ב.מ.וו סדרה 8 גראן קופה בישראל. תכינו 890 אלף שקלים

גרסת ארבע הדלתות לסדרה 8 החלה להימכר בישראל. מנועי שישה ושמונה צילינדרים, 340 ו-530 כ"ס, פאר, ביצועים ומלוא החופן טכנולוגיה

ב.מ.וו סדרה 8 גראן קופה (יצרן)

דלק מוטורס, יבואנית ב.מ.וו לישראל החלה בשיווק סדרה 8 גראן קופה. המכונית החדשה מתייצבת לתחרות מול מכוניות סאלון בתצורת ארבע דלתות-קופה כמו פורשה פנאמרה , מרצדס AMG GT4 וגם אודי A7, אם כי האחרונה זולה משמעותית מהן.

הסדרה 8 גראן קופה, מבוססת על הסדרה 8, מכונית הקופה של ב.מ.וו אם כי היא גדולה ממנה משמעותית, עם 508 ס"מ מקצה לקצה (485 בקופה), הרוחב הוא 193 ס"מ, הגובה 141 ס"מ ובסיס הגלגלים הוא 302 ס"מ (282 בקופה). בסיס הגלגלים הארוך יותר מאפשר לה להוסיף מרווח למושבים האחוריים, שטכנית יכולים להושיב שלושה מבוגרים, אבל תראו את התמונה ותחליטו לבד אם אתם מוכנים לאכלס את המושב האמצעי. גם ב.מ.וו מגדירה אותו כמושב לשימוש בנסיעות קצרות.

עוד בוואלה!

ב.מ.וו מציגה: קו הדגמים החדש

לכתבה המלאה
מרווח גם ליושבים מאחור, לפחות לשניים מהשלושה (צילום: אתר יצרן, יצרן)

מכסה המנוע הארוך שלה לא שם ליופי, או.קיי, לא רק ליופי, שתי יחידות הנעה משרתות את הסדרה 8 גראן קופה. הראשון, בנפח 3.0 ליטרים בתצורה הקלאסית אצל ב.מ.וו של שישה צילינדרים בטור מספק 340 כ"ס ו-51 קג"מ. עם תיבת הילוכים אוטומטית 8 הילוכים והנעה אחורית היא מזנקת ל-100 קמ"ש ב-5.2 שניות עד ל-250 קמ"ש מירביים.

המנוע השני שמוצע בגראן קופה הוא ה-V8 המוכר מגרסת הקופה. כאן הוא בנפח 4.4 ליטרים ולו 530 כ"ס ו-76.5 קג"מ. גם פה תיבת ההילוכים היא אוטומטית עם 8 הילוכים, אבל ההנעה כפולה והתאוצה מתקצרת ל-3.9 שניות עם מהירות מירבית של 250 קמ"ש.

אתגר הפחתת המשקל במכונית גדולה אבל גם ספורטיבית כמו הסדרה 8, בא לידי ביטוי בשימוש במגוון חומרים. הדלתות, קורות הגג, מכסה תא המנוע, מסגרת המנוע התחתונה ותושבות הפגוש האחורי עשויים מאלומיניום. מסה תא המטען עשוי פלסטיק מחוזק ותעלת ההינע מפלסטיק משולב בסיבי פחמן, טכניקה שב.מ.וו מיישמת כבר במספר דגמים שלה. לכן לצד הגדילה המשמעותית במידות, העליה במשקל לעומת גרסת הקופה היא של 70 ק"ג. בחירה בגג סיבי פחמן אופציונלי תפחית עוד יותר את נתון המשקל העומד על 1,800 ק"ג ב-840 או 1,995 ק"ג ל-850.

340 או 530 כ"ס? (צילום: אתר יצרן, יצרן)

כיול המכונית הארוכה יותר שונה משל גרסת הקופה באופן טבעי, ומעבר לבולמים מבוקרים אלקטרונית ומתלים אדפטיביים כסטנדרט, היא תציע היגוי אחורי אקטיבי כאופציה ב-840 וכסטנדרט ב-850. במחלקת הבלמים מקבלת הגרסה הבכירה בלמי M ספורט.

רשימת האבזור, ארוכה ומתבקשת, זו כוללת בין השאר תאורת לד כסטנדרט ותאורת לייזר אופציונלית עם טווח תאורה של כ-600 מטרים, גג השמש פנורמי הנמתח לאורך כל המכונית ובקרת אקלים מפוצלת לארבעה איזורים. מערכת המולטימדיה משולבת ב-Live Cockpit Professional של ב.מ.וו. עם לוח מחוונים 12.3 אינץ' ומסך 10.25 אינץ'. המערכת, שפגשנו גם ב-X7 מתופעלת על ידי צג מגע, כפתורים מההגה, באמצעות החוגה, מחוות יד או פקודות קוליות. וגם תצוגה עילית.

מערכות הבטיחות והסיוע כוללות זיהוי הולכי רגל ובלימה אוטומטית, תיקון סטייה מנתיב, קריאת תמרורים, התרעת תנועה חוצה מאחור כולל בלימה, בקרת שיוט אדפטיבית, מצלמות היקפיות וסייען חניה, המסוגל לשחזר את הנהיגה של 50 המטרים האחרונים ולנהוג את המכונית בהילוך אחורי את המרחק הזה.

העיצוב האחורי זהה כמעט לחלוטין לזה של הקופה (צילום: אתר יצרן, יצרן)

סדרה 8 גראן קופה תשווק כאמור עם שני מנועים ובשלוש רמות גימור. בבסיס ההיצע עומדת ה-840i ברמת גימור אלגנט ומחירה 890 אלף שקלים. רמת גימור נוספת המוצעת עם מנוע זה היא ה-M ספורט ומחירה 920 אלף שקלים.

מחיר ה-850i כפולת ההנעה ובעלת המנוע הגדול מתחילים ב-1,250,000 שקלים ועבור מהדורת הקרבון עם גימורי פלסטיק מחוזק בסיבי פחמן תשלמו 1,280,000 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully