פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מרצדס GLE החדש בישראל

   כלמוביל, יבואנית מרצדס לישראל הודיעה על תחילת השיווק של ה-GLE החדש בישראל. גרסאות 5 או 7 מושבים. בשלב זה עם מנוע דיזל 3.0 ליטרים במחיר של החל מ-605 אלף שקלים

   מרצדס GLE בישראל (אתר יצרן , יצרן)
   מרצדס GLE, מעתה גם בגרסת 7 מושבים

   מרצדס GLE, המתחרה משטוטגרט לב.מ.וו X5, וולוו XC90, אודי Q7 ודומיהם מתחיל להימכר בישראל כשנה לאחר שהוצג בתערוכת פאריז.

   ה-GLE החדש, גדל במימדיו החיצוניים, והוסיף 10.5 ס"מ לאורך הכללי שעומד כעת על 492 ס"מ, הרוחב גדל ב-1.2 ס"מ ל-195 ס"מ והגובה עומד על 177 ס"מ. בסיס הגלגלים גדל ל-300 ס"מ (תוספת של 8 ס"מ). הגדילה שלו מאפשרת להציע את הדגם עם שורת מושבים שלישית מעתה. תא המטען עומד על 630 ליטרים בתצורת 5 מושבים או עד 825 ליטרים עם שורת המושבים המתכווננת.

   מרצדס GLE בישראל (אתר יצרן , יצרן)
   מערך התצוגה והמולטימדיה החדש של מרצדס ה-MBUX

   בשלב זה משווקת בישראל גרסת ה-350, לה מנוע דיזל בנפח 3.0 ליטרים בתצורת שישה צילינדרים בטור. למנוע זה 272 כ"ס ו-63.2 קג"מ. התאוצה ל-100 קמ"ש עומדת על 6.6 שניות והמהירות המירבית היא 230 קמ"ש.

   בהמשך יצטרפו להיצע שתי גרסאות בנזין, הראשונה (450) תציע מנוע 3.0 ליטרים, גם הוא שישה צילינדרים בטור. ההספק הוא 367 כ"ס ו-51 קג"מ. התאוצה ל-100 כאן היא 5.7 שניות והמהירות המירבית היא 250 קמ"ש.לגרסה זו מערכת עזר חשמלית של 48 וולט, המאפשרת גלישה לעצירה במנוע מדומם, תפעול מערכות העזר פרקי זמן ארוכים יותר עם מנוע כבוי וגם אפשרות להוסיף 22 כ"ס במצב EQ BOOST. גרסה שלישית, עם מנוע 2.0 ליטרים בנזין, ארבעה צילינדרים תהיה גרסת הכניסה ולה 245 כ"ס.

   מרצדס GLE בישראל (אתר יצרן , יצרן)
   שורת מושבים שלישית כאופציה

   ההנעה היא כפולה עם מצב נהיגת שטח ובקרת נסיעה במורד, וגם הגבהה נוספת של המרכב ב-6 ס"מ בשימוש בחבילת מתלי האוויר שיגיעו ברמת הגימור הגבוהה. מערכת מתלים אדפטיבית בשם E-Active Body Control , תהייה זמינה כאופציה, המערכת סורקת את הכביש או השטח בו נע הרכב ומתאימה את תפקוד כל אחד מארבעת בולמי הזעזועים לשיפור האחיזה והנוחות.

   בתא הנוסעים שני מסכי ענק בגודל 12.3 אינץ', אחד ללוח המחוונים והשני למערכת המולטימדיה. זהו גלגול עדכני למערכת ה-MBUX החדשנית של מרצדס שהוצגה לראשונה ב-A קלאס הנוכחית ומאפשרת בין השאר קביעת פרופילי נהג שונים מרמת התצוגה, העדפות בקרת האקלים וגם הפעלה קולית. המערכת תציע ניווט בשפה העברית וגם מערכת ניווט בטכנולוגיית מציאות רבודה שמשלבת בין המצלמה הקדמית לבין הקרנת שמות הרחובות ומספרי הבתים על המסך (כאופציה).

   מרצדס GLE בישראל (אתר יצרן , יצרן)
   גדילה בכל המימדים החיצוניים

   רשימת מערכות הבטיחות כוללת בלימה אוטומטית, תיקון סטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית, התרעת תנועה חוצה, התרעה על רכב ב"שטח מת" ועוד.

   מחיר ה-GLE בגרסת ה-350 עומד על 605 אלף שקלים ומחיר גרסת הבנזין, ה-450 שכאמור עדיין לא כאן אך נפתחה להזמנה מוקדמת יעמוד על החל מ-730 אלף שקלים. מחירי וצפי ההגעה של גרסת הבסיס לא נמסרו בשלב זה.