ב.מ.וו סדרה 4 החדשה בישראל. חגיגה החל מ-425 אלף שקלים

הדור הנוכחי והשני של הסדרה 4, תצורת הקופה של ב.מ.וו סדרה 3, שהופרדה לכדי משפחת דגמים נפרדת מתחילה את השיווק שלה היום בישראל, ניגשנו לחזית בחשש, ראינו אותה ויש לנו חדשות מצוינות

ב.מ.וו סדרה 4 החדשה, אל תשפטו אותה לפי התמונות, הגריל הזה נראה הרבה יותר טוב במציאות (צילום: קינן כהן, קינן כהן)

במשך כל החלק הראשון של מפגש העיתונאים עם ב.מ.וו סדרה 4 החדשה עמדה המכונית מכוסה בבד, כאשר ניתן לראות רק את הצללית שלה, אבל ברגע שהוא הוסר הדבר הראשון שעשיתי הוא כמה צעדים גדולים לכיוון החזית שלה, מכין את עצמי למראה של לוחות הברית הענקיים ששמו לה במקום גריל, מוכן לרתוח על המעצבים שעוללו לה את זה ואז... ואז אמרתי לעצמי - הא, זה נראה לא רע בכלל בתלת מימד מציאותי מאוד.

אז באמת שמהבחינה הזו, לפחות עד שתראו אותה במציאות, בואו, תניחו את ארגז העגבניות שהכנתם בצד ותשמעו מה כן יש בה.

עוד בוואלה!

10 דברים שאתם צריכים לדעת על ב.מ.וו סדרה 4 ו-iX3 החדשים

לכתבה המלאה
פרופורציות קלאסיות של מכונית קופה (צילום: אתר יצרן, יצרן)

הבסיס, הוא כמובן סדרה 3 ופלטפורמת CALR, אולם כדי לייצר את מאפייני ההתנהגות וכמובן העיצוב החיצוני של מכונית הקופה עוברת הסדרה 4 שורת שינויים לא מבוטלת בדרך לאיך שהיא נראית. אבל לא רק ביחס לגרסת ה-4 דלתות, אלא גם ביחס לדור היוצא. 477 ס"מ לאורך (תוספת של 12.8 ס"מ), רוחב של 185 ס"מ (תוספת של 2.7 ס"מ) הגובה הוא 138 ס"מ (תוספת של 6 מ"מ) ובסיס הגלגלים ארוך יותר ב-4.1 ס"מ לכדי 285 ס"מ. המשמעות היא לא רק שיפור במפשק הגלגלים שתורם ליציבות שלה יחד עם בולמים בקאמבר (זווית הבולם ביחס לכביש) שלילי, עם חלוקת משקל של 50:50 ומרכז כובד נמוך יותר הודות לשימוש בחלקי אלומיניום במרכב, אלא בעיקר יצירת מכונית מרווחת יותר, מתוך ההבנה שבקרב קהל היעד שלה נמצאים גם לקוחות שמתניידים אליה מסדרה 5 שמחפשים מכונית עם תדמית דינאמית יותר, מקריבים את הגישה למושבים האחוריים, אבל לא בהכרח רוצים להתפשר במרווח הפנימי ותא המטען.

עוד בוואלה!

השוואתי: ב.מ.וו 330e מול וולוו S60 T8

לכתבה המלאה
מערכות המולטימדיה עכשיו בתמיכה מלאה בעברית (צילום: אתר יצרן, יצרן)

למרות המראה הכללי הדומה של סביבת הנהג, זו של הסדרה 4 מקבלת את מערך המסכים הגדול יותר - 10.25 אינץ' במולטימדיה ו-12.3 אינץ' בלוח המחוונים, אבל לא רק, החידוש המרכזי הוא שמעתה מערכת ה-iD7 תומכת בעברית באופן מלא ובקישוריות אפל באופן אלחוטי. ככלל, הסדרה 4 מגיעה לישראל מאובזרת מאוד כבר בגרסת האבזור והמנוע שמהוות את כרטיס הכניסה למשפחת הקופה.

עוד בוואלה!

