הלוגיקה של הלוגו: מה מסתתר מאחורי סמלי המכוניות חלק ד'

ברוכים הבאים ל"לוגיקה של הלוגו", סדרת הכתבות שתעשה לכם סדר אחת ולתמיד לגבי המשמעות של הסמל בחזית המכונית שלכם. הפעם: דודג', הונדה וגם וולוו

06/09/2018
הלוגיקה של הלוגו - חלק ד'. יצרן, ניר בן טובים
מגן הדוד של דודג', הסמל הזכרי של וולוו והידיים של הונדה. מה מסתתר מאחוריהם?(צילום: ניר בן טובים, יצרן)

סמלים הם עניין חשוב, טעון, מרכזי. תשאלו כל אוהד קבוצת כדורגל, איש צבא, איש דת או הצעירים האלו שכל ההודעות שלהם זה אימוג'ים שבשלב מסוים אתה מפסיק להבין למה קקי מחייך, לב שבור וחד קרן מייצרים איזו שהיא אמירה קוהרנטית וזה לא מקרה של לחיצות אקראיות.

גם בעולם הרכב, סמלים הם עולם ומלואו. מחידות היסטוריות, סיפורים שלמים, ציון דרך משמעותי ועד המקרים הפשוטים של פשוט כיתוב בתוך אליפסה - כן קיה, דאצי'ה וג'יפ - אנחנו מדברים גם עליכם. הסמל, הוא במידה רבה המקבילה של עולם הרכב לחתימת האומן על ציור. הסמל הוא מה שאנשים מחפשים כאשר הם רואים מכונית מיוחדת, יפה, כזו שמושכת אותם.

בסדרת הכתבות שלנו אנחנו הולכים להפגיש אתכם דווקא עם הסמלים המיוחדים, אלו עם הסיפורים מאחוריהם. לפעמים קצרים, לפעמים הם יהיו רק קצה הקרחון - אבל הם תמיד מעניינים. בסדרת הכתבות שתעבור על המותגים בסדר ה-א'-ב' ניגע קודם באלו המוכרים יותר ומי יודע, אולי נחזור בסבב שני למיטבי הלכת לסמלים מיוחדים יותר.

בכתבות הקודמות פגשנו את הסיפורים מאחורי העקרב של אבארט, הטבעות של אודי והברק של אופל, את אינפיניטי, אלפא רומיאו, אסטון מרטין, ב.מ.וו, ג'יפ ודאצ'יה.

הפעם מגיע תורן של דודג', האמריקנית, הונדה מיפן והשוודית הנצחית וולוו.

עוד באותו נושא

הלוגיקה של הלוגו: מה מסתתר מאחורי סמלי המכוניות שלכם, חלק ב'

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully