פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   השקה אמריקנית: ג'יפ גלדיאטור נולד מחדש!

   מהנדסי ג'יפ לקחו את שני סיפורי ההצלחה הגדולים של תעשיית הרכב האמריקנית - ג'יפ רנגלר וטנדרים - ויצרו מהם את מה שעשוי להיות הרכב הנחשק ביותר באמריקה. קבלו את הגלדיאטור החדש. באולמות התצוגה ב-2020

   הוצג: ג'יפ גלדיאטור (אתר יצרן)
   שתי האהבות הגדולות של האמריקניים ברכב אחד, איך זה לא קרה עד עכשיו?

   השם "גלדיאטור" מוכר לכל חובב רכב שטח קלאסי, זהו טנדר שהתבסס על ה"וואגוניר" הקשיש, הג'יפ העירוני הראשון בעולם (1962). הגלדיאטור המקורי שירת קאובויז קשוחים, והיה חמוש במנועי 8V בנפח של עד 6.0 ליטרים, שהפיקו 215 סוסים צנועים ונהרות של מומנט. גלדיאטורים הורכבו גם בנצרת, ושימשו את קציני צה"ל ברי המזל. הגלדיאטור נפח את נשמתו ב-1986 אבל השם הוחזק במרתפים החשוכים של ג'יפ, והיום אנו עדים לתחיית המתים.


   עוד באותו נושא:
   - בלעדי: נהיגה ראשונה בג'יפ רנגלר החדש
   - מבחן דרכים: ג'יפ קומפאס
   - משומש: איך האמינות של ג'יפ רנגלר?

   הוצג: ג'יפ גלדיאטור (אתר יצרן)
   פנאי? עבודה? למה לא שניהם יחד?

   גלדיאטור החדש הוא טנדר Mid size באורך 5.65 מטרים, עם בסיס גלגלים של כ-3.5 מטרים וכושר העמסה של 725 קילוגרם. עם תא-כפול וארגז מטען באורך מטר-וחצי הוא נכנס ללב הקטגוריה של טנדרי 1-טון המקובלת מאוד בישראל (היי לקס, די-מקס, נבארה ושות'). אצלנו יתחילו לבדוק את האמינות ותצרוכת הדלק שלו, אבל בארצות הברית אין לנו ספק - הוא הולך להיות סיפור הצלחה ענקי, והשאלה היחידה היא: "למה לקח להם כל כך הרבה זמן להוציא אותו?". האמריקנים משוגעים על טנדרים כבדים ומסיביים, אבל גם על כלים מהירים וחזקים כמו פורד ראפטור.

   על פי סמל"ת, יבואנית ג'יפ לישראל אלינו הוא יגיע ברגע שיהיה זמין למכירה מחוץ לארצות הברית.