הוצגה: ב.מ.וו סדרה 4 החדשה

לכתבה המלאה

ראשונה ברשימה היא גרסת ה-420 עם מנוע 2.0 הליטרים של היצרנית שכמו בדור היוצא מספק 184 כ"ס ו-30.6 קג"מ, 7.5 שניות ל-100 קמ"ש (7.3 בדור היוצא) ו-240 קמ"ש מירביים. תאורת לד מלאה, חלון שמש, מערכת שמע עם 10 רמקולים, תאורת לד מלאה, מושבים חשמליים, בקרת אקלים מפוצלת ל-3 אזורים כולם ועוד מגיעים כסטנדרט. חבילת M ספורט (חצאיות, פגושים, ספוילר, חישוקי 18 אינץ' ותוספות בתא הנוסעים) מגיעה כסטנדרט. גם רשימת מערכות הבטיחות כוללות את הרשימה המוכרת ועוד מערכת הנסיעה לאחור של ב.מ.וו המסוגלת "לנהוג" את המכונית עצמאית תוך שחזור המסלול שעשתה המכונית לאורך 50 המטרים האחרונים. המחיר: 425 אלף שקלים יקר יותר בכ-60 אלף שקלים מזה של גרסת הבסיס בדור היוצא, אבל במקביל גם רשימת אבזור הנוחות והבטיחות התעדכנה משמעותית.

ארוכה ורחבה מהדור היוצא, עם חלוקת משקל 50:50 ומרכז כובד נמוך יותר (צילום: אתר יצרן, יצרן)

מעל גרסה זו תהייה ה-430 בעלת מנוע בנפח זהה אבל בהספק של 258 כ"ס ו-40.8 קג"מ. זמני התאוצה ל-100 קמ"ש מתקצרים ל-5.8 שניות והמהירות המירבית היא 250 קמ"ש. עם העלייה בביצועים מצטרפת לאבזור חבילת M-Sport Pro שמוסיפה מעבר למתלי M אדפטיביים, היגוי ביחס משתנה ובלמי M גם מצב "ספרינט" בתיבת ההילוכים שמוריד הילוך לזה הנמוך ביותר האפשרי במהירות הנתונה כדי להביא את המנוע לטווח האידיאלי, אגזוז עם צליל שונה במצב הנהיגה "ספורט" חישוקי 19 אינץ' במידות שונות מלפנים ומאחור, גימור שחור למסגרת הגריל ולרקע של פנסי החזית ועוד. מערכות הבטיחות מוסיפות גם שמירה על מרכז נתיב, בקרת השיוט האדפטיבית עד מהירות של 210 קמ"ש התרעה והתערבות בהיגוי במקרה של סכנת התנגשות צידית ועוד. המחיר: 475 אלף שקלים.

שימוש באלומינום במרכב להפחתת המשקל (צילום: אתר יצרן, יצרן)

הגרסה הבכירה ביותר היא ה-440 שמעבירה את המנוע לתצורה הקלאסית של שישה צילינדרים בטור, הנפח הוא 3.0 ליטרים שמחלצים 374 כ"ס ו-51 קג"מ. על אף תוספת המשקל של כ-200 ק"ג, עם מערכת ההנעה הכפולה התאוצה מתקצרת ל-4.5 שניות וכמו ב-430 המהירות המריבית היא 250 קמ"ש. מערכת היברידית קלה 48V בגרסה זו מספקת תוספת רגעית של 11 כ"ס בהתאם למידת הטעינה שלה. גם פה, בנוסף לאבזור העדיף על שתי הגרסאות האחרות נעשה שימוש במכלולי הנעה מבית M כמו דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה וחבילת M-Technology לשיפור מערכת הקירור, מפשק גלגלים רחב בס"מ מלפנים ובלמים קדמיים בעלי אוורור משופר. מחירה של גרסה זו הוא 589 אלף שקלים.

עם מסגרת שאינה בכרום ועל צבע כהה הגריל הרבה פחות בולט לעין (צילום: אתר יצרן, יצרן)

לסדרה 4 יצטרפו ברבעון הראשון של 2021 גם תצורות הקבריולה והגראן קופה בעלת 4 הדלתות ובטווח הזמן של שנה קדימה צפויה להגיע גם ה-i4 האלטרנטיבה החשמלית לחלוטין לסדרה 4.

מול הסדרה 4 שתי מתחרות שכבר נחשבות לוותיקות בסגמנט שמאופיין באימוץ מהיר של דגמים חדשים בשנות השיווק הראשונות שלו נמצאות מרצדס C קלאס שמתחילה ב-440 אלף שקלים (עם ה-C300, 258 כ"ס, ותאוצה למאה ב-5.8 שניות) ו-646 אלף שקלים ל-C43 החזקה יותר (390 כ"ס, 4.7 שניות). המתחרה השנייה היא אודי A5, שם נמצאת גרסת ה-40TFSI עם 204 סוסים ו-7.1 שניות ל-100 במחיר של 375 אלף שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully