגן, ה-tsi .

   האוקטביה המחודשת הגיעה לישראל לפני מספר שבועות ומחיריה ינועו בין 118 ל-156 אלף שקל, בהתאם לסוג המנוע ורמת האבזור. האוקטביה לא קיבלה את מנועי ה-1.4 ליטר החדשים, אך ממשפחת ה-TSI היא קיבלה את מנוע ה-1.8 ליטר טורבו עם 160 כ"ס ותיבת הילוכים DSG. פרטים נוספים תוכל למצוא בקישור המצורף.

   טרקטורוני פולריס כמו טרקטורונים אחרים מתודלקים בדלק 96 עם עופרת. מהי הדרך הנכונה לתדלוק כאשר יעלמו משאבות ה 96 בארצנו. איציק.

   אכן דלק ה-96 אוקטן יעלם מתחנות הדלק בישראל, א את מקומו ימלא דלק 95 חדש ובו תוסף שיפצה על חוסרם של הרכיבים בדלק ה-96 הישן. אנו ממליצים ל ליצור קשר עם היבואן לבירור התאמת מנועי הטרקטורונים לדלק החדש.

   אני בהריון עם תאומים ואני מחפשת רכב יד שניה (2006-2007) עם בגאז' גדול (לכל הציוד והעגלה הכפולה). המליצו לי על רנו מגאן, הייתי מעונינת לקבל את חוות דעתכם או יש רכב אחר עדיף מבחינת הבטיחות, גודל, אמינות ומחיר. עפרה ברעם.

   קודם כל, נמסור מזל טוב. ובקשר לרכב, למגאן סדאן אכן יש תא מטען ענק שיכול להציע פיתרון טוב לשימושים המשפחתיים שלך. המגאן הזו גם מציעה רמה גבוהה של בטיחות לפי מבחני הריסוק האירופיים. אולם, המגאן הזו סובלת משוק מאוד חלש בארץ כמשומשת משום שהיא נתפסת כמכונית הזקוקה לתחזוקה רבה ולכן גם מחירה כמשומשת נמוך יחסית. אנחנו מאוד אוהבים אותה, אך כדאי לבדוק חלופות נוספות עם תא מטען גדול כמו ניסאן טידה, טויוטה קורולה ודומותיהן.

   רציתי לשאול האם לפי דעתכם מחירי הרכב ירדו בגלל המשבר הכלכלי והעובדה שמגרשי המכוניות מלאות ואין מבקשים וקונים? אם צפויה ירידה, באיזה שלב של השנה זה יהיה ולאיזה סוגי רכבים המחירים ירדו? טובי.

   כבר עכשיו ניתן לראות את השפעתו של המשבר הכלכלי בישראל. יבואני רכב רבים מציעים את מכוניותיהם בהנחות של אלפי שקלים, גם לכלי רכב עממיים וגם ליוקרתיים. יבואנים אחרים מנסים לפתות לקוחות באמצעות אמצעי תשלום נוחים יותר ועסקאות טרייד-אין. אולם, התופעה הבולטת ביותר בימים אלה היא הנכונות של היבואנים להתגמש ולאפשר התמקחות על מחירי המכוניות. אם נסתמך על ההערכות, הרע עוד לפנינו ולדעתנו, ככל שיעמיק המשבר, נמשיך לראות הוזלות בייחוד אצל יבואנים שיחושו שהם עלולים להגיע למגבלת ה-12 חודשים למלאי שלהם. אלה צפויים לתת הנחות מופלגות יותר כדי למנוע מצב שיצטרכו לרשום את מכוניות אלה על שמן ולמוכרן כמשומשות.