ב.מ.וו סדרה 4 החדשה: אצלנו עוד השנה

גרסת הקופה של ב.מ.וו סדרה 3 הלא היא הסדרה 4 נחשפה במלואה. העיצוב דרמטי, רק אל תצביעו לה על הגריל, די נו, זה לא מנומס. לישראל היא תגיע עד סוף 2020

סדרה 4 החדשה, הפעם, אומרים בב.מ.וו היא הרבה יותר מתצורת הקופה של סדרה 3 (צילום: אתר יצרן, יצרן)

אחרי ש"דלפה" ב"תמונות ריגול" כמה וכמה פעמים בלי פרטים מאומתים ועם שברי מידע. ב.מ.וו חושפת כעת את סדרה 4, שתתחרה באודי A5 ומרצדס C קלאס קופה.

זהו דור שני לסדרה 4, גרסת הקופה של ב.מ.וו סדרה 3. רגע, אמרנו גרסת הקופה? ובכן לא בדיוק. הן עושות שימוש באותה פלטפורמה (CALR), אבל כבר בעיצוב החיצוני ניכר שהפעם החברה ממינכן החליטו ללכת על דרמה באמת, למעשה, בדור הנוכחי היא מובחנת מהסדרה 3 באופן המובהק ביותר אי פעם. אם תצליחו להתעלם משיני הבונה הענקיות שמכונות "גריל קדמי" בסדרה 4, תגלו מכונית קופה קלאסית עם מכסה מנוע ארוך ואחוריים תפוחים.

עוד בוואלה!

מבחן ראשון: ב.מ.וו סדרה 2 גראן קופה

לכתבה המלאה
ב.מ.וו סדרה 4 2020 (צילום: אתר יצרן, יצרן)

לתצורת הקופה יצטרפו בעתיד גם גרסת קבריולה וכן גרסת "קופה 4 דלתות". אגב הגריל הזה, בב.מ.וו מדברים על מחווה לגרילים הזקופים והאנכיים של המכוניות הגדולות מהעבר שלהם, אני לא בטוח כמה הטיעון על מחווה לעבר מסתדר עם מכוניות ההנעה הקדמיות שלהם. בכל אופן, יהיה מסקרן לראות את הדבר הזה עם לוחית רישוי צהובה תקועה באמצע שלו.

עם אורך של 477 ס"מ, סדרה 4 החדשה ארוכה יותר מקודמתה ב-12.8 ס"מ, רחבה יותר ב-2.7 ס"מ (185 ס"מ) אך גובה שנותר ללא שינוי משמעותי עם 138 ס"מ. בסיס הגלגלים של התארך ב-4.1 ס"מ והוא עומד כעת על 285 ס"מ. תא המטען מכיל 440 ליטרים.

המממ, לא, זה לא מזכיר אחד את השני (צילום: אתר יצרן, יצרן)

בשלב הראשון תשווק הסדרה 4 עם שלושה מנועי בנזין ומנוע דיזל אחד. בבסיס תהייה גרסת ה-420 עם מנוע 2.0 ליטרים ו-184 כ"ס (7.5 שניות ל-100), מעליה ה-430 עם אותו מנוע בהספק 258 כ"ס (5.8 שניות ל-100), מנוע הבנזין השלישי יהיה ב-440M שתגיע בהנעה כפולה, כאן זה 3.0 ליטרים שישה צילינדרים בטור בהספק 369 כ"ס. בגרסה זו התאוצה ל-100 קמ"ש עומדת על 4.5 שניות.

מנוע הדיזל שמשלים את גרסאות ההשקה הוא בנפח 2.0 ליטרים עם מערכת סיוע חשמלית 48 וולט בהספק 190 כ"ס. מנועי פלאג אין בנזין וגרסאות חזקות יותר למנועי הדיזל בהספקים של 286 ו-340 כ"ס צפויים להגיע בשנה הבאה. ההנעה היא אחורית למעט ב-M440 כאמור ובדיזלים החזקים שם היא כפולה.

כל גרסאות המנועים משודכות לתיבת הילוכים פלנטרית עם שמונה יחסי העברה. גרסאות ה-M ספורט יקבלו כסטנדרט תיבה בעלת כיול שונה עם העברות הילוכים מהירות יותר, בקרת זינוק ומצב נהיגה חדש בשם "ספרינט" המאפשר תוספת כוח לפרקי זמן קצרים - כיול תיבה זה יהיה זמין כאופציה בגרסאות האחרות.

קווים קלאסיים של מכונית קופה (צילום: אתר יצרן, יצרן)

על מנת להקנות לסדרה 4 אופי ספורטיבי יותר, בב.מ.וו עשו מאמצים להפחית את משקל המכונית, בין השאר על ידי שימוש באלומיניום משולב בפלדה במבנה המכונית, שימוש בחלקי מרכב מאלומיניום ושינויים קלים בשלדה. עוד ברשימה, הנמכה של מרכז הכובד של המכונית ב-2.1 ס"מ באמצעות הרחבת מפשק הגלגלים האחוריים וכמובן ההבטחה הקבועה של ב.מ.וו אודות חלוקת משקל מושלמת של 50:50. מעבר לאלו יש הקשחה והנמכה של הבולמים (הקופה נמוכה בס"מ מהסדרה 3), קאמבר שלילי מלפנים אמור לתרום לחידוד ההיגוי, מוטות מייצבים ועוד. על כל אלו מוסיפה ה-440M גם הגה בעל יחס משתנה תלוי מהירות, בולמים אדפטיביים ודיפרנציאל מוגבל החלקה אלקטרוני כסטנדרט.

מוטות מייצבים, כיול שונה למתלים, הנמכת מרכז הכובד - הכל בכדי להקנות לה התנהגות חדה יותר (צילום: אתר יצרן, יצרן)

בתא הנוסעים יש את המראה החדש של ב.מ.וו שבבסיסו זהה לזה של סדרה שלוש, כולל חוגת ה-iDrive העדכנית וסידור הכפתורים בקונסולה המרכזית. צג המולטימדיה בגודל 8.8 אינץ' סטנדרטי בעוד לוח המחוונים יגיע בשילוב של מחוונים אנלוגים ומסך 5.1 אינץ בגרסאות הבסיס או עם המופע המלא של מערכת מולטימדיה של 10.25 אינץ' ולוח מחוונים דיגיטלי מלא של 12.3 אינץ'. שניהם בתאימות למכשירי אפל ואנדרואיד.

עוד בוואלה!

מבחן ראשון: ב.מ.וו סדרה 3 - קידוש השם

לכתבה המלאה
תא הנוסעים זהה לזה של סדרה 3 הנוכחית (צילום: אתר יצרן, יצרן)

מערכות הבטיחות כוללות תיקון סטייה מנתיב עם מרכוז נתיב, בלימה אוטומטית, התרעה על רכב ב"שטח מת", התרעת תנועה חוצה בנסיעה לאחור, בקרת שיוט אדפטיבית ועוד. עם חבילת הסיוע לחניה מצטרפות לרשימה מערכות כמו מצלמות 360 מעלות ומערכת הנסיעה לאחור ש"מקליטה" את 50 המטרים האחרונים ומסוגלת לנהוג את המכונית עצמאית ברוורס.

מדלק מוטורס, יבואנית ב.מ.וו לישראל נמסר כי הסדרה 4 צפויה להגיע לישראל לקראת סוף 2020

ב.מ.וו סדרה 4 2020 (צילום: אתר יצרן, יצרן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